Ani ve druhém zápase čeští mladíci neuspěli a prohrávají s Ruskem 2:3

Napsal 20.08.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina skončila nerozhodně stejně jako včera, rozdíl je jen v tom, že padlo po jedné brance na každé straně. Nejprve poslal hosty do vedení v 10. minutě Vladislav Kartaev, za domácí vyrovnal ve 13. minutě v oslabení Filip Pavlík. Poté se hra na chvilku uklidnila a když ani domácí nedokázali využít svou přesilovku před koncem třetiny, šlo se do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině pokračoval obraz hry z třetiny úvodní, změna byla v tom, že se domácí dostali zaslouženě do vedení ve 24. minutě zásluhou Jiřího Sekáče. Hostům se podařilo v poslední minutě druhé třetiny vyrovnat. Svou druhou brankou byl úspěšný Vladislav Kartaev. Ve třetí třetině rozhodlo proměnění přesilovek. Na rozdíl od domácích se to podařilo hostům, kteří ve 49. minutě rozhodli o osudu dnešního utkání. Na konci přesilovkové akce byl Nikita Kucherov. Domácím se i přes veškerou snahu vyrovnat nepodařilo a tak i ve druhém utkání svému soupeři podlehli.
přát. so 20.8.2011
C20
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
R20
Česko U20
Dlouhý(Kašík) - Pavlík, Jank - Zámorský, Hrbas - Říha, Kolář - Valenta - Uher, Filipi, Sekáč - Jaškin, Vachovec, Fořt - Dvořáček, Rubeš, Přibyl - Řehák, Stach, Nosek
Rusko U20
Eremin(Kostenko) - Marchenko, Zheldakov - Ozhiganov, Arzamastsev - Antipin, Rukavishnikov Nesterov - Gurkin, Nesterov - Gusev, Kartaev, Kucherov - Lyubimov, Snurnitsin, Zemchenko - Potekhin, Apalkov, Kosov - Galimov, Kulikov, Shalunov

Česko U20
13. Pavlík (Uher), 24. Sekáč (Kolář)
Rusko U20
10. Kartaev (Kucherov), 40. Kartaev (Kucherov), 49. Kucherov (Gusev, Kartaev)

5:5
0:1
1:0
38:21
Šindler, Pešina - Jelínek, Pešek

Úvod zápasu přinesl oproti včerejšku nápor domácích reprezentantů. Postupně se však začali čím dál častěji prosazovat hosté, jejichž snaha byla korunována v 10. minutě vedoucí brankou. Poté, co se krásně prokličkoval Nikita Kucherov a vystřelil, Dlouhý v brance domácích puk jen vyrazil a nikým nepokrytý VLADISLAV KARTAEV si už s dorážkou poradil. 1:0. Domácí reprezentanti ale zbraně nesložili a hned se hnali za vyrovnáním. Jejich snaha nebyla marná a za 3. minuty bylo vyrovnáno. Ve vlastním oslabení FILIP PAVLÍK nahrával spoza branky a Eremin si nešťastně puk srazil do vlastní branky. Poté se hra na chvilku uklidnila a když ani domácí nedokázali využít svou přesilovku před koncem třetiny, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala českým náporem, který velmi brzy vyústil ve vedoucí branku. V přečíslení 2 na 1 se prosadil JIŘÍ SEKÁČ, který přesnou střelou k tyči rozjásal domácí publikum. Poté následovala domácí přesilovka, která ale zůstala nevyužita. Další početní výhodu pak také hosté dokázali ubránit a na začátku druhé poloviny utkání dostali také výhodu jednoho muže v poli. Jejich přesilovka, ve které zle zatápěli domácím však také zůstala nevyužita. Minutu před druhou siréno mohl zvýšit Michal vachovec, který prchl ruské obraně, Eremin si s jeho střelou nadvakrát poradil. Hostům se podařilo vyrovnat 45 veřin před koncem 2. třetiny, když střelou z mezikruží a betony Dlouhého rozjásal malou skupinku hostujících fanoušku dnešní druhou brankoVLADISLAV KARTAEV.

Třetí dějství začalo přesilovkou českých mladíků, kterou ale využít nedokázali. Jak se hraje přesilovka, ukázali hosté ve 49. minutě, když dokázali potrestat vyloučení Valenty a jak se později ukázalo, bylo to i branka vítězná. Na konci pohledné kombinace první ruské pětky byl tentokráte NIKITA KUCHEROV, který střelou z blízkosti nedal Dlouhému šanci zasáhnout. Domácí ale zbraně nesložili a hnali se za vyrovnáním. Hosty ale držel Eremin v jejich brance. Největší příležitost k vyrovnání měl při hře 4 na 4 v 54. minutě David Stach, který se krásně prokličkoval až před Eremina. Jeho třelu ale ruský brankář s námahou vytěsnil mimo. Závěrečný nápor domácích již proběhl v křeči, hosté jej hráli zkušeně a když se nechal v čase 59:18 vyloučit domácí Kolář, bylo jasné, že nedojde ani na očekávané odvolání brankáře. Odveta se tedy českým reprezentantům nepovedla, i když dnes podali o mnoho lepší výkon nežli včera.