Další úspěch pro juniory. Porazili druhý celek soutěže pražskou Spartu 2:1

Napsal 10.12.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Pouze tři branky v celém zápase byly k vidění v souboji Chomutova s pražskou Spartou. První, kdo se v zápase prosadil, byl domácí Roman Chlouba. Druhou branku domácí přidali v sedmadvacáté minutě, kdy si gól připsal Karol Korim. Hosté už pouze snížili Danielem Přibylem. Chomutov vyhrál nad Spartou 2:1 a dál drží šance na postup do play-off.
36.kolo pá 10.12.2010
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
SPA
Příhoda - Kolář, Hučko, Žižka, Mála, Mužík, Chlouba, Hofmeister, Motejlek, Heindl, Hanták, Kolčava, korim, Bartejs, Hrabák, Pesjak, Ptáčník, Milotínský.
Sparta
Sedláček - Neužil, Sobotka, Švaříček, Veselý, Drvota, Žovinec, Forman, Přibyl, Ribalkin, Kučera, Rubeš, Eis, Žalčík, Puna, Sovík, Hampl, Vítek.

V první třetině zápasu se až do šesté minuty nic na ledě nedělo. Jako by sami hráči zapomněli, že hrají mistrovské utkání. V téže minutě byli vyloučeni společně hráči Sparty – Eis, Sobotka a Chomutova – Pesjak. Všichni za sejný přestupek a tím byla hrubost. Chomutov hrál přesilovou hru a poprvé se prosadil. Autorem gólu byl Roman Chlouba, kterému nahrávali Korim Miha a Hofmeister Jakub. Domácí ale zapomínali na zadní vrátka, což se jim mohlo vymstít. Jen několik málo vteřin po gólu, se jim pražané mohli pomstit. První třetina skončila výhrou domácích 1:0.

Druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení. Za jedno takové pikali hosté druhým gólem. Za hákování byl vyloučen Tomáš Rubeš a domácí Karol Korim vstřelil druhý gól Chomutova. Jak se později ukázalo, tak to byl i gól vítězný. Hosté se připomenuli v osmatřicáté minutě, kdy Miroslav Forman nastřelil tyč domácí brány. Jako by to domácím nevadilo. Druhá taková situace už dopadla brankou hostujícího týmu. Pěkná kombinace a parádní střela od modré znamenala snížení na 2:1. Branku si připsal dnes jediný střelec Sparty Daniel Přibyl. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1.

V poslední části se zaměříme, až na poslední čtyři minuty. V předešlých šestnáctí se prostě na ledě nic důležitého nestalo. Blížil se konec utkání a domácí brankář Aleš Příhoda, jako by chytil druhý dech. Hned několika zákroky zachránil domácích tři body. Hostům nepomohl, ale následný oddechový čas a hraní na brankáře. Chomutov porazil Spartu 2:1.