Derby pro Piráty vychytal Dominik Pavlát! I šesté soutěžní utkání vyhráli hosté

Napsala 18.03.2018 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti odjeli k předposlednímu kolu skupiny o umístění v Tipsport extralize na led Litvínova, kde se potvrdilo opět pravidlo v podobě vítězství hostů. Chomutovští šli v první třetině do vedení zásluhou Dávida Skokana, na něhož ve druhé části navázali ještě dva Piráti. Verva se celý zápas trápila a nemohla najít recept na mladičkého brankáře v chomutovské brance, nakonec však Dominiku Pavlátovi nulu stejně vzala, jelikož se dostala v poslední minutě utkání do gólového zakončení, když doznívalo její oslabení třech proti pěti.
OUM5 ne 18.3.2018
LIT
1:3(0:1, 0:2, 1:0)
Litvínov
Petrásek – Sörvik, Iberer, Čutta, Baránek, Gula, Šesták,Doudera – Jícha, Hübl, Lukeš – Marek Růžička, Řehoř, Trávníček – Hanzl, Válek, Jurčík – Černý, Mikúš, Matoušek
Pavlát – Dietz, Knot, Trefný, Valach, Mrázek, Grman, Chalupa – Sklenář, Růžička, Vondrka – Poletín, Vantuch, Skokan – Lauko, Smejkal, Havel – Koblasa, Šťovíček, Hlava

Litvínov
60. Mikúš (Trávníček)
9. Skokan (Vantuch, Valach), 26. Knot (Smejkal, Šťovíček), 35. Šťovíček (Koblasa, Valach)

Havel (Chomutov) 10 minut

Piráti nezačali dobře, jelikož byl v počátku vyloučen Jan Havel, takže se museli bránit. Úvodní branku měl na holi Viktor Hübl, jenž ale neprostřelil z prostoru mezi kruhy Dominika Pavláta. V sedmé minutě Jakub Lauko našel spoluhráče Jiřího Smejkala, který tváří v tvář Michaelu Petráskovi selhal.

Chomutovští udeřili o chvíli později, když Lukáš Vantuch našel od levého mantinelu volného Dávida Skokana – 0:1. Vyrovnat mohl po přelomu třetiny Lukáš Doudera, který ale z prostoru mezi kruhy třetí extraligový gól do chomutovské sítě nepřidal. V závěru třetiny svěřenci kouče Vladimíra Růžičky nevyužili nabídnutou přesilovku, takže odcházeli s nejtenším možným náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Piráti, kteří si vypracovali dvougólové vedení, jelikož rána Ronalda Knota od modré čáry zapadla až do sítě – 0:2. Krátce po gólu mohl udeřit Lukáš Válek, jenž si položil na hranici brankoviště Dominika Pavláta a nastřelil jenom jeho beton. V polovině utkání nahození Jaroslava Mrázka tečoval Michal Poletín jenom vedle branky. V dalším průběhu si Piráti vypracovali dvojnásobnou početní výhodu, která trvala minutu a devatenáct vteřin, přesto zůstala nevyužita.

Chomutov se prosadil až na konci klasické přesilovky, když na světelné tabuli zbývaly tři vteřiny z druhého trestu Martin Šťovíček se napřáhl na pravém kruhu, rána mu vůbec nesedla, ale po ledě zapadla za divícího se Michaela Petráska – 0:3. Do konce dějství si oba celky připsaly nadějné akce – na straně domácích selhal Tomáš Matoušek a za hosty Petr Koblasa a po něm ještě Vladimír Růžička.

Domácí tlačili na začátku třetí třetiny po vyrovnání, ale z rychlého protiútoku mohl těžit Michal Vondrka, jehož našel výborně ve druhé vlně Lukáš Chalupa, kapitán Pirátů z pravého kruhu netrefil branku. Na přelomu třetiny ujížděli dva na jednoho František Lukeš a Viktor Hübl, Mário Grman však předvedl povedený obranný zákrok, takže Dominik Pavlát si šel pro čisté konto.

Po další střele Lukáše Válka z těsné blízkosti šla Verva přibližně minutu před koncem do třech, takže už se zdálo, že se skóre na straně Pirátů měnit nebude. V čase 59:24, když už byl František Lukeš z trestné lavice čtyři vteřiny na ledě, se Michal Trávníček dostal se štěstím za obranu a posunul podél brankoviště na Juraje Mikúše, na jehož dorážku Dominik Pavlát nestačil, a přišel tak v poslední minutě zápasu o první čisté konto v extralize – 1:3.

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): „Neodehráli jsme dobrý zápas. Za celých šedesát minut jsme se nedostali do hry. Spousta nepřesností, nejistota na hokejkách, bez nápadu, prostě to nebylo dobré.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Na nás bylo vidět, že jsme si záchranu zajistili v minulém utkání. Z kluků spadla nervozita, vytvořili jsme si spoustu gólových šancí a utkání jsme si vlastně pohlídali. Jsme spokojeni, že jsme vyhráli, hlavně pro fanoušky. Velmi dobrý výkon předvedl Dominik Pavlát.“