JUNIOŘI - reportáž

Chomutovská juniorka porazila Slovan těsně 2:1

Napsal 25.10.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - V rámci 18. kola NOEN extraligy juniorů zavítali na chomutovský led hráči Ústeckých Lvů. Souboj s posledním týmem tabulky začali domácí lépe a v průběhu první třetiny se díky trefě Richarda Pinky dostali do jednobrankového vedení. To chvíli po polovině utkání navýšil Mála a zdálo se, že domácí v klidu dokráčí pro plný bodový zisk. Naději na hole soupeře však přinesla branka ústeckého Baránka, který se prosadil jen krátce před druhou sirénou a snížil tak na rozdíl jediné branky. V dramatickém závěru však domácí uhájili svoji branku a nakonec slavili těsné vítězství 2:1.
18.kolo po 25.10.2010
CHM
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
UNL
Chomutov
Příhoda, Okáč - Kolář, Hučko, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csányi, Hofmeister, Rutta, Kučera, Klouček, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Mazánek, Kůs, Pesjak, Ptáčník
Ústí n.L.
Francouz, Petrásek - Bulva, Drahorád, Smetana, Krupička, Hříbal, Burkovec, Kuchynka, Hošek, Vávra, Daráš, Boháč, Grin, Šetka, Holomek, Pořický, Baránek, Faigl, Humpolíček, Racek

Shrnutí

První odrazy se více povedly Chomutovu, kdy se více drali dopředu a více si hlídali puk. Ústí se sice také k puku mělo, ale jeho snažení bylo v převážné většině ukončeno dobrým postavením chomutovských obránců. Změna nastala přibližně v půlce první dvacetiminutovky, kdy domácí polevili a Slovan ucítil příležitost. Pálil, div, že se jim od hokejky nekouřilo. Jejich střely ale nebyly natolik ohrožující. Dvakrát ale chyběl jen kousek ke štěstí právě Ústí, kdy si Příhoda nepohlídal branku a svatyně byla kompletně nekrytá. Ale ani při těchto chybách se stav nezměnil. Šlo se také několikrát na trestnou, v tomto světle vedli hosté, kteří tam strávili osm minut. Domácí právě jedné převahy využili nejlíp, jak jen mohli. V 15. minutě našel skulinku ve Francouzovo postavení Pinka a poslal svůj tým tak do vedení. Slovanu se bohužel odpověď nevyvedla a stav byl po dvaceti minutách příznivější pro domácí, přesněji 1:0.

Od 21. minuty se ukázalo, že Slovan se bude snažit vybojovat vyrovnávací branku, a při nejlepším i tu vedoucí. Chomutov se ale patrně domluvil, že oni budou ti, kteří povedou hru. A také to tak, alespoň část hry, bylo. Chomutov si hlídal soupeře na každé brusli, ale také vícekrát chyboval. Slovan měl díky tomu několikrát šanci na toužebnou branku, bohužel v jejich neprospěch se euforie nekonala. Ten, kdo přišel s další brankou, byl Chomutov, jmenovitě pak Mála. Jejich radost z dvoubrankového vedení trvala 7 minut. Na konci druhé části vsítil první branku hostů Baránek. Stav se po 40ti minutách změnil, a to na 2:1, průběžné vedení patřílo Chomutovu.

Poslední dvacetiminutovka se držela ve svižném rytmu. Oba týmy cítily přítomnost bodů ve vzduchu. Bojovalo se jak jen bylo v jejich silách možné. Slovan zkoušel několikrát na začátku prostřelit Příhodu, ten ale měl své náčiní bezpečně připravené. Francouz se zprvu tolik nenadřel, ale později byl také rád, že i za jeho záda nespadl kotouč. Dále to ale vypadalo, že se stav bude měnit, a to ve prospěch Slovanu. Ten ale puk doslova hodil za brankovou čáru a tak gól nebyl jasně uznán. Po tomto okamžiku se hra lehce pozastavila, lehce snížila tempo. Pořád se ale bojovalo a útočilo. Na konci už ale bylo znát, že domácí tým si vedení hlídá a spíše jen brání. Po 60ti minutách skončil zápas se stavem 2:1 pro Chomutov.