Chomutov ukázal svou sílu a otočil nepříznivý výsledek. Stav série 3:1

Napsal 29.02.2008 David Matula
C h o m u t o v - Šanci na reparát měli dnes na ledě Vrchlabí svěřenci Martina Pešouta. Samotný vstup do utkání jim ovšem nevyšel, když již ve třetí minutě přihrál Tvrdek Válovi a ten propálil Horčičku. Chvilku na to nastřelil Kostourek pouze tyč, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hráče Elektromontu. V úvodu druhé třetiny vysunul Pajič Becka, který sám proti Horčičkovi poslal domácí již do dvou brankového vedení. Chomutovští kontrovali o dvě minuty později, to když hned po buly propálil Hyláka od modré Chatrnúch. Tato kontaktní branka Severočechy nakopla a ještě do druhé sirény stačily nepříznivý stav zvrátit. Nejprve srovnal dorážkou Šíp a poté ve vlastním oslabení strhl vedení na stranu Chomutova Ladislav Boušek. Hned jak se opět hrálo pět na pět udeřil počtvrté Michal Jeslínek, jenž přehodil ležícího Hyláka. Domácím nepomohla ke snížení ani dlouhá dvojnásobná výhoda. Ve třetí třetině si svěřenci trenérského dua Buchal, Pešout vědomi svého náskoku hlídali své vedení, které uhájili až do závěrečné sirény a připsali si důležité třetí vítězství. V pondělí tak mají na svém ledě první možnost k ukončení série a postoupit do semifinále.
ČF4 pá 29.2.2008
VCH
2:4(1:0, 1:4, 0:0)
Vrchlabí
Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek - Tvrdek, Pajič, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Gengel, Vantuch, Jech, Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký
Horčička (Štěrba) - Černý, Chatrnůch, Ťupa, Révay, Trefný, Bombic, Všetečka, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna, Mikšovič, Šíp, Boušek, Hašek, Domin, Charousek, Jeslínek, Gálik, Polanský

Vrchlabští hokejisté vstoupili do čtvrtého zápasu této série velice aktivně. V čase 2:39 poslal Vrchlabí do vedení Aleš Vála, který dostal přesnou přihrávku od Tvrdka a z první nechytatelnou ranou překonal Horčičku - 1:0. Chomutovští měli 15 vteřin po brance domácích velkou možnost srovnat, Kostourek sice střelou z kruhů překonal Hyláka, ale domácí zachránila branková konstrukce. V 8. minutě měl Chomutov další šanci vyrovnat, když Šíp s Mikšovičem předvedli nádhernou kombinační akci, ale zakončující Mikšovič netrefil prázdnou branku. Další šanci měl domácí Horčička, jenž střílel z mezikruží, ale jeho střelu vytěsnil hostující brankář ramenem. V 17. minutě ještě zahrozil vrchlabský Vantuch, který se obtočil kolem branky Chomutova a chtěl zasunout puk za Horčičku, ale ten se nenechal nachytat a pokryl i následné dorážky.

Začátek třetiny opět patřil domácím hráčům, kteří stejně jako na začátku prvního dějství dokázali vstřelit branku. Patrik Beck dostal od Pajiče přesnou přihrávku na hůl a tváří v tvář proti Horčičkovi uspěl, a tak domácí měli již slušný dvoubrankový náskok - 2:0. Radost vrchlabský hokejistů z dvoubrankového vedení však netrvala dlouho, jelikož Chomutov v čase 24:02 snížil na rozdíl jediné branky. Úspěšným střelcem byl Roman Chatrnůch, který po přesném přihrávce Šípa vypálil od modré a jeho dělovku zastavila až branková síť. Krušnohorce snižující branka nakopla a v polovině utkání bylo vyrovnáno. Bouškovu střelu Hyláka vyrazil před sebe, kde už byl dorážející Radek Šíp, který nakonec protlačil kotouč za záda domácího brankáře. To však nebylo vše ze strany hostujícího celku. V čase 32:54 dokonal Chomutov obrat. V oslabení vrchlabští obránci propadli a Ladislav Boušek jel úplně sám na Hyláka a s přehledem proměnil - 2:3. Hosté dokonale využili toho, že Vrchlabí po skvělém obratu Chomutova přestalo hrát a přidali další branku. Michal Jeslíneks přehledem překonal ležícího Hyláka, kterou už na puk nedosáhl - 2:4. V dalším průběhu druhé třetiny se už nic zajímavého nestalo.

Začátek posledního dějství nepatřil domácím jako to bylo v předchozích dvou třetinách, ale naopak hostům z Chomutova, kteří si na začátku 43. minuty vytvořily gólovou příležitost. Charousek poslal Jeslínkovi přesný pas do jízdy a hostující útočník z první vypálil velmi dobře, ale Hylák reflexivním zákrokem vyrazil jeho střelu. Třetí třetina patřila pouze hostům, kteří se v 51. minutě dostali do další slibné šance. Kostourek si z rohu hřiště vybruslil až před Hyláka, ale toho nepřehodil. Zbytek utkání si chomutovští hokejisté v poklidu pohlídali a po fantastickém obratu dokázali zvítězit.

Vladimír Jeřábek, trenér HC Vrchlabí: Prohra nás mrzí, zápas jsme si prohráli za pár minut. Klukům ale za bojovnou práci můžu jen poděkovat.

Martin Pešout, trenér KLH Chomutov: Zápas se začal vyvíjet stejně. Začali jsme dobře a domácí z první akce dali góla. Po brance na 2:0 se ale ukázala vnitřní síla našeho týmu a nejednou jsme šli přes mrtvoly a domácí mohli dělat co chtěli, ale zastavit nás nemohli.