Chomutov v Přerově vedl, ovšem kvůli poslední periodě nebodoval

Napsala 28.09.2022 Redakce
P ř e r o v / C h o m u t o v - V pátém kole zajížděli Piráti na led Přerova, kde padli 1:4. Přitom stav zápasu otevřel Ondřej Príhoda a vše vypadalo, že je na dobré cestě. Jenomže o vyrovnání se postaral domácí Petr Švejda. Až do čtyřiačtyřicáté minutě bylo skóre vyrovnané, ovšem od té doby nastříleli Zubři tři branky, na což už svěřenci Petra Jíry nezareagovali.
5.kolo st 28.9.2022
PRE
4:1(0:1, 1:0, 3:0)
Přerov
Žurek — Kaprál, Pekr, Billa, Veselý, Koblížek, Holík — Ruda, Mašek, Hlůšek, Šilhavý, Kolařík, P. Svoboda, Hyža, Halík, Švejda, Buršík, Hanák, Brázda
Tuček — Filip, D. Svoboda, F. Hynek, V. Hynek, Sýkora, A. Žižka — Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Černý, Mišovic, Dej, Jan Rindoš

Přerov
26. Švejda (Brázda, Šilhavý), 44. Hyža (Pekr, Holík), 48. Pekr (Halík, Švejda), 60. Ruda (Buršík)

Šico - Tvrdý, Voznička

Ve třinácté minutě poslal hlavní rozhodčí na trestnou lavici Vladimíra Brázdu a následnou početní výhodu po třiačtyřiceti vteřinách přetavil v úvodní branku zápasu Ondřej Príhoda - 0:1. V šestadvacáté minutě se o vyrovnání postaral Petr Švejda, jenž zužitkoval přihrávku Vladimíra Brázdy, jenž odčinil vyloučení z první části hry - 1:1. Po čtyřiceti minutách tak byl stav zápasu vyrovnaný.

Jenomže v poslední dvacetiminutovce už sázel branky pouze Přerov. Ve čtyřiačtyřicáté minutě poslal poprvé v utkání do vedení Patrik Hyže, na kterého o čtyři minuty později navázal také Jaroslav Pekr - 3:1. V čase 58:10 byl znovu vyloučený Vladimír Brázda a vypadalo to, že by se Chomutov mohl postarat o dramatickou koncovku. Ovšem opak byl pravdou a při vlastním oslabení na konečných 4:1 upravil Stanislav Ruda.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Zápas z naší strany nebyl ideální. Nezachytili jsme úvod zápasu, ovšem poté se hra vyrovnala. Ve třetí třetině jsme nechali soupeře ujet a třetí branka padla hned po buly, kdy máme problém s blokováním střel.“