Piráti dobyli Eden, kde zapsali druhou venkovní výhru v řadě

Napsal 16.11.2019 Libor Kult
P r a h a / C h o m u t o v - Po domácím nezdaru s Benátkami nad Jizerou vyrazili svěřenci Martina Štrby do hájemství pražské Slavie, odkud si všechny body odvezl zatím jen českobudějovický Motor. Po bezbrankové úvodní třetině otevřeli skóre Pražané, jenže Piráti následně čtyřmi góly vývoj střetnutí dokonale otočili a uhájili před družinou Miloše Říhy mladšího šestou příčku. Chomutovští se tak stali teprve druhým týmem, jenž v hlavním městě bodoval naplno.
22.kolo so 16.11.2019
SLA
1:4(0:0, 1:2, 0:2)
Slavia
Michajlov – Duda, Novák, Hořava, Valík, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Vlček – Ondráček, Vrdlovec, Brož – Kubica, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch
Pavlát – Blaha, Rýgl, Štochl, Lang, Žovinec, Tejnor, Seemann – Stloukal, Vrhel, Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Hlava – Chrpa, J. Svoboda, Llewellyn

Slavia
26. Vampola (Vlček)
27. Llewellyn (Štochl, J. Svoboda), 37. Hlava (Tomica, Doktor), 48. Stloukal (Černý, Tejnor), 60. Klíma (Suchý, Žovinec)

Maršálek, Souček – Beneš, Otáhal

Počáteční oťukávání ukončil v šesté minutě Stloukal, jenž z ostrého úhlu prověřil pozornost Michajlova, leč neuspěl. Poté přišly šance Slavie. V osmé minutě se Pavlát stihl přesunout po křizné přihrávce proti zakončení Vrdlovce, po polovině třetiny pak chomutovská jednička vychytala rovněž Vlčka mířícího mezi betony.

Další parádní zákrok si maskovaný Pirát schoval do přesilovky, v níž ve třinácté minutě zastavil střelu Šteinera. Když v závěru dějství nevyužili početní výhodu ani svěřenci Martina Štrby, šlo se poprvé do kabin za bezgólového stavu.

Také ve druhé třetině měl jeden z týmů velkou šanci po šesti minutách hry. Tentokrát už se gólově urodilo. Petr Vampola na modré obešel obránce a individuální akci zakončil bekhendovým blafákem mezi Pavlátovy nohy – 1:0. Za 101 vteřin však bylo vyrovnáno, když Darby Llewellyn před brankou šikovně tečoval Štochlovu ránu od modré – 1:1. Po chvilce mohl dokonat obrat Rudovský, ale po přihrávce zpoza branky mířil jen do Michajlova.

Poté, co se duel zlomil do druhé poloviny, ujížděl na brankáře Pražanů osamocený Hlava, ovšem ani on střelou z pravé strany nerozhodný stav nezrušil. Stejně se vedlo na druhé straně rovněž Šmerhovi ve slávistické přesilovce pět na tři. Piráti 70 vteřin trvající oslabení o dva hráče ustáli a ještě do přestávky udeřili. Zhruba tři minuty před druhou sirénou vyjel Nicolas Hlava zpoza branky do levého kruhu, odkud střelou k bližší tyči otočil vývoj střetnutí – 1:2.

Na startu třetího hracího období nevyšla Pražanům rozehrávka ve vlastním pásmu během přesilovky, ale Llewellyn jejich chybu gólem nepotrestal. Krátce po skončení oslabení ustáli Piráti i velký závar domácích, takže ve 48. minutě mohl navýšit chomutovský náskok z dorážky Petr Stloukal – 1:3.

O pět minut později vytěsnil Pavlát střelu Brože na tyčku, definitivu na vítězství Pirátů pak dal třicet vteřin před koncem střetnutí Lukáš Klíma, který neměl problém poslat do sítě přihrávku Suchého v situaci dva na nikoho – 1:4. Chomutovští tedy venku vyhráli za tři body podruhé v řadě a počtvrté celkově.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Soupeř hrál velice organizovaně, bylo těžké se přes Chomutov prosadit. Když už jsme si vypracovali nějaké šance, tak nám chyběl důraz, což byl hlavní kámen úrazu. Další zlomový moment byla přesilová hra pět na tři, kde jsme měli skórovat. Poté jsme měli dobrý vstup do třetí třetiny. Mělo to náboj, lavička žila, ale chybělo nám trochu štěstí a dát gól, kterým bychom zápas zdramatizovali.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Tentokrát budu jen chválit. Takhle bych si představoval, aby tým šlapal od první do poslední minuty. Takže mohu klukům poděkovat za jejich výkon. Zápas se nám povedl a myslím si, že zaslouženě vezeme tři body.“