Bruslaři počtvrté v řadě poraženi, Piráti se druhou tříbodovou výhrou vyšvihli do čela tabulky

Napsala 10.09.2017 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke druhému kolu Tipsport extraligy do Mladé Boleslavi, kde si připsali další tři body. V první třetině si svěřenci Vladimíra Růžičky zásluhou dorážky Michala Poletína vypracovali jednobrankový náskok, který Bruslaři vyrovnali až na začátku třetího dějství. V 54. minutě si rozhodl Marek Tomica dorážkou po Vondrkově střele, a zajistil tak čtvrtou výhru nad Mladou Boleslaví v řadě.
2.kolo ne 10.9.2017
MBL
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
Ml.Boleslav
Maxwell – Němeček, Stříteský, Hrdinka, Říha, Hanzlík, Kotvan, Knot – Lenc, Klepiš, P. Musil – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Pabiška, Martin Procházka
Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Koblasa, Lauko, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Hlava

Ml.Boleslav
44. P. Musil (Kotvan, Klepiš)
9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka)

Pavlovič, Hribik – Kajínek, Kis

V první vážnější situaci byl Tomáš Urban, který se po střele od modré čáry tlačil do brankoviště, kde přepadl přes Jána Laca, což vyústilo ve dva dvouminutové tresty pro Nicolase Hlavu a Jakuba Valského. Krátce poté Jaroslav Mrázek našel na hranici brankoviště spoluhráče Marka Tomicu, jenž ale netrefil odkrytou branku. Na druhé straně si Martin Procházka obhodil Juraje Valacha, sjel si na osu, odkud nezakončil ideálně.

V deváté minutě Michal Vondrka našel křižně přes útočné pásmo Bretta Flemminga, jehož tvrdou ránu dorazil ze své typické přesilovkové pozice Michal Poletín – 0:1. O chvíli později číhal na brankovišti Marek Tomica, který ale nedokázal zakončit, protože měl kolem sebe domácí hráče. V následné přesilovce Bruslařů se prezentoval bekhendovým blafákem Jakub Klepiš, jehož vychytal gólman Pirátů.

Ze závěru třetiny se do druhého dějství přesunula část Hanzlíkova vyloučení, které Piráti nepotrestali, jedinou střelu si připsal Tomáš Slovák od modré. Na konci třiadvacáté minuty mířili na bránu Jána Laca útočník Jakub Orsava bekhendovým blafákem a poté Martin Látal v pádu nad odkrytou klec. O chvíli později to zkoušel Dávid Skokan zpoza brány na Vladimíra Růžičku, k němuž se ale puk nedostal.

V následné početní výhodě domácích chomutovský brankář odolal proti tvrdé střele Jakuba Orsavy i dorážce Tomáše Knotka. Po polovině duelu Michal Poletín zvolil místo střely přihrávku, která ale Dávida Skokana nenašla. Na druhé straně vystřelil Jakub Orsava z mezikruží mimo tři tyče. Krátce poté Jaroslav Mrázek vypálil od modré, na což navázal i Marek Tomica z mezikruží, ani jeden však nebyl proti Brandonu Maxwellovi úspěšný. V závěru třetiny neskórovali Lukáš Žejdl a z otočky Martin Látal, a tak se šlo do třetí části za stavu 0:1.

Na začátku posledního dějství vyrovnal v početní výhodě Pavel Musil, který tečoval střelu Oldricha Kotvana – 1:1. Hned po vstřelené brance mohl otočit vývoj Tomáš Knotek, který ale zblízka netrefil klec. O chvíli později Jakub Lauko vystihl rozehrávku, postupoval k bráně, a pak zvolil zpětnou přihrávku, která nikoho nenašla. V polovině třetiny si Jakub Orsava prohodil v levém kruhu Jaroslava Mrázka, sjel si před bránu, kde však proti Jánu Lacovi neuspěl.

Po ubráněném oslabení Michal Vondrka v polovině 54. minuty vypálil od modré, na vypadnutý puk si počkal nepokrytý Marek Tomica, jenž neměl s dorážkou větší problémy – 1:2. Od 58. minuty hráli Mladoboleslavští 56 vteřin v pěti proti třem, ale ani dorážka Pavla Musila z hranice brankoviště za zády Jána Laca neskončila. V klasické početní výhodě domácí odvolali gólmana, čehož zkoušel využít Jaroslav Mrázek, jenž zamířil těsně mimo. Jednadvacet vteřin před koncem základní hrací doby si obě mužstva vybrala oddechový čas, což ale Bruslařům k ničemu nebylo.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): „Myslím si, že první inkasovaná branka v oslabení nás trochu přibrzdila. Co se týká předváděné hry, druhá třetina probíhala přesně podle našich představ. Vypracovali jsme si tlak a měli spoustu šancí, žádnou z nich jsme ale neproměnili. Utkání určitě rozhodla naše nízká produktivita při hře pět na pět i v přesilových hrách.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Já si myslím, že klíčem k úspěchu byla zvládnutá první třetina. Připravili jsme se na tlak ze strany Boleslavi a zvládli jej ustát. Hned v úvodu se nám podařilo využít přesilovku, díky čemuž jsme se uklidnili. Ve druhé třetině nás soupeř dostal pod obrovský tlak a po odchodu do šaten jsme jednobrankové vedení drželi jen díky výbornému Lacovi. Třetí třetina byla vyrovnaná, inkasovali jsme z přesilovky a už se trochu začali strachovat o výsledek. Poté ale přišla šťastná situace, po které z dorážky skóroval Marek Tomica. Rozhodně se nejednalo o lehké utkání, proto si výhry moc ceníme.“