Chomutovští junioři porazili Havlíčkův Brod 7:4 a vrátili se k vítězným zápasům

Napsal 01.03.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Osmapadesáté kolo juniorské soutěže nabídlo pohledné utkání. Chomutov se v něm představil na ledě Havlíčkova Brodu a rozhodně ho tam nečekal lehký zápas. Svůj úkol ale hosté zvládli a hned ve třetí minutě zajistil hokejistům KLH Chomutov vedení Richard Pinka. Domácím se podařilo za necelých sedm minut srovnat, ale to bylo z jejich pohledu v první třetině vše. Naopak Chomutov přidal zásluhou Karola Koríma a Jakuba Hofmeistra další dvě branky a šel do šatny za dvougólového vedení. Druhá třetina byla jasně v režii bílomodrých. Nejen, že neinkasovali ani branku, ale dokonce si přesnou trefu připsali ještě Radek Hrabák, Roman Chlouba a Miha Pesjak. Ve třetí třetině měl Chomutov již značný náskok, což se projevilo na zvolnění tempa. Do statistik střelců se za hosty prosadil ještě kapitán Karol Csanyi. Havl. Brod zkorigoval výsledek třemi přesnými trefami. Chomutov porazil nakonec Havl. Brod 7:4.
58.kolo út 1.3.2011
HBR
4:7(1:3, 0:3, 3:1)
Havl.Brod
Krch (Zvolánek) - Ambrož, Bancíř, Doležal J., Doležal O., Hadrava, Havel, Kozlík, Kulhánek, Milfait, Novotný, Ondráček, Pecen, Szilva, Varga, Wasserbauer, Zdražil, Šíma, Špringl
Příhoda - Bartejs, Chlouba, Csányi, Hanták, Hofmeister, Hrabák, Kolář, Kolčava, Korím, Lehnert, Mála, Mužík, Pesjak, Pinka, Ptáčník, Rutta, Žižka D.

Na havlíčkobrodském stadionu se v pondělí hrálo už ve 13:30 a čas po obědě mladým Rebelům vyloženě nesvědčil. „Nepřistoupili jsme k zápasu vůbec dobře,“ postěžoval si Cachnín, asistent hlavního trenéra Tomáše Marišky. „Chomutov sice taky nehrál excelentně, ale na nás mu to stačilo,“ dodal.

V úvodní třetině se skóre měnilo celkem čtyřikrát. Třikrát se do střelecké listiny zapsali Severočeši, naopak domácí se trefili jen jednou. Nejhorší z pohledu Havlíčkova Brodu pak byla prostřední dvacetiminutovka, v níž na další tři přesné rány Chomutova nenašli odpověď ani jednou. „Nepomáhalo vůbec nic, ani zvýšený hlas,“ zlobil se trenér.

Až teprve v posledním dějství se juniorům HC Rebel podařilo kosmeticky upravit výsledek do konečné podoby 4:7. O branky se podělila čtveřice Ondráček, Pecen, Zdražil a Varga. „Byl to takový předzápas večerního souboje áčka. A nám se vyloženě nepovedl,“ zakončil hodnocení utkání Cachnín.