Chomutovští dorostenci podlehli na svém ledě Kladnu

Napsal 26.09.2009 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští dorostenci se v dalším kole dorostenecké extraligy představili na svém ledě, kdy přivítali „okenáře“ z Kladna. Ačkoliv bílomodří vedli a v druhé třetině hráli deset minut dlouhou početní výhodu v kuse, tak to k vítězství nevedlo. Hráči Kladna si odvezli všechny body po vítězství 2:3.
9.kolo so 26.9.2009
2:3(1:1, 1:2, 0:0)
KLA
Příhoda (Matoušek) - Drobný, Havel, Kosina, Škrdle, Čížek, Tverďák, Pištora - Hammerbauer, Mazánek, Wszolek - Hradil, Novák L., Bauer - Lehnert, Hejcman, Vlček - Hrabák, Fronk, Novák J. - Navrátil
Kladno
Sýkora (Ilašenko) - Steigauf, Kolařík, Rittig, Gutwald, David, Pfejner, Tomáš - Machač, Obr, Dittrich - Vogel, Kalla, Redlich - Butor, Novák, Véber - Gottlieb, Megela, Papirník - Vodička

Úvod zápasu přinesl opatrnou hru z obou stran a ani jedno z mužstev nechtělo zbytečnou chybou pustit svého soka do vedení. Hned z první vážnější akce však již udeřilo, to když nahození Čížka od modré vyrazil Sýkora pouze před sebe a s pohotovou dorážkou přispěchal Radek Hrabák a domácí vedli - 1:0. O dvacet vteřin později fauloval domácí Wszolek a hosté v nabídnuté výhodě srovnali krok. V závaru před brankou stačil Příhoda vyrazit hned dva pokusy, na ten třetí byl však krátký. Šťastným střelcem byl Michal Gutwald - 1:1. Když se poté skóre neměnilo ani po úniku Lukáše Nováka skončila první třetina smírem 1:1. Sedm vteřin před jejím koncem však nezvládl situaci hostující Pfejfer, který nejprve sestřelil jednoho z domácích a následně vystartoval hlavou proti dalšímu chomutovskému dorostenci. Výsledkem byl pěti minutový trest za útok na hlavu plus osobní trest do konce utkání. Jako bonus potom dostal hostující obránce další pětiminutový trest a trest ve hře za útok hlavou.

Chomutovští tak začali druhou třetinu s desetiminutovou početní výhodou pěti proti čtyřem. Avšak jako by domácí hokejisty svazovala křeč a tíha okamžiku a v početní převaze se krom ojedinělých pokusů domácím nevedlo. Nic se nezměnilo ani při dalším trestu kladenských a tedy dvouminutové početní výhodě pěti proti třem. Naopak po skončení prvního trestu a stále v oslabení ujela domácí obraně dvojice protivníků a po vzájemné výměně kotouče zakončoval do prázdné branky Martin Gottlieb - 1:2. Bezprostředně po skončení dlouhého oslabení ujeli domácí obraně Butor s Tomášem Redlichem, který pohotově dorážel do prázdné branky a hosté se ujali dvoubrankového vedení - 1:3. Psychika domácích byla ta tam a v dalších šancích podržel hokejisty Chomutova brankář Příhoda. V šestatřicáté minutě však vykřesal naději pro chomutovské barvy Ondřej Vlček, který z prostoru mezi kruhy mířil přesně nad rameno Sýkory - 2:3. V poslední minutě potom mohlo být srovnáno, ale domácí Hradil trefil jen břevno hostující branky.

Ve třetí třetině se hrál opatrný hokej a kladenští vědomi si svého náskoku precizně bránili a domácí se k ohrožení Sýkory dostávali pouze z uctivé vzdálenosti. Největší šance přinesl až závěr utkání, kdy domácí obléhali hostující branku při přesilové hře, ale Hrabák s Mazánkem nemířili přesně a také hostům v nepřehledné situaci pomohla tyč. Stejně tak tomu bylo i na straně druhé, kdy špatně trefená střela proklouzla okolo Příhody a skončila taktéž na tyči. V posledních vteřinách potom hráli domácí bez brankáře a Wszolek v dobré pozici hostující branku minul. Chomutov tak podlehl na svém ledě Kladnu 2:3.