Čtvrtfinálová série je srovnaná! Piráti v Příbrami prohráli vyrovnané střetnutí

Napsal 24.03.2023 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
Po gólových hodech se čtvrtfinálová série přesunula do Příbrami, kde Piráti v těsném utkání prohráli 2:4. Přitom Chomutov poslal do vedení Jakub Chrpa, ovšem za domácí vyrovnal Josef Hasman. Definitivně se Středočeši rozjeli při dvojnásobné výhodě, kdy je poslal do vedení Petr Kafka. Dlouhou dobu držel akcie Severočechů Miroslav Hanuljak, který střelce soupeře trápil, ale na vítězství to nestačilo. Už v neděli bude série pokračovat v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ.
ČF2 pá 24.3.2023
PRI
4:2(1:1, 2:1, 1:0)
Příbram
Jiroušek – Zedek, Grubner, Havlín, Saňa, Jelínek, Zdeněk – Eret, Šinágl, Kafka, Dragoun, Bednařík, Josefus, Gengel, Hasman, Pinkas
Hanuljak – Němec, Matai, Seemann, Havel, Váchal, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Svoboda – Kostourek, Chlouba, Vrhel – Zajíček, Mála, Koblížek – Veselý

Příbram
16. Hasman (Šinágl, Kafka), 24. Gengel (Dragoun, Kafka), 28. Pinkas (Grubner), 60. Gengel (Josefus)
12. Chrpa (Hübl, T. Svoboda), 32. Kostourek (Vrhel, Chlouba)

4:4
2:1
0:0
30:27
1480
Barek, Červenka – Roischel, Štěpánek

Druhý zápas čtvrtfinálové série začal opatrnou hrou obou týmů. První šanci na změnu skóre dostali Piráti v čase 3:04 po faulu Ladislava Gengela. Chomutovští svého soupeře sevřeli v obranném pásmu a po krásné kombinaci se osamocený s pukem na hokejce objevil Jakub Chrpa. Byl však u Petra Jirouška moc blízko a tak nedostal puk za jeho záda.

V polovině první třetiny se už skóre měnilo. Piráti měli další možnost hrát přesilovou hru, přehráli domácí obranu pomocí dvou rychlých přihrávek a Jakub Chrpa blafákem překonal Petra Jirouška – 0:1. Příbram se dočkala vyrovnání v šestnácté minutě díky využité přesilové hře. Ondřej Havlín udržel puk na modré čáře, poslal puk za branku na Petra Šinágla. Ten ho podržel, počkal, až mu před branku najede Josef Hasman, který se z první nemýlil – 1:1.

Do druhého dějství nastoupila Příbram mnohem aktivněji a svým pohybem si po dvou odehraných minutách vysloužila dvojnásobnou přesilovou hru. Michal Dragoun našel mezi kruhy Petra Kafku a ten propálil Miroslava Hanuljaka – 2:1. Další obrovskou příležitost měl Josef Hasman, jenž ujížděl sám na chomutovského brankáře, ale ten ho parádně vychytal.

Ve dvacáté osmé minutě se už domácí ale radovali potřetí. Rozjetý Tadeáš Pinkas dostal ideální pas do jízdy a tváří v tvář překonal Miroslava Hanuljaka – 3:1. Po tomto gólu si trenéři Pirátů vyžádali oddechový čas, aby svůj tým probrali. Tento tah se jim podařil, protože výkon Pirátů šel rapidně nahoru a těsně po polovině zápasu to bylo vyjádřeno i snížením. Roman Chlouba si potáhnul puk, vystřelil domácího brankéře, který puk pouze vyrazil před sebe. U něj byl nejdřív Milan Kostourek a se štěstím propasíroval puk do branky – 3:2.

Piráti se v závěrečné třetině pokoušeli o vyrovnání, ale až na náznaky šancí je k ničemu pozorně bránící Příbram nepouštěla. Když k tomu po špatné rozehrávce Romana Chlouby minutu před koncem zápasu Roman Gengel  zvýšil na 4:2, bylo rozhodnuto o tom, že se série do Příbrami ještě vrátí.

Pavel Marek (HC Baník Příbram): „Myslím si, že se měli diváci na co dívat. Oba týmy zahrály výborný zápas. Nám se podařilo ve druhé třetině odskočit, což byl asi rozhodující moment. Poté jsme se snažili zápas mít pod kontrolou. Jsem rád, že jsme zvládli ubránit přesilovky soupeře, protože tam to vždycky smrdí gólem. Pozitivní je, že jsme se oklepali z té těžké porážky a jsme zpátky ve hře.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas nám nevyšel tak, jak jsme si přáli. Bohužel jsme nedokázali plnit to, co jsme si řekli. Ale je to jen další zápas v sérii. Je vyrovnáno a jdeme dál. Ale dnes jsme tahali za kratší konec provazu.“