Derby v čase 64:59 vyhrál Chomutov

Napsal 28.11.2010 Jan Prošek
Ú s t í n/L. - Severočeské derby přineslo neobvykle velkou přestřelku. Chvilku vedli domácí, chvilku byli o krok vpředu hosté. Ústečtí v 56. minutě vyrovnali na 7:7. Rozhodující branku vstřelil v čase 64:59 chomutovský Lehnert.
27.kolo ne 28.11.2010
UNL
7:8p(2:3, 3:4, 2:0 - 0:1)
Ústí n.L.
Ryšavý, Novák - Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Vaněk, Rosa, Fojt, Beníšek, Hanzl, Vykouk, Janák, Hynek, Harkabus, Bílek, Vegner
Brabec - Havel, Hlava, Toušek, Doskočil, Souček, Drobný, Sakaev, Tverďák, Hammerbauer, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lehnert,Hejcman Novák l., Bauer, Novák J., Navrátil, Hlava, Fronk

Severočeské derby začalo ve slušném tempu. Ústečtí si svou aktivitou již po dvaceti vteřinách hry vynutili početní výhodu. Usídlili se v útočném pásmu, ale scházela přesnější střela. Skóre zápasu otevřeli domácí. Beníšek zužitkoval Harkabusovu přesnou přihrávku. V 7. minutě stál na správném místě Rosa a zvýšil na rozdíl dvou branek. Běžela polovina úvodní třetiny a Chomutovští mohli snížit, jenže slibnou akci nedokázali zakončit. Gólu se dočkali i hosté. Tverďákova rána skončila v ústecké brance. V čase 12:20 bylo vyrovnáno, ruce nad hlavu zvedl Mazánek. Do konce třetiny se Chomutov dostal do vedení. Čtrnáctá minuta, kotouč putuje po trase Jakub Novák – Lukáš Novák . Druhý jmenovaný vstřelil branku.

Druhá třetina začala jako ta první, čili Ústí dalo dva góly. Nejprve dorovnal na 3:3 Hanzl a poté Vegner nasměroval puk do míst, kde stál Rosa a poslal své barvy znovu do vedení. Sotva si stačila Lvíčata uvědomit, že vedou, soupeř opět udeřil. Hammerbauer si poradil s brankářem. Tverďák přidal svou druhou branku v zápase. V čase 28:39 se za Ústí prosadil Fojt. Těsně před polovinou zápasu se do vedení dostali hosté. Podruhé se prosadil Mazánek. Dvě minuty zbývaly do konce druhé třetiny a KLH se radoval z vedení 7:5. Fronk se zapsal do listiny střelců v tomto souboji.

Perioda s číslem tři byla ve znamení ústecké snahy o vyrovnání či obrat zápasu. K vidění byl pohledný hokej plný pěkných momentů. O tom, jak je důležité mít v sestavě Hanzla s Harkabusem, se domácí přesvědčili v 51. minutě. Kombinace H+H vedla ke snížení. Za autora gólu byl označen Harkabus. Do konce základní hrací doby scházely čtyři minuty a Beníšek vzal zodpovědnost do svých rukou. Skóroval a poslal nervydrásající zápas do prodloužení.

Nastavený čas přinesl taktický boj. Čekalo se, kdo jako první udělá chybu. Už už se zdálo, že diváci uvidí nájezdy. Lehnert však vykouzlil střelu, která se vyhnula všem nástrahám i ústeckému brankáři. Chomutov si odváží dva body za výhru 8:7 v prodloužení. Rozhodující gól padl v čase 64:59.