Chomutov otočil stav série z 0:2 na 3:2 a v semifinále ho čekají České Budějovice

Napsal 25.02.2005 Daniel Višňák, Martin Bocian
C h o m u t o v - Až poslední možné utkání v sérii mezi Hradcem Králové a Chomutovem rozhodovalo o posledním postupujícím do semifinále letošního play off. Severočechům znovu vyšel vstup do utkání a v 10. minutě vedli po brankách Mikšovice a Jana Šulce 0:2. Ve druhé třetině se trefili ještě Sklenička a Trefný a přiblížili svůj tým k postupu. Hned po druhé přestávce domácí při dvojnásobné přesilovce snížili zásluhou Kacíře, avšak zanedlouho odpověděl pátou brankou Šíp. V závěru už se Hradci podařilo už pouze korigovat na konečných 3:5. Chomutovští hokejisté se tak zaslouženě radují z obratu série a spolu se svými fanoušky se mohou těšit na semifinálový souboj s Českými Budějovicemi, který začíná v neděli.
ČF5 pá 25.2.2005
HKR
3:5(0:2, 0:2, 3:1)
Hr.Králové
Hylák - Kolafa, Pazdera, Suchý Petr, Linhart, Šeda, Hendrich - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Potůček, Volráb, Diviš – navíc od 33. Heřman.
Horčička - Hájek, Prošek, Plaček, Nosek, Trefný, Szakal - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Šíp, Boušek - Hahn, Koláček, Šulc Jan - Sklenička, Heinnisch, Pražák

V první třetině byli aktivnější hosté, kteří vedli po dvaceti minutách už 0:2. Poprvé rozvlnil Hylákovu síť ve třetí minutě z přečíslení dva na jednoho Stanislav Mikšovic. Chomutov valil na domácího gólmana jeden nebezpečný útok za druhým, ale Hylák si s pokusy hostů vedl až do 10. minuty více než bravurně. Mezitím měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale branka se jim vstřelit nepodařila a tak udeřili opět hosté. Szakal napřáhl na modré, Hylák těžkou střelu pouze vyrazil před sebe a Jan Šulc poslal přesnou dorážkou Chomutov do dvoubrankového vedení. To vydrželo hostům až do konce třetiny, v několika případech ho mohli ještě zvýšit, ale domácí držel zejména brankář Hylák.

Ve druhé třetině Chomutov přidal ještě dva góly a o postupujícím do semifinále bylo prakticky rozhodnuto po 40 minutách. Nejprve ve 29. minutě zakončil tvrdou přesně mířenou střelou přečíslení dva na jednoho obr Zbyněk Sklenička a za další čtyři minuty rozsvítil za Hylákem červené světlo počtvrté obránce Jakub Trefný. Hradecké útoky působily často bezzubým dojmem, přesto si domácí vytvořili několik slibných šancí, ale ty všechny pochytal pochytal pozorný Luboš Horčička.

V závěrečné části hry domácí vstřelili hned ze začátku první branku, to zakončoval kombinaci ve dvojnásobné přesilové hře Marián Kacíř. Chomutovu ale vrátil jistotu postupu o dvě minuty později kapitán Radek Šíp. Energetici do navršení zápasu stihli už stav pouze zkorigovat zásluhou Daniela Volrába a Tomáše Kolafy na konečných 3:5. Hradečtí do semifinále sice nakonec nepostoupili, ale za výkony v letošní sezóně se určitě nemusí stydět, byla to pro ně jedna z nejúspěšnějších sezón v novodobé historii klubu

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové):
„Všichni jsme se na dnešní utkání strašně těšili, přišla perfektní návštěva, škoda, že jsme nešli do vedení, to jsme potřebovali. V zápase jsme vytvořili nejvíc hrubých chyb z celé série, z nich inkasovali branky a s tím přišla i únava, jak fyzická, tak psychická. Za stavu 0:4 nám bylo jasné, že Chomutov těžko přetlačíme, snažili jsme se využít aspoň přesilové hry, výsledek se nám tím podařilo zkorigovat. Rozhodující bylo, že jsme neměli více sil než soupeř. Chomutov má velmi silné mužstvo a my s nimi sehráli velmi dobrou sérii, litovat můžeme toho, že jsme nedotáhli do vítězného konce třetí zápas, kdy jsme u nich prohráli 3:4 v prodloužení, na výhru jsme určitě měli, vyhrál však Chomutov, který jak se říká za minutu dvanáct zachránil vyřazení a nakonec celou sérii otočil. Díky nemocným a zraněným hráčům bylo pro nás play-off strašně těžké co se týče fyzické stránky, přesto si myslím, že jsme nezklamali. Děkujeme hlavně divákům za podporu, byli výborní.“

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova):
„My jsme jeli do Hradce s cílem vyhrát. Věděli jsme, že bychom soupeře mohli přehrát silou, oni hráli celou sérii na tři útoku, kdežto my na čtyři. S tím jsme do Hradce jeli, dostat Hradec se čtyřmi útoky pod tlak, myslím, že se nám to podařilo. Proti minulým zápasům se nám podařilo dát góly a naopak nedělat chyby. Důležité bylo, že jsme za stavu 1:0 přestáli oslabení. Za stavu 4:0 jsme sice inkasovali branky, ale to bylo spíše ztrátou naší koncentrace. Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon v této sérii, dokázali jsme zvrátit stav 0:2 na 3:2, to se povede málo mužstvům. Strůjcem úspěchu je určitě brankář Luboš Horčička, který chytil famózní formu. V to, že se nám série podaří zvrátit jsem začal věřit po prvním vyhraném domácím utkání, to byl zlomový zápas celé série. Hradec musím ale pochválit, má výborné mužstvo, byl to výborný soupeř a určitě třetí místo po základní části nebylo náhodné, to ukázali i v play-off.