JUNIOŘI - reportáž

Chomutovští junioři dostali od opavských kolegů výprask 2:6

Napsal 15.01.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - V pátek odpoledne, kdy se spousta lidí připravuje na ples, se na opavském stadionu střetly dva celky- Opavský a Chomutovský. Hrálo se další kolo extraligy juniorů. Oba celky věděly co chtějí, leč domácí měli co se branek týče navrch. Od začátku sice měli hru pod taktovkou hosté, leč pomyslné vedení dlouho neudrželi. Je pravda, že střelili první dva góly (Mazanec, Heindl), ale tím to skončilo. Opava se posléze nedala a další dvě třetiny určovala právě ona, kde se bude hrát, jak se bude hrát a kdo půjde ven. Určovala to velice pěkně, protože stačila za 40 minut vsítit 6 branek. Postupně se trefili Džemla, Herman, Slanina, Mlýnek, znovu Herman a Džemla. Opavský tým si právoplatně vybojoval pěkné tři body.
37.kolo pá 15.1.2010
OPA
6:2(1:2, 1:0, 4:0)
CHM
Opava
Machovský (Plánovský) - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Vlašánek, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek
Chomutov
Hollý (Brabec) - Pinka, Motejlek, Čížek, Žižka, Karlík, Mazanec, Průcha - Ptáčník, Mála, Matějka, Hofmeister, Heindl, Zeman, Milotínský, Klouček, Hrabák, Kunc

Shrnutí

Domácí opravdu nevstoupili do utkání nijak dobře a v páté minutě přišlo první varování z hostujících holí. Obránce Motejlek se jako první dostal k odraženému kotouči a rychle ho vypálil směrem na Machovského a ten měl velmi dobře postavenou branku, neboť zazvonila pravá tyč domácí svatyně. Později se blýsknul skvělým zákrokem Machovský, který pokryl kotouč vystřelený z hole samostatně ujíždějícího Kunce a podržel tak Slezan. V 10. minutě ale hrál Chomutov svou první přesilovou hru a rychle ji přetavil v gól. Skóre otevřel tvrdou ranou Mazanec, když mu po pěkné kombinaci namazal Karlík respektive Malotínský. Opava se z této branky dlouho vzpamatovávala, nedovedla si totiž pořádně přihrát a tím vázla i přechodová fáze do útoku. Vše vyvrcholilo druhým chomutovským gólem, kdy kiks obrany potrestal svižnou střelou Heindl, Machovský ji sice jemně tečoval, gólu však zabránit nedokázal. V 18. minutě se své první početní výhody dočkali také domácí a beze zbytku ji využili. Trio Herman, Mlýnek a Džemla kompletně rozebralo obranu Chomutova a posledně jmenovaný uklízel puk do poloprázdné branky. Do konce první třetiny se pak již nic důležitého neodehrálo a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:2.

Do druhé fáze střetnutí vstoupili lépe hráči Slezanu, kteří výborně napadali rozehrávku hostů a usazovali se trvale v jejich pásmu. Trest pro pasivní Chomutov přišel ve 25. minutě kdy vyrovnával Herman, který měl jednoduchou pozici pro skórování, kterou mu připravil domácí kapitán Mlýnek společně s Vitáskem. Dále pak pokračoval tlak Opavy, nicméně hra trpěla častým vylučováním a dění na ledě se začlo pěkně vyostřovat. Opavským se však přesilovky nedařili podle představ a skóre se v druhé fázi části zápasu neměnilo.

Poslední dvacetiminutovka se stala exhibicí domácího celku. Náznaky šancí byli k vidění už od začátku, branky však padaly chvíli na to. V čase 46:05 se Slezan poprvé v zápase ujal vedení, když Slanina perfektním způsobem zakončil svůj sólový únik. Přesně o dvacet sekund později, tj. v čase 46:25 se prosadil také opavský kapitán Mlýnek, který po pohledné akci přehodil Hollého v bráně Chomutova. V 49. minutě pak opavští mladíci využili další přesilovou hru, když Mlýnek vybídl ke skórování zcela volného Hermana, který ležerním způsobem doklepl puk do branky. Hosté vystřídali gólmany, když za Hollého nastoupil do branky Brabec, nicméně domácí si tříbrankové vedení v pohodě udržovali a pohlednými akcemi bavili návštěvníky stadionu. Hosté se ještě pokusili o zázrak, když v 56. minutě odvolali gólmana, ale k ničemu to nevedlo. Opava totiž zodpovědně bránila a když se k puku dostal Vitásek, rychlým nahozením vyslal dopředu Džemlu, který od modré trefil opuštěnou klec hostů a zatloukl tak poslední hřebíček do chomutovské rakve. Slezan si tak připisuje další cenné body za jednoznačné vítězství 6:2.

Další zápas sehrají Junioři KLH Chomutov doma, kdy v pátek přivítají stejně staré hráče z dalekého Havířova.