Chomutov na úvod první ligy deklasoval Beroun na jeho ledě 8:1

Napsal 10.09.2008 David Matula, Petr Košatka
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova dnes vstoupili do nové sezóny na ledě Berounských Medvědů. Svěřenci Martina Pešouta na svého soka vlétli a již v druhé minutě se prosadil František Bombic. Ve dvanácté minutě navýšil bílomodré vedení Charousek a do první sirény překonal Altrichtera i Fábry. Ve druhé třetině se nejprve prosadil Mikšovic a zvýšil již na 0:4. Poté se začali osmělovat i domácí, ale Gudas olízl pouze tyč Lundellovi branky. Po sérii přesilových her Chomutova nakonec udeřilo na druhé straně, to když Lundella překonal Balász. Ve třetí třetině však již naplno dominovali Chomutovští a po brankách Gombára, Charouska, Jíry a Fábryho zvítězili v Berouně na úvod sezóny 1:8.
1.kolo st 10.9.2008
BER
1:8(0:3, 1:1, 0:4)
Beroun
Altrichter (Štelmach) - Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Gudas, Vaněček, Šafář, Balázs, Hlusička, Pavel, Tvrzník, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Kubica, Šinágl, Kica, Sýkora
Lundell (Cikánek) - Chmelíř, Revay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka, Gombár, Skořepa, Míka, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Charousek, Jeslínek, Malát, Domin, Fábry

V úvodu středečního zápasu se poprvé přerušovalo již po pěti vteřinách, když hosté po vyhraném buly skončili v offsidu. Ve druhé minutě si slibně vypadající šanci vytvořil Chomutovský Mikšovic, Altrichter však nepřipustil zaváhání. Ihned po vhazování hosté přece jenom udeřili – Mikšovic našel Bombice a ten střelou po ledě otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Po obdržené brance mohl vzápětí dorovnat skóre Kubica, hostující Lundell však natáhl lapačku a zneškodnil šanci Berouna. V dalším průběhu se naskytla Medvědům dvouminutová početní výhoda po faulu Skořepy. Chomutov dobře držel pásmo před Lundellem, takže gólman hostů neměl příliš práce. Jen co se Skořepa vrátil na led, po chvíli šli hosté opět do čtyřech po nepovoleném zákroku Jeslínka. Tentokrát se Lundell dostal do většího podtlaku a musel zasahovat jednak proti střele Novotného a vzápětí držel v rukavici Křišťanův pokus. Naopak Chomutovští poté využili hned svou úvodní přesilovku a napodruhé překonal Altrichtera Charousek – 0:2. V další střele se objevil Všetečka, jeho svižnou střelu Altrichter vytěsnil mimo svoji klec. Patnáctá minuta přinesla třetí branku hostů – Fábry střelou podpaždí zvýraznil chomutovský náskok. V posledních minutách první fáze drželi Chomutovští po většinu času kotouč na svých hokejkách, další změny stavu se ale nekonali.

Prostřední třetina přinesla ve svém úvodu šanci Medvědů, k úspěchu ale chybělo domácímu celku přinejmenším zakončení. Balász se vzápětí dokonce objevil sám v nájezdu na Lundella, finský gólman však nadále odolával a držel čistý štít. V téže minutě udělal Altrichter velikou chybu, když se pokusil odehrát puk za branku, ale trefil svou konstrukci, přičemž se Berounští ubránili od gólu faulem. Toho dokázali Chomutovští dostatečně využít a v přesilovce opět měnili skóre – Mikšovic sjel z křídla před branku a švihem se postaral o čtvrtou branku svého mužstva. Snížit mohl Berounský Gudas, jeho parádní akce ale skončila střelou, která lízla tyčku branky Chomutova. Aktér zřejmě největší šance Berouna šel chvíli po své promarněné šanci odešel vychladnout k menšímu trestu. Oslabení Berouna na se po chvíli proměnilo ve dvojnásobné, ani obrovský tlak hostujícího celku ale pátou branku nepřinesl a to hlavně díky skvělé spolupráce Altrichtera a jeho obránců. Osmatřicátá minuta si vyžádala první branku Medvědů – Balász prudkou střelou propálil Lundella a připravil jej tak o čisté konto. Ještě před první přestávkou měli na holi zvýšení hosté, Chomutovský Ťupa vyslal na branku Berouna bezchybnou střelu, tu ale Altrichter učebnicovým zákrokem schoval do lapačky.

Ihned v úvodu poslední dvacetiminutovky hosté opět odskočili do čtyřbrankového vedení – Altrichter udělal za svoji brankou chybu, při které se kotouče zmocnil Míka, předložil puk Gombárovi a ten pohodlně zvýšil. O minutu později pokračovaly brankové hody Chomutova – po Šafářově hrubé chybě na modré Charousek vymetl všechny pavučiny domácí branky a skóre tak opět poskočilo. Ani sedmá branka hostujícího celku na sebe nenechala dlouho čekat. Hlinka s Jírou si krásně rozebrali domácí obranu a druhý jmenovaný umístil puk do poloodkryté branky domácích. Sedmý čistý zákrok přinesl také výměnu gólmanů a Altrichtera nahradil mezi tyčemi Štelmach. Autor jediné branky Berouna Balász mohl vylepšit hrozivou situaci Medvěru, na Lundella ale podruhé v utkání nevyzrál. Na druhé straně se dostal do zakončení Hlinka, přehodil si puk na bekend, ale Štelmach jej krásně vychytal lapačkou. Pětapadesátá minuta přinesla ze strany Chomutova další úspěšný zásah – po Malátově střele se z dorážky prosadil Fábry a přinutil náhradního Štelmacha k první kapitulaci – 1:8. Jako poslední mohl upravil konečný brankový účet Jíra, jeho pokus se ale nevešel do Štelmachovy klece. Chomutovští suverénně porazili Beroun a v tabulce se po prvním kole vyhoupli na první příčku.