ST. DOROST - reportáž

Čtyři góly starším dorostencům na Olomouc stačily, Khůn udržel čisté konto

Napsal 15.01.2016 Antonín Domanický
O l o m o u c / C h o m u t o v - Starší dorostenci Chomutova zavítali k dalšímu zápasu Noen extraligy až na dalekou Hanou, kde poměřili síly s vrstevníky z Olomouce. V první třetině vedli jíž od první minuty a po dvaceti minutách odcházeli do šaten s dvougólovým náskokem. Ve třetí části přidali zbylé dva góly a zápas korunoval Khůn vychytanou nulou.
N5 pá 15.1.2016
OLO
0:4(0:2, 0:0, 0:2)
CHM
Olomouc
Schejbal – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Rutar, M. Urban, M. Zabloudil, Husták, Bohanos, Machálek, Beier, Janků, Skopal, Pěcha, Hajšman, Janečko, Kořenek, Říčka.
Chomutov
Khůn – Buchtela, Procházka, Bukač, Seemann, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šiler.

Branky a nahrávky

Olomouc
Chomutov
1. Kulich (Bukač), 18. Kulich (M. Svoboda), 42. Svoboda (Svoboda), 49. Kulich (M. Svoboda, Dejmek)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
0:1
V oslabení
0:1
Střely na branku
22:37
Rozhodčí
Přikryl – Novotný, Šimčík
Vyšší tresty
Jakub Beier (OLO) - 5 minut za naražení zezadu a následně 20 minut za naražení zezadu.

Shrnutí

Starší dorostenci přivítali v premiéře na domácím ledě favorizovaný Chomutov. Ten svou roli potvrdil už v první minutě, když si Jaroslav Kulich najel až před Schejbala a tvrdou střelou z pravé strany otevřel skóre zápasu. V šesté minutě se snažil odpovědět Skopal, který se po pravé straně protáhl do útoku, obhodil posledního bránícího hráče a zkoušel pak puk ještě dorážet před chomutovským brankářem, ten ale vstřelení gólu nedovolil.

Chvíli na to dorážel po buly v útočném pásmu před Khůnem Machálek, hostující strážce svatyně si ale s jeho pokusy dokázal poradit. Na druhou straně pak předvedli hezkou akci Lauko s Paličkou, když Palička přenechal puk Laukovi těsně před brankou a ten zakončoval, trefil ale jen Schejbalovy betony. Netrvalo dlouho a před Khůnem zahrozili domácí, když Janečko s Pěchou předvedli krásnou akci, kdy se dostali dva na jednoho až před Khůna, dvakrát si prohodili puk a Janečko z pravé strany z těsné blízkosti střílel, trefil ale jen natažený beton hostujícího brankáře.

Z další vstřelené branky se ale v závěru první periody znovu radovali Piráti, když Jaroslav Kulich po zmatku před bránou našel puk a poslal jej mezi betony přesunujícího se Schejbala. Připsal si tak už svou druhou přesnou střelu. Téměř v polovině zápasu chomutovská obrana chybovala a do útoku se tak ve dvou dostali Pěcha s Hustákem. Pěcha před brankou ještě přihrával doprava olomoucké osmičce, ta ale zakončit nestihla.

Hanáci si pak museli poradit se samostatným únikem Paličky, na kterého tak trochu zapomněli, Schejbal ale nakonec zasahovat nemusel. Nadvakrát to pak zkoušel aktivní Machálek, který však nejprve trefil betony Khůna, napodruhé olomouckého útočníka před zakončení zastavovali hosté. Chvíli po polovině utkání jako by se Kohouti znovu nadechli a zkoušeli to ze všech stran. Střely Petra Madera od modré a poté Machálka z mezikruží ale mířily jen do připravených betonů Khůna.

Na začátku třetí třetiny ale Piráti uskočili domácím už do tříbrankového náskoku, když se tvrdou střelou z mezikruží trefil až za záda Schejbala člen reprezentační osmnáctky, a to Matyáš Svoboda. Ten měl chvíli na to šanci ještě navýšit vedení Pirátů, před zakončením ho ale z ideální střelecké pozice dostali domácí obránci. Ve 49. minutě bylo o osudu utkání v podstatě rozhodnuto. Jaroslav Kulich mířil z mezikruží přesně za záda Schejbala a přidal tak čtvrtou branku hostů. Chomutovský útočník s číslem 12 na zádech navíc zkompletoval hattrick.

Olomoučtí zabrali a nehodlali nic vzdát. Blízko ke vstřelení alespoň čestné branky měl Bohanos, který před brankou čekal na přihrávku od svých spoluhráčů, puk se ale od jeho hole nakonec odrazil vysoko nad svatyni hostů. Počet vstřelených olomouckých branek tak zůstal na nule a Piráti si zpět domů odvezli tři body.