Na konec základní části výhra, Piráti přetlačili havířovské AZ

Napsal 07.12.2019 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - V rámci posledního kola první části Chance ligy sehráli Piráti utkání na domácím ledě, z dalekého Havířova přijelo AZ. Domácím vyšla v ROCKNET ARÉNĚ první třetina, kde se skvělým gólem prezentoval Petr Stloukal. Následně Piráti drželi až do konce utkání minimálně jednobrankový náskok, vítěznou trefu nakonec zaznamenal Jakub Doktor, pro něhož šlo o premiérový zásah v pirátském dresu.
30.kolo so 7.12.2019
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
HAR
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – Sklenář, Suchý, Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava
Havířov
Matoušek (45. Stezka) – Mrowiec, Rašner, Matai, Kachyňa, Malina, Chroboček, Nepokoj – Kotala, Starý, Dvořák – Bednář, Veselý, Toman – Bambula, Maruna, Fridrich – Danielčák, Cihlář, Procházka

5. Rýgl (Pitule), 18. Stloukal, 45. Doktor (Piché)
Havířov
30. Cihlář (Fridrich, Kachyňa), 56. Bednář (Veselý)

Rudovský (Chomutov) 10 minut

Vstup do utkání vyšel lépe hráčům Havířova, vyústěním toho byla pouze nastřelená tyčka Jakubem Mataiem. První radost odstartoval z čista jasna Martin Rýgl, jehož nahození z rohu kluziště nachytalo Jiřího Matouška – 1:0.

Branka posunula Piráty do pozice lepšího týmu, ale Jan Svoboda z dobré pozice trefil jenom gólmanovy betony. Pevný zámek v početní výhodě Chomutovští ještě nevyužili, ale krátce poté předvedl senzační parádu Petr Stloukal, jenž skóroval s hokejkou mezi nohama po vzoru Marka Malíka – 2:0

Druhá část tolik gólových šancí nepřinesla. Když neuspěl v jejím úvodu Tomáš Pitule, udeřili poprvé v duelu hosté. Po výpadu Petra Fridricha zůstal ležet puk před brankou, odkud zavěsil Dominik Cihlář a snížil na rozdíl jediného zásahu – 2:1. V závěru byl blízko využití početní výhody Nicolas Hlava, jenž tváří v tvář brankáři neuspěl kličkou do bekhendu.

Jakub Doktor se konečně dočkal! Útočník čtvrté lajny se otočil v rohu a s velkou porcí štěstí překonal Jiřího Matouška, kterého vystřídal v brance Aleš Stezka – 3:1. V dalším průběhu si AZ šel pro snížení, to se nepovedlo Janu Bambulovi, který si po uvolnění před brankou vylámal zuby na Dominiku Pavlátovi.

Definitivně rozhodnout mohl Jakub Doktor, ale klička mu nevyšla, takže hosté zadělali na drama. Bezprostředně po vyhraném buly Lukáš Bednář z prostoru mezi kruhy snížil a v 56. minutě vykřesal naději pro Slezany – 3:2. V závěru Havířovu nevyšla ani hra v power-play, takže tři body na závěr základní části zůstaly v ROCKNET ARÉNĚ.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili zase vlažně stejně jako proti Vsetínu nebo ve Frýdku, soupeř ukázal svoji kvalitu a měl na začátku hned dvě velké šance. Potom se hra srovnala, dali jsme šťastný první gól a pak přidali druhý. Po naší chybě jsme dostali zbytečný snižující gól. Nešly nám ani přesilovky, protože soupeř dobře bránil a chodil tam aktivně, což nám dělalo trochu problémy. Dali jsme na 3:1, ale pak jsme dostali po další chybě na 3:2. Měli jsme hodně stoprocentních šancí, ale ne laxní koncovkou spíše nemohoucností jsme nedali více gólů. Soupeř toho využil a bylo z toho ještě drama. Šli jsme do čtyř, Havířov do šesti, ale ubránili jsme to.“

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): „Začali jsme zápas dobře, měli jsme nějaké šance, ale pak jsme dostali nešťastný gól, který na nás trochu padl. Soupeř byl v první třetině určitě lepší a přidal i další gól. Ve druhé třetině se hra trochu srovnala, ale na začátku třetí třetiny jsme dostali gól na 3:1, který nás zase srazil. Pak jsme se ještě snažili, ale už jsme zápas nedotáhli alespoň k bodu. Nezbývá než pogratulovat soupeři k domácímu vítězství.“