Ani na podruhé Piráti nezvítězili, utkání s Děčínem ztratili až v závěru

Napsal 19.08.2021 Michal Luxa
D ě č í n / C h o m u t o v - Ani ve druhém přípravném střetnutí se svěřenci Petra Martínka neradovali z vítězství, přestože do duelu s Děčínem vyjela hodně změněná sestava s několika juniory. Střetnutí gólově otevřel domácí Šeliga, avšak Chomutovští výsledek otočili po gólech Tadeáše Svobody a Milana Kostourka. Obrat však následně v závěrečné pětiminutovce předvedli i medvědi, kteří první vítězství přípravy udrželi i při chomutovské hře bez brankáře.
přát. čt 19.8.2021
DEC
3:2(1:0, 0:1, 2:1)
Děčín
Skokan – Balcar, Loukota, Černohorský, Stuchlý, Kadlec, Kaltenböck, Arnold – Gottfried, Harkabus, J. Tůma – Volráb, Fojt, Horák – Janousek, Chovanec, Šeliga – Ineman
D. Svoboda – Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, Döring, Charousek, Jungvirt – Šilar, Řezníček, Huňady – Mála, T. Svoboda, Kostourek – Jaroš, Freiberg, Andres – Bárta

Děčín
16. Šeliga (Harkabus), 56. Chovanec (Fojt), 57. Gottfried (Tůma, Arnold)
34. T. Svoboda (Huňady), 49. Kostourek (T. Svoboda, Žižka)

Balcar (Děčín) 5 minut a do konce utkání

Po třech minutách hry využil série odrazů puku Milan Kostourek, jenž pelášil sám na Ondřeje Skokana. Avšak na děčínského brankáře nevyzrál. Na světelné tabuli svítil čas 15:34, když se medvědi radovali z úvodního vstřeleného gólu. Matěj Harkabus za brankou podstupoval souboj, a tak mu na pomoc přijel Dominik Šeliga, jenž se následně prodral do brankoviště a prostřelil debutujícího Dominika Svobodu – 1:0.

Také v úvodu druhé dvacetiminutovky došlo na souboj Milana Kostourka s Ondřejem Skokanem, ovšem domácí gólman byl znovu úspěšnější. Následně se střelou ještě prezentoval Filip Döring, jehož snažení zastavil Jan Tůma. Běžela čtyřiatřicátá minuta, když se stav zápasu srovnal. Patrik Huňady úspěšně napadal obránce a k volnému kotouči se dostal Tadeáš Svoboda, který přesně zamířil nad vyrážečku brankáře – 1:1. Ještě do přestávky mohl otočit stav zápasu na stranu Pirátů Milan Kostourek, avšak šikovný útočník netrefil odkrytou svatyni.

Tři minuty po startu poslední dvacetiminutovky měli Chomutovští k dispozici pětiminutovou početní výhodu, avšak recept na překonání Ondřeje Skokana nenašli, přestože v úvodu dlouhé přesilovky hráli 25 vteřin proti třem. Z vedoucí branky se Piráti radovali o pět minut později, kdy medvědi nevyhodili kotouč během oslabení a krásnou přihrávku Milanu Kostourkovi předal Tadeáš Svoboda. Útočník s osmaosmdesátkou na zádech pak zamířil z pravého kruhu přesně do odkryté části brány – 1:2.

Téměř pět minut před koncem normální hrací doby ujížděl sám na brankáře autor druhé chomutovské trefy, avšak mezeru mezi Skokanovými betony nenašel, přestože se u hlavního sudího vehementně dožadoval gólu. A tak znovu platilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Radek Fojt našel volného Jana Chovance, a před ním už zívala prázdná klec Pirátů – 2:2. Na konci sedmapadesáté minuty bylo všechno jinak, Děčín se totiž vrátil zpátky do vedení. Po dobrém napadání přebral černou gumu před brankou Pavel Gottfried, který se štěstím prostřelil Dominika Svobodu – 3:2.

Michal Oliverius (HC Děčín): „Věděli jsme, kdo k nám přijede. Chomutov býval vždycky silný, ať hrál jakoukoliv soutěž. Podle soupisky jsme věděli, že pár hráčů tam svou kariéru ještě oprášilo. Zápas byl vyrovnaný a řekl bych, že Chomutov byl ve druhé třetině hokejovější. Byli jsme rádi, že to bylo 1:1, protože na rovinu jsme měli prohrávat. Jen výkon našeho brankáře byl tím důvodem, že jsme se po dvou třetinách stále drželi. Ve třetí třetině jsme přežili dlouhé oslabení, což týmu pomohlo. V posledních šesti minutách jsme přeházeli útoky a hráli jsme vabank. Vyhráli jsme o gól, takže jsme byli šťastnější.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme výborný zápas, oproti Rakovníku to bylo daleko kvalitnější. Jediné, co nás sráželo, byla koncovka. Je škoda, že na konci zápasu přišly dvě zbytečné chyby, které Děčín využil. Musíme zapracovat na zakončení, ale jinak to byl výborný zápas. Chtěl bych pochválit výkon mladých hráčů a také brankáře Dominika Svobody.“