Reportáže

Chomutov předvedl výborný výkon a rozstřílel Orly ze Znojma vysoko 8:2

Napsal 28.11.2009 Pavel Kadeřábek, Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Vstup do utkání vyšel domácím na jedničku. Už ve 3. minutě je poslal do vedení Radek Duda. V 7. minutě se domácí ubránili 1:14 min. oslabení 3 na 5 a v 18. minutě zvýšil jejich náskok Milan Procházka. Ve 2. třetině snížil za hosty ve 22. minutě Tomáš Hradecký, ale pak už stříleli branky jen domácí. Postupně na 6:1 se prosadili Zdeněk Skořepa, Milan Procházka, Jaroslav Hašek a Michal Jeslínek. Ve 3. třetině hosté snížili ve 44. minutě ve vlastním oslabení Karlem Pláškem, ale pak již znova excelovali domácích. Ve 48. minutě zvyšoval Radek Duda a na konečných 8:2 upravil v 52. minutě Petr Jíra.
25.kolo so 28.11.2009
CHM
8:2(2:0, 4:1, 2:1)
ZNO
Chomutov
Hanuljak( od 56. Kaššák) - Pulpán, Bombic - Všetečka, Pavlas - Malínský, Grof - Mazanec, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Hašek, Skořepa, Jíra - Fiala, Mikšovic, Eiselt - Jeslínek, Domin, Míka
Znojmo
Horčička(od 37.min. Kacetl) - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa - David, Barus, Jarůšek, Plášek, Sedlák, Hradecký, Meidl, Beroun, Vyletelka, Havlík, Barták

Shrnutí

V rámci 25. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže přijeli na led chomutovského stadionu hráči Znojma. Ačkoli figuruje Znojmo v tabulce venkovních zápasům až na 11. pozici, v minulém kole loupilo na ledě doma dosud neporaženého Ústí nad Labem a dnešní zápas tak sliboval vyrovnanou bitvu.

Zápas začal v ostrém tempu. Už po pětatřiceti sekundách se na trestnou lavici poroučel znojemský Hořava. Samotnou přesilovku sice domácí hráči nevyužili, ale v čase 2:43, tedy osm sekund po jejím konci, zachytil špatně vyhozený puk chomutovský Milan Procházka a po jeho přihrávce Radek Duda poprvé rozsvítil světlo za zády znojemského Horčičky. Hosté poprvé na domácí branku vystřelili až v čase 6:30, kdy seděl na trestné lavici chomutovský Hašek za nedovolené bránění.

Skóre se do konce první třetiny měnilo ještě jednou. V čase 17:39 na ledě znovu úřadovala první chomutovská lajna. Milan Procházka vystřelil z levého kruhu a Luboš Horčička v brance hostů pozdě sklapl své chrániče – 2:0. O další vzrušení se postarali v čase 19:01 Tomáš Vyletelka a Jakub Grof, když se prvně jmenovaný poroučel na trestnou lavici za sekání a druhý za následnou hrubost.

Druhá část hry začala ve stejně ostrém tempu jako první. Uplynulo pouhých 61 vteřin od úvodní sirény, po špatné chomutovské souhře se k puku dostal Přemysl Sedlák, ten přihrál Tomáši Hradeckému a stav byl 2:1. V čase 24:16 ale poslal do dvougólového náskoku chomutovské Zdeněk Skořepa, jehož střela z mezikruží prošla až za záda Horčičky – 3:1. Uplynuly dvě minuty a fanoušci Chomutova mohli jásat znovu. Čistý průstřel všeho před znojemskou brankou včetně Luboše Horčičky si na svůj účet mohl připsat Milan Procházka, kterému asistovali František Bombic a Lukáš Pulpán.

Pátou branku přidal v 34 minutě zápasu Jaroslav Hašek a brankový účet druhé třetiny uzavřel v sedmatřicáté minutě Michal Jeslínek, který bleskově v přesilové hře potrestal předchozí faul, kterého se na něm dopustil v okamžiku, kdy jel sám na znojemskou branku, hostující obránce Lubomír Štach. Pátá branka vyhnala z branky hostů Luboše Horčičku a mezi tyčky se postavil Kacetl. Do šaten se odcházelo za stavu 6:1 pro domácí hráče.

Ani v třetí části hry nečekalo necelých šestnáct set diváků na branku příliš dlouho. Bohužel pro domácí fanoušky ale padla za záda domácího Hanuljaka, a to dokonce při přesilovce bílomodrých v čase 43:40. V oslabení se trefil Karel Plášek. Odpověď přišla v čase 47:08, kdy sedmou branku přidal Radek Duda. Poslední branka pak byla připsána Petru Jírovi, puk si ale do vlastní branky srazil jeden z hostujících obránců. Znojemští orli se tak na zpáteční cestu na jih Moravy vydali s osmibrankovým přídělem.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík: Podali jsme dobrý výkon a jsem rád, že za stavu 2:1, kdy jsme dostali na začátku druhé třetiny kontaktní branku, kluci zabojovali a nenechalo to na nás žádné stopy. Zabrali jsme a zaslouženě jsme tu třetinu vyhráli 4:1 – to rozhodlo o celém zápase. Loni jsem Znojmo trénoval, jsou tam tedy hráči, s kterými jsem loni pracoval, ale nevím přesně, kolik jich dnes nastoupilo. Rád jsem je dneska viděl.

Jan Neliba: Myslím si, že to bylo vyrovnané - víc než ukazuje výsledek. Bohužel jsme udělali moc chyb a Chomutov nás stejně jako při posledním zápase u nás doma potrestal – tehdy jsme prohráli 2:6, dneska 2:8. Nedá se nic dělat. My nemáme takové „ranaře“ jako je Procházka, Duda, Kraft. Dnes nás právě tihle hráči poslali do kolen. Bereme to – soupeř byl lepší.