Brankář Hanuljak vynuloval Vrchlabí a Piráti slaví druhou výhru

Napsal 24.09.2022 Raina Tomanová, Marcel Holl
V r c h l a b í / C h o m u t o v - Ve druhém kole zajížděli Piráti na led, loni ještě prvoligového, Vrchlabí. Vše odstartoval svým gólem Roman Chlouba, jenž se nakonec radoval v utkání dvakrát. K němu se přidali Kostourek, Žižka a Lukeš. V Elektromont aréně se z toho nakonec urodilo vítězství 5:0, když dvanácté čisté konto v dresu Pirátů vychytal brankář Miroslav Hanuljak.
2.kolo so 24.9.2022
VCH
0:5(0:2, 0:2, 0:1)
Vrchlabí
Vacek – Kerekanič, Kynčl, Vácha, Bendík, Voňka, P. Fiala, Duran, Perička – Krsek, Chrtek, Poppel, Moník, Duchan, Hlaváč, Urban, D. Chalupa, Jirků, Bláha, Tatar, Šlaicher
Hanuljak – Charousek, Váchal, Žižka, Pavlát, Seemann, Ferbas, Havel – Koblížek, Hübl, Kostourek, Mála, Koláček, Lukeš, Chlouba, Zajíček, Chrpa

Vrchlabí
4. Chlouba (Koláček, Žižka), 7. Kostourek (Lukeš, Hübl), 34. Chlouba (Mála), 38. Žižka (Zajíček), 55. Lukeš (Hübl).

4:5
0:2
0:0
16:42
716
Ovsík - Žídek, Štěpánek

Úvodní buly patřilo domácím, ale pak se několikrát do akce dostali hosté. První gól mohl padnout již ve druhé minutě, ale Vacek byl pozorný a střelu Zajíčka za záda nepustil. Netrvalo ale dlouho a Piráti se skutečně dočkali. Roman Chlouba měl volnou branku a neváhal zakončit v čase 3:48 – 0:1. Zajíček byl poté znovu při chuti, ale i tentokrát Vacek zasáhnul. Kostourek se pak dostal před vrchlabského brankáře, ale také ten si mezeru mezi betony pohlídal.

Hosté v šesté minutě ujeli dva na jednoho, ale gólem neskončilo. Poté přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně domácích. A Chomutov neváhal a trestal. V čase 6:54 už to bylo o dva góly, protože se trefil Milan Kostourek, který dostal přesnou přihrávku – 0:2. Po nevyužité přesilovce Stadionu přišel v 16. minutě další faul na domácí straně. A diváci se dočkali několika velkých akcí. Poppel se snažil snížit skóre, ale brankář byl pozorný a puk zachytil do lapačky. Hosté se pak zase dostali do akce dva na jednoho, Vacek ale tentokrát zasáhl.

Ve 23. minutě byl vyloučen Koblížek, a o chvíli později ho následoval Koláček, takže si Vrchlabí zahrálo dvojnásobnou přesilovou hru trvající minutu a dvacet vteřin. Šanci nevyužilo, navíc se nedostalo ani do větší šance. Hübl trefil ve 33. minutě pouze břevno, ale v čase 33:30 už to bylo o tři branky, protože svůj druhý gól v zápase vstřelil Roman Chlouba – 0:3. Ve 35. minutě zklikvidoval Hanuljak šanci východočechů. A na 4:0 pro svůj tým pak navyšoval v čase 37:03 Michal Žižka, který se dostal před modrou čáru až před Vacka a překonal ho. Do druhé sirény ještě Vacek vychytal Hübla a Hanuljak domácího Šlaichera.

Do třetí třetiny si Vrchlabští přenesli zhruba minutu a půl přesilové hry, ovšem Chalupa v šanci neuspěl. Poté se o první gól Stadionu snažili Duchan či Šlaicher, ovšem Hanuljak byl nadále pozorný. V 52. minutě byl vyloučen Chlouba, ale Chomutov si držel puk a dokonce se vrhnul na soupeřovu branku. Další vyloučení bylo na straně domácích. A tentokrát se Pirátům podařilo přesilovou hru využít. V čase 54:40 to bylo již o pět branek zásluhou Františka Lukeše, kterému přihrával Hübl – 0:5. Piráti pak jen zbytek utkání dohrávali v dobré náladě. Domácí už se k ničemu velkému nedostali, takže Chomutovští zapsali druhou výhru sezóny.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): „Moje hodnocení bude stručné. Jsem nespokojený s výkonem mužstva, i když jsme věděli, že nás čeká Chomutov, což je kvalitní tým s výbornými hráči, kteří mají extraligové zkušenosti. Chystali jsme se dlouho na trénincích i u videa, ale bohužel jsme od začátku nebyli připravení v hlavách. Byli jsme ustrašení, báli se hrát se soupeřem na kotouči. Druhý gól padl po signálu, který jsme si ukazovali, ale náš hráč na to asi zapomněl, nebo nevím, co si o tom myslet. V podstatě celý zápas jsme si nevěřili, neudrželi se na puku a dělali velké chyby v obraně, kde jsme lítali všude a nikde. Soupeř vyhrál zaslouženě a my můžeme být rádi, že to bylo jen rozdílem pěti branek.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Po výhře se zápas hodnotí lépe, ale zase jsme se nevyvarovali chyb, po kterých jsme soupeře zbytečně pouštěli do šancí. Pochvalu zaslouží gólman Hanuljak, který pochytal, co jsme soupeři dovolili. Myslím, že směrem dopředu se projevila naše kvalita. Je znát, že řada kluků hrála první ligu nebo i extraligu. Umí si podržet puk i si nahrát, ale občas je problém udržet je v jednoduchosti. Občas by nám prospělo jen vyhodit kotouč z našeho pásma a bránit.“