Chomutovští starší dorostenci nestačili na Písek a odváží si prohru 2:5

Napsal 28.01.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Chomutovští starší dorostenci zajížděli na led Písku. Již první dvě třetiny napověděly, že to nebude vůbec jednoduchý a povedený zápas, protože po druhé siréně byl stav 4:0 pro domácí. Na začátku třetí třetiny se ještě Chomutovští pokusili rychlým gólem zvrátit utkání, ale to se už nepovedlo. Každý z týmu přidal po brance a konečný stav je 5:2 pro Písek.
39.kolo pá 28.1.2011
PIS
5:2(1:0, 3:0, 1:2)
Písek
Havelka - Jirků, Pícha, Lejsek, Turek, Kubec, Švanda, Janásek, Bernad - Reiniš, Vlček, Schwamberger - Šmejkal, Suchan, Vlk - Krcho, J. Paukner, Vejda - Záhora, Ciboch, Chalupský
Hamal (31. Maštalířský) - D. Hlava, Toušek, Mazánek, Doskočil, Hejcman, Bauer, Navrátil, Tverďák - Havel, Hammerbauer, Huňady, Souček, Lehnert, Novák, N. Hlava, Sakaev, Drobný

Na začátku pátečního střetnutí měl více práce hostující brankář. Chomutov musel čelit hned zkraje utkání dvěma přesilovkám domácích a Jihočeši si vytvořili před brankou Davida Hamala patřičný tlak. Nejblíže první brance byl Schwamberger a po něm ještě Vlček. První jmenovaný zblízka trefil připravený beton a také Vlček mířil pouze do chomutovského gólmana.

První část přinesla celkem osm vyloučení a pouze jediná přesilovka byla využita. Jeden z hostujících obránců se snažil vyhodit puk ze třetiny, jenže nastřelil pouze Daniela Schwambergera před sebou a od brusle domácího útočníka se kotouč odrazil za záda překvapeného Hamala.

Chomutov se snažil o okamžitou odpověď a výsledkem bylo obléhání písecké branky. Zdlouhavá kombinace Chomutovských, která byla ještě podpořena přesilovkou, postrádala důraznější zakončení a Písek tak těžké chvilky přečkal. V 18. minutě domácí doslova dotlačili puk do branky, ještě předtím však byla klec Chomutova posunuta a také z této situace tak branka nepadla.

Zatímco v první části byla k vidění pouze jedna trefa, v prostřední dvacetiminutovce se počet vstřelených gólů patřičně rozrostl. Domácí tým dvakrát udeřil v početní převaze, když v rozmezí dvou minut dvakrát propašoval puk do brány Filip Vlček. Čtvrtou brankou v polovině utkání následně Kevin Reiniš vyhnal chomutovského Hamala z brány.

Hosté mohli alespoň snížit. Hammerbauer zpracoval přihrávku zpoza brány a na mezikruží namířil k levé tyči, beton brankáře Havelky ale puk za brankovou čáru nepustil. Z protiútoku se následně Vlček řítil sám na branku, chomutovský nováček mezi tyčemi si ale s produktivním útočníkem Písku poradil.

Kdo by čekal, že Chomutovští za stavu 4:0 pro domácí zápas vzdají, ten by se mýlil. Nástup Severočechů do třetí části byl perfektní. Rychle vyhrané vhazování a první branka Chomutova byla na světě. Po přihrávce Bauera bleskově zakončil Dinis Sakaev a Havelka se už jenom otáčel za pukem, který se mu pohupoval v síti. Hosté tlačili dál a v určitých momentech jim ke druhé brance scházelo skutečně jen velmi málo. Písek ale drtivý tlak ustál a brzy naplnil ostřílené pravidlo nedáš – dostaneš.

V čase 46:30 totiž lovil Maštalířský puk ze své sítě poprvé, když se přesně trefil Jan Paukner. Skóre 5:1 vynikalo na světelné tabuli do 53. minuty a poté pro hosty vykřesal naději ex-písecký Jaroslav Souček, který ztečoval Bauerovu střelu přesně k pravé tyči. Další korekci však Písek již nepřipustit a za konečného stavu 5:2 bral všechny tři body domácí tým z jihu Čech.

Vladimír Čermák (trenér Chomutova): Trenér Chomutova se odmítl k utkání vyjádřit.

Pavel Hejl (trenér Písku): Byl to první zápas ze třech domácích, co nás v nejbližších dnech čekají a odstartovali jsme ho velmi nervózně. Bylo nám jasné, že pokud chceme pomýšlet na play-off, je třeba v tomto utkání bodovat. Chomutov hraje důrazně a také za stavu 4:0 nebo 5:1 to na ledě jistřilo. Bojovalo se až do samotného konce a těší nás, že jsme to my, kdo bere všechny body.