Piráti přetlačili Benátky nad Jizerou a přivezli první venkovní výhru za tři body

Napsal 23.09.2019 David Panuška
B e n á t k y n a d J i z e r o u / C h o m u t o v - Zběsilý kolotoč Chance ligy nabídl již šesté kolo, ve kterém Piráti zajížděli na horký led do Benátek nad Jizerou. Celek Martina Štrby potvrdil stoupající formu a mladý tým nakonec porazil bez obdrženého gólu. Dvě přesilovky využil Lukáš Klíma, poprvé v pirátském dresu se trefil obránce Viktor Lang a druhou nulu vychytal Dominik Pavlát. To vše přispělo ke čtvrtému vítězství v řadě.
6.kolo po 23.9.2019
BNJ
0:4(0:1, 0:2, 0:1)
Benátky n.J.
Schwarz – Buchtela, Kunst, Aubrecht, Žůrek, Niko, Hampl, Kovář – Rychlovský, Najman, Špaček – Půček, Chrtek, Duda – Jiruš, Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský
Pavlát – Rýgl, Žovinec, Tejnor, Blaha, Lang, Pařízek, Havel – Suchý, Pitule, Stloukal – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Chrpa, Vrhel, Klíma – M. Svoboda, Hrala, Tupý

4. Klíma (Pitule, Vrhel), 26. Llewellyn (Žovinec, J. Svoboda), 40. Lang (Llewellyn, Tomica), 48. Klíma (Pitule, Rýgl)

205
Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou) 10 minut.

Piráti předvedli skvělý start do utkání a hned v úvodu čtvrté minuty se dočkali vedoucí a nakonec i rozhodující branky. Po vyloučení Vojtěcha Jiruše nahazoval od modré čáry Martin Rýgl a po dobré práci Tomáše Pituleho v brankovišti zakončil bekhendem u levé tyčky Lukáš Klíma – 0:1! Stejný hráč se poté mohl prosadit i v sedmé minutě, ale jeho projektil skončil na brankové konstrukci. Zbytek třetiny se spíše dohrával a moc šancí k vidění nebylo, oba celky hrály bojovně a velké šance nepřicházely.

Také začátek prostřední třetiny vyšel lépe celku zpod Krušnohoří. Dušan Žovinec dostal přihrávku na modrou čáru, kde si kotouč popotáhl a rychlým zakončením našel hůl aktivního Darbyho Llewellyna, jehož teč zapadla do horní části branky, takže Marek Schwarz v brance neměl šanci zareagovat – 0:2. Šance poté měli Niko, Chrtek či Rychlovský, ale ani jeden si na Dominika Pavláta nepřišel.

A domácí mohli následně litovat. V ponechané pirátské výhodě si totiž domácí obrana nepohlídala nájezd obránce Viktora Langa, který dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou navýšil devět sekund před druhou sirénou náskok na tři branky – 0:3.

V závěrečném dějství pokračovalo dosti nervózním utkání, tresty padaly jeden za druhým. Chvilku před padesátou minutou dostal v přesilovce kotouč na levý kruh Lukáš Klíma, který druhou trefou v duelu navýšil náskok chomutovské družiny – 0:4. Následně se na hřišti více vylučovalo, postrkovalo a mlátilo, než hrálo. Do závěrečné sirény toho více nebezpečného nepřišlo a Piráti si tak odvezli zasloužené tři body.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Podruhé za sebou jsme nevstřelili branku. Měli jsme k tomu strašně příležitostí. Hráli jsme asi osm přesilových her a nevyužili ani jednu. V podobných utkáních, které jsou vyrovnaná, se musí přesilové hry využívat. Soupeř má silný, kvalitní, silový tým. Mile mě překvapilo, jak hráli. Měli jsme problém se prosadit i ve hře pět na pět, přesto jsme měli nějaké malé šance. Toto utkání se mohlo zlomit v početních výhodách, jak jsem říkal na začátku, ty jsme ale nevyužili. Chomutovští dali ze šesti přesilovek dvě branky, další pak při signalizované výhodě. Soupeř si tak utkání vzal v přesilových hrách. Samozřejmě hostům gratulujeme.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Myslím si, že od první do poslední minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Klukům bych chtěl poděkovat, protože jsme sehráli možná nejlepší mistrovské utkání. Naše výhra je zasloužená. Ještě jednou díky všem hráčům, protože to od nich byl parádní výkon.“