Chomutovští dorostenci se doma museli sklonit před jihlavskou Duklou

Napsal 09.03.2013 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Po dobrém začátku nastal zvrat. Domácím hráčům se absolutně nepovedla druhá třetina utkání Extraligy staršího dorostu s Duklou Jihlava. Ve třetí třetině už nestačili na slušný náskok hostů odpovědět a na svém ledě Chomutov prohrává 2:5.
44.kolo so 9.3.2013
2:6(1:0, 0:4, 1:2)
JIH
Staněk (Dvořák) - Meliško, Páleník, Ringler, A. Macháček, Bednář, Procházka, Kašpar, Polák, Lidák, Šmíd, Dimitrov, P. Macháček, Cestr, Vlastník, Veselý, Toman, Wágner, Strunz
Jihlava
Svoboda (Vacek) - Košar, Severa, J. Mandát, Balaštík, Žuček, DVořák, Púža, M. Mandát, Mahút, Dundáček, Bambula, Hotař, Baran, Jícha, Port, Anděl

13. Páleník, 43. Strunz (Páleník)
Jihlava
22. Beran (Dundáček, Bambula), 25. Bambula (Beran, Mandát), 28. Jícha (Čermák, Mandát), 38. Port (Čermák, Mandát), 54. Jícha, 60. Mandát (Severa, Púža)

8:7
0:2
0:1
28:31
50

Piráti v první třetině začali dobře. Povětšinou se drželi v pásmu soupeře a nepouštěli hosty ani do protiútoků. Odměnou jim byla branka JANA PÁLENÍKA ve 13. minutě. Tento gól padl pouhou vteřinu po vypršení dvouminutového trestu jihlavského Romana Čermáka.

Druhá třetina však měla úplně jiný charakter. Hra se přitvrdila na obou stranách. Ten, kdo ale byl schopen dávat branyk byla tentokrát hostující Dukla. Po dorážce střely Dundáčka se z vyrovnávací branky radoval SIMON BERAN. To však nebylo zdaleka ze strany hostů vše. Pětadvacátá minuta a gól JIŘÍHO BAMBULY poslal Jihlavu do vedení. S tímto stavem se ještě stále dalo lecos udělat, ale chomutovští nevyužívali šance. A ve 28. minutě přišlo potrestání LUKÁŠE JÍCHY. A aby toho nebylo málo, LUKÁŠ ANDĚL potvrdil převahu v produktivitě.

Domácím nelze upřít snahu a nesmírnou bojovnost, ale Dukla v poslední třetině umožnila svému soupeři už jen jeden gól. MARTIN STRUNZ jen snížil, ale víc už Chomutov doma nepředvedl. Ačkoliv se stále snažil a hráči byli velmi houževnatí, jihlavskému klubu stačily už jen protiútoky. LUKÁŠ JÍCHA si vzal špatně rozehraný puk chomutovské obrany a sám před brankářem Staňkem zakončil přesně. Zbývala už jen minuta do konce a rozhodčí hned třikrát za sebou vyloučili chomutovské hráče za stejný prohřešek, nedovolené bránění. Piráti tak museli zápas dohrát ve třech. Jihlavští stihli i pátý gól. V čase 59:47 se přesně trefil MICHAL MANDÁT, který pečetil jihlavskou výhru. Jak Chomutov, tak i Jihlava měly hodně šancí v přesilových hrách. Rozdíl však tvořila produktivita, kterou hosté ovládli lépe.