Chomutovští junioři nestačili doma na kladenské vrstevníky

Napsal 18.02.2010 Jakub Novák
C h o m u t o v - Celý zápas bylo k vidění mnoho útočného hokeje, ale i velký počet vyloučení. Chomutov byl Kladnu při nejmenším vyrovnaným soupeřem, ale stejně jako hostující tým nedokázali proměnit své šance. Několikrát chomutovská obrana zapomněla kladenského útočníka na modré čáře a byly z toho opravdu krušné chvilky. Hosté tyto úniky využili jen jednou, přidali k tomu ale ještě jednu branku a to jim nakonec zajistilo tolik chtěné tři body.
46.kolo čt 18.2.2010
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
KLA
Hollý - Brabec, Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Škrdle, Karlík, Mazanec, Průcha, Kůs, Hammerbauer, Matějka, Mála, Csányi, Heindl, Zeman, Wszolek, Klouček, Hrabák, Kerch, Kunc
Kladno
Lejsek - Pucholt, Steigauf, Gutwald, David, Kužel, Petráček, Šmíd, Doudera, Melka, Máša, Medřický, Redlich, Butor, Strnad, Drda, Kupec, Uleščenko, Stach, Čurda, Slaba

První třetina nám nabídla z obou stran pohledný útočný hokej, ale všem určitě chyběly branky. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři museli ukázat něco ze svého umění. Bylo znát, že na kladenské straně byla celkem čtyři vyloučení a na té chomutovské pouze jedno, ale i tak byli hosté rovnocenným soupeřem. I když hrál Chomutov přesilovou hru, tak jim několikrát proklouzl kladenský útočník a jel sám na Hollého. Obrana se ale stačila vrátit a zamezila vstřelení branky. Domácí hráči se snažili využít svých přesilových her, ale marně. Stál jim v cestě Lejsek nebo jejich nepřesnost. Po úvodním hvizdu značícím konec první třetiny byl tak stav nerozhodný 0:0.

Druhá třetina nabídla mnoho vyloučení. Kladno bylo tuto třetinu o něco aktivnější. Hned na začátku druhé třetiny zaspala chomutovská obrana a dala tak možnost hostujícímu Melkovi po krásné přihrávce na modrou čáru od Doudery. Melka jel sám na Hollého a blafákem uklidil puk do jeho klece. Chomutov se snažil něco udělat s nepříznivým stavem, ale moc se mu to nedařilo. Celou třetinu provázela vyloučení a tak byla hra velmi rozkouskovaná. Další vážnější šanci měli pouze Kladenští. Před Hollým si přihrávali Stach a Kupec, ale nakonec se jim nepodařilo vsítit branku. Do šaten tedy odcházeli s větším úsměvem na tváři Kladenští.

Třetí třetina začala opět útočením ze strany na stranu. Nejprve Kupec uháněl na osamoceného Hollého, ale včas zasáhl Mazanec. Za nedlouho se snažili vstřelit branku Matějka s Hrabákem, ale i oni byli neúspěšní. Následoval opět protiútok Kladna, ale ani Petráček se nezapsal do listiny střelců. V polovině závěrečné třetiny měl Chomutov opravdu na mále. Několik výborných zákroků tam předvedl Hollý a nepřekonaly ho ani následné dorážky. Po chvilce ale Chomutov doplatil na nedůslednost v obraně a Čurda našel volného Butora, který zvýšil kladenský náskok. Ve zbytku třetiny bylo ještě pár šancí na obou stranách, ale jedinou úspěšnou byla ta, ve které figuroval Kůs a Mazanec. Domácí se poté tlačili dále do útoku, chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale byly z toho akorát chyby v obraně. Chomutov tak prohrál těsně s Kladnem 1:2 a ztrácí na svém kluzišti tři body.