Chomutovští vstoupili do ligy juniorů skvěle, otočili zápas s Českými Budějovicemi

Napsal 16.09.2022 Michal Luxa
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - Do soutěžního ročníku Ligy juniorů vstoupili také Piráti, kteří otočili nepříznivý stav s Českými Budějovicemi a zvítězili 4:2. Ačkoliv se hon za třemi body nerodil lehce, jelikož Piráti po dvaceti minutách prohrávali o dvě trefy, zbraně nesložili. Díky povedené poslední dvacetiminutovce, kdy se postupně prosadili Jan Rindoš, Dominik Mišovic, Šimon Klobouček a Martin Starý, zaznamenali svěřenci Petra Jíry první vítězství.
1.kolo pá 16.9.2022
CEM
2:4(2:0, 0:0, 0:4)
Č. Budějovice
Cinka — Bednařík, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek — Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Turek, Vavřík, Schuppler
Sluka — Filip, Mareš, Česnohlídek, D. Svoboda, F. Hynek, Sýkora, A. Žižka — Šugár, Starý, Ščislák, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Vostiňák, Černý, Mišovic, Jan Rindoš

12. Sochor (Kříž, Remeš), 17. Turek (Putz, Gajdolín)
43. Jan Rindoš (Vostiňák), 47. Mišovic (Česnohlídek, Černý), 52. Klobouček (Česnohlídek), 60. Starý (Klobouček)

7:6
0:0
0:1
44:37
87
Trnka - Rubáš, Hošťálek

Utkání začalo poněkud nervózně a hlavní sudí musel hned třikrát trestat nedovolený zákrok. Až ve dvanácté minutě se skóre zápasu poprvé pohnulo! Na přihrávku Michala Kříže si počkal Adam Sochor, jehož pokus skončil v chomutovské kleci – 1:0. O pět minut později na svého spoluhráče navázal Adam Turek, a tak České Budějovice vedly už 2:0.

V pětadvacáté minutě musel předčasně pod sprchy Adam Žižka, jenž trefil soupeře do oblasti hlavy a krku, čímž nabídl Jihočechům pětiminutovou přesilovku.

Do třetí třetiny nastoupil lépe Chomutov, který po necelých třech minutách snížil. Kapitán Jan Vostiňák přihrál na Jana Rindoše, jehož zakončení skončilo v českobudějovické síti – 2:1. O čtyři minuty později se ujalo zakončení Dominika Mišovice, jemuž se povedlo vyrovnat na 2:2. V čase 47:12 došlo k faulu Matěje Gajdolín a pro podražení nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Avšak Piráti nabídnutou možnost k otočení stavu nevyslyšeli.

Ovšem přeci jen misky vah převážili na svou stranu. Ve dvaapadesáté minutě hrály České Budějovice zkrácenou přesilovku, při níž inkasovali. Chomutov poslal poprvé do vedení Šimon Klobouček2:3. V závěru zápasu si vzal Jan Trummer oddychový čas, ovšem místo vyrovnání přišla další trefa Severočechů. Tři body jim třiatřicet vteřin před závěrečnou sirénou pojistil střelou do prázdné brány Martin Starý 2:4.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Na začátek sezóny nás čekal velice těžký soupeř, což samotné utkání taky potvrdilo, protože bylo obtížné. Musím přiznat, že domácí byli dvě třetiny lepším týmem a dostávali se víc do zakončení. Z naší strany to nebylo tak agresivní, jak jsme si představovali, ale po prvním gólu se hra otočila a kluci začali šlapat. Začaly nám tam padat i góly, což nás dovedlo k obratu, za který klukům děkuju.“