Reportáže

Chomutov nestačil v letním poháru na pražskou Slavii a podlehl po boji 4:5

Napsal 24.08.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Od začátku utkání se hrál svižný hokej z obou stran, byli to ale domácí, které poslal do vedení ve 14. minutě Petr Jíra, který dorazil v přesilovce Bombicovu střelu od modré. Za hosty vyrovnal v 17. minutě po samostatném úniku Tomáš Svoboda. V 19. minutě poslal opět do vedení domácí přesnou střelou k tyči Radek Duda. Druhá třetina byla o poznání divočejší. Hnedve 21.minutě vyrovnal Štefanka a ve 27. minutě poslal do vedení hosty Micka. V přesilovce ale domácí vyrovnali Kraftem, ale radost trvala jen 10 vteřin. To poslal hosty do vedení znovu Branda – 3:4. Jenže domácím dnes přesilovky šli a ve 32. minutě využili už třetí kapitánem Skořepou. V poslední minutě rozjásal ale hosty dnes podruhé Štefanka a zajistil jim vedení 4:5. Třetí třetina byla o poznání klidnější, jiskřit se začalo až v posledních 4 minutách utkání. Domácí se snažili o vyrovnání. Dokonce měli v 54. minutě možnost trestného střílení, Radek Duda ho ale neproměnil a když nepomohla ani krátká hra bez brankáře, hosté si odvážejí těsné vítězství 4:5.
TsC út 24.8.2010
CHM
4:5(2:1, 2:4, 0:0)
SLA
Chomutov
Hanuljak(Hylák) - Havíř, Pavlas - Pulpán, Bombic - Benda, Mucha - Brňák, Grof - Seman, Sikora, Duda - Procházka, Kraft, Jíra - Kuběna, Skořepa, Zucker - Hluchý, Kůs, Freiberg
Slavia
Kopřiva(Slipčenko) - Žižka, Barák, Kadlec, Roth, Kuboš, Špelda, Vašíček, Krejčík - Branda, Svoboda, Micka, Jaškin, Vondrka, Štefanka, Krenželok, Růžička, Holec, Endál, Doležal, Tomica

Shrnutí

Začátek utkání byl z obou stran útočný, i když obě mužstva také pozorně bránila. Útoky se valily z jedné strany na druhou, bohužel na obou strnách byla nepřesná muška a když už nějaká střela prošla, oba brankáři si s nimi poradili. Jako první vstřelili branku domácí, když využili vyloučení hostujícího Vladimíra Růžičky ve 14. minutě utkání. Doraženou střelou Franty Bombice se prosadil PETR JÍRA.V 17. minutě hosté vyrovnali, když svůj samostatný nájezd proměnil se štěstím TOMÁŠ SVOBODA. Domácí se ale v 19. minutě prosadili podruhé, když RADEK DUDA prostřelil dělovkou Kopřivu v brance hostí.

Druhá třetina byla na rozdíl od první mnohem divočejší, k čemuž přispělo i mnoho vyloučených na obou stranách. Hosté vyrovnali hned po 42. vteřinách 2. třetiny, když se tečí prosadil JURAJ ŠTEFANKA. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Kůs a hosté toho dokázali využít ke vstřelení třetí a tím i vedoucí branky v tomto utkání. Střelou nad rameno se prosadil TOMÁŠ MICKA. Hosté se ale neradovali z vedení dlouho a po vyloučení hostujícího Krejčíka domácí vyrovnali ve 29. minutě. To se opakovanou dorážkou prosadil MILAN KRAFT. Uběhlo ale pouhých 10 vteřin a hosté opět vedli. Domácí obraně ujel hned po buly DANIEL BRANDA a nedal Hanuljakovi žádnou šanci. Kolem poloviny zápasu se na ledě opět přiostřilo, za vzájemnou potyčku byli vyloučeni domácí Havíř a hostující Krenželok. To se navíc nelíbilo domácímu Procházkovi, který šel vychladnout na 10 minut na trestnou lavici za nesportovní chování. Ve 31. minutě dostali možnost hrát přesilovku domácí, když se provinil slávistický Endál. Po minutě bylo opět vyrovnáno po přesném zásahu domácího kapitána ZDEŇKA SKOŘEPY. Ve 33. minutě byl vyloučen domácí Bombic, toto oslabení ale domácí celkem v poklidu přečkali. Ve 35. minutě byl vyloučen hostující Žižka, ale hosté si již další branku v oslabení nenechali vstřelit. Když už to vypadalo, že si obě mužstva půjdou odpočinou za nerozhodného stavu, udělala domácí obrana v poslední minutě hrubku ve svém obraném pásmu a hosté trestali. JURAJ ŠTEFANKA jemně tečoval nahození od Kuboše a puk skončil za bezmocným Hanuljakem.

Na začátku 3. třetiny měl obrovskou šanci zvýšit náskok hostí Holec, kterému předložil tutovku Růžička, když se před tím prokličkoval přes tři domácí hráče. Puk se ale naštěstí pro domácí zastavil v louži, která na ledové ploše zůstala po úpravě ledu. Obrovskou šanci na vyrovnání měl domácí Milan Procházka ve 48. minutě když po přihrávce Krafta netrefil prázdnou hostující branku. V čase 52:50 byla hra si na 5 minut přerušena. Důvodem bylo několik krvavých stop na celém domácím kluzišti. Po krátkém pátrání bylo zjištěno, že patřila Janu Bendovi, který by ale měl být v pořádku. V 55. minutě se domácím naskytla velká šance vyrovnat. Radek Duda se probíjel před Kopřivu a byl faulován. Hlavní rozhodčí ani chvilku nezaváhal a nařídil trestné střílení. K puku se postavil sám faulovaný domácí hráč, ale puk mu na už dost rozbitém ledu při kličce sklouznul a ke střele se ani nedostal. V 56. minutě snahu domácích o vyrovnání přibrzdil svým faulem Grof. Domácí pozorně bránili, hosté se ale také nikam bezhlavě nehnali, vědomi si svého těsného náskoku. Na konci 57. minuty byli vyloučeni za vzájemné potyčky nejprve domácí Pavlas a hostující Štefanka, o chvilku po nich i Sikora se Svobodou. Domácí oslabení ubránili, ale ke srovnání skóre jim už nezbylo moc času. Pokusili se i odvolat Hanuljaka, ale hosté své vedení ubránili a odvážejí si do hlavního města všechny body.