Chomutovští junioři předvedli v Mladé Boleslavi kvalitní výkon a vezou si domů plný počet bodů

Napsal 16.01.2009 Štěpán Tomš
C h o m u t o v - Hráči v bílomodrém se na ledě Mladé Boleslavi předvedli ve velice dobrém světle. V průběhu utkání vedli díky brankám Csanyiho a Hofmeistera už 2:0. Pak domácí dokázali vyrovnat, jenže ve 35. minutě dostal hosty znovu do vedení Jaroslav Kůs. Výborně hrající chomutovští junioři se i nadále tlačili do ofenzívy, avšak domácím se naskytla vhodná šance k vyrovnání. Sudí Hodek totiž vyloučil dva chomutovské hráče a Boleslavští získali výhodu dvou mužů v poli. Ubráněné oslabení bylo nakonec klíčem k chomutovskému úspěchu, devadesát vteřin před koncem rozhodl o severočeském vítězství Mužík.
36.kolo pá 16.1.2009
MBL
2:4(1:2, 1:1, 0:1)
Ml.Boleslav
Hrubý (Klimíček) – Švaříček, Lacika, Arazím, Mikuláštík, Vrba, Malý, Soukup – Protivný, Krejčík, Lenc, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Milotinský, Koudela, Jiránek
Hollý (Kaššák) – Dostál, Kovácsik, Kolčava, Saska, Krupka, Karlík, Rutta – Nguyen, Ptáčník, Indra, Mužík, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Bečvář, Heindl, Kůs, Kolář, Szakal

Ve střelecké pozici byl jako první domácí Kotrba, ale jeho slabá střela Hollého překvapit nemohla, na druhé straně neuspěl před Hrubým Kůs. Branku navíc nepřinesla ani rána Milotinského, ani hra ve čtyřech na obou stranách, ve které vyrážel boleslavský gólman střelu Sasky. Gól padl až v další hře 4 na 4.

V samostatném úniku zamířil Csanyi, a Hrubý přirazil betony k sobě příliš pozdě. Následnou přesilovku hosté nevyužili, jenže než stačil Janček po vypršení trestu dojet ke střídačce, vsítil další branku Hofmeister. Domácí stačili bleskově odpovědět trefou Lence po přihrávce Jiránka. Navíc vyrovnání mohl přinést únik 2 na 1, Milotinský však trefil jen brankáře Hollého.

V úvodu druhého dějství zahrozil domácí kapitán Kotrba. Po pěkné samostatné akci mířil těsně vedle pravé tyče. Nedovoleným zákrokem oslabil domácí Belay, nicméně hosté pátou přesilovkou v utkání znovu pohrdali. S polovinou zápasu začali Boleslavští stupňovat tlak a vytěžili vyrovnání. Kotrba sice neuspěl, ale puk za ležícího brankáře dokázal dorazit Belay.

Otočit mohl Kotrba v signalizované výhodě, puk mu ale při kličce brankáři sjel s hole, proto měli domácí alespoň přesilovku. Jenže po chvíli fauloval domácí Krejčík a hrálo se ve čtyřech. Ve 35. minutě vrátil vedení hostům Kůs, když nedal po přihrávce Hofmeistera Hrubému šanci. Gólman Hrubý se zaskvěl o chvíli později, když v trestném střílení uspěl proti Kovácsikovi. V závěru třetiny mířil v přesilovce Lenc těsně mimo.

Na začátku poslední dvacetiminutovky prováhal vhodný moment ke střele Lacika, neuspěl ani Malý od modré a Milotinský mířil z otočky mimo. Chomutovský Mužík zase těsně minul levý horní růžek. Do konce zbývalo už jen dvanáct minut a domácí Malý od modré čáry znovu nevyrovnal. Belay objel branku, ale Hollého beton nepřetlačil. Po přihrávce Belaye ztroskotal na chomutovském střážci branky také Milotinský.

Boleslavi se čas krátil a stále se nedařilo vyrovnat. Po faulu chomutovského Kolčavy a následného nedovoleného zákroku Chlouby hrála Boleslav 5 na 3 půl druhé minuty. Jenže proti boleslavským stál znovu dobře chytající Hollý. S nepořízenou odjížděli na střídačku Belay i Kotrba, a tak o vítězství Chomutova rozhodl devadesát šest sekund před koncem Mužík.

Milan Kašpárek, trenér KLH Chomutov: “První třetina byla z naší strany velice povedená, druhá byla horší, protože hráči byli spokojeni s vedením. Ve třetí třetině jsme měli trošku štěstíčka a v závěru jsme se ve třech se štěstím ubránili. Minutu před koncem jsme dali náhodný gól a jsme spokojení. Jsme rádi za body.“

Jan Vidner, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “Jestliže si dáme góly po vlastním nedůrazu, Chomutov nás přehraje jeden na jednoho, tak s takovýmto výkonem nemůžeme vyhrát. Jejich gólman nás vychytal, navíc nedáme góly do prázdné brány a rozhodující byla neproměněná přesilovka 5 na 3 v závěru. Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství.“