This text will be replaced


Reportáže

Piráti zvládli utkání s třineckými Oceláři, zvítězili po samostatných nájezdech

Napsal 17.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci sedmačtyřicátého kola Tipsport extraligy přivítali Piráti na svém ledě třinecké Oceláře. Domácí po brance Vondrky ze závěru první třetiny vedli až do začátku třetího dějství, kdy vyrovnal Redenbach. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, když jedinou branku vstřelil opět Michal Vondrka.
47.kolo pá 17.2.2017
CHM
2:1sn(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
TRI
Chomutov
J. Laco – Rutta, Kudělka, Valach, Dlapa, Mrázek, Skinner, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.
Třinec
Hrubec – Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, L. Doudera, Linhart – Netík, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký.

Branky a nahrávky

Chomutov
20. Vondrka (Rutta, Huml), rozh. náj. Vondrka
Třinec
44. Redenbach (Petružálek, Klimenta)

Statistiky

Vyloučení
3:6
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:25
Střely zblokované
9:11
Hity
15:14
Vhazování
30:34
Diváci
4 738
Rozhodčí
R. Svoboda, Bulanov – Jelínek, J. Svoboda

Shrnutí

Utkání začalo pomalejším tempem a ani jeden celek se nedostával do šancí. Věci se děly až po dvanácti minutách. Nejdříve Jakub Petružálek mířil v dobré pozici jen těsně vedle, Jakub Lauko pak ujel po levé straně. Jeho zakončení ale skončilo pouze na boční síti. I tak se jako první radovali Piráti. Přesilovková střela Jana Rutty od modré čáry byla Hrubcem vyražena jen před Michala Vondrku, který tyto situace gólově neodmítá a vstřelil 2000. chomutovský gól v nejvyšší soutěži.

Vyrovnanou hrou se pokračovalo i ve druhé třetině. V zajímavé příležitosti se ocitl Vladimír Dravecký, který ale nepřekonal skvěle chytajícího Laca. Vedení svého celku mohl navýšit Petr Koblasa, jenž dostával přihrávku od Marka Račuka před prázdnou branku. Chomutovský útočník ale branku netrefil.

O další vzrušení se pokoušel Michal Vondrka, jenž zakončoval svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu, Šimon Hrubec ale na poslední chvíli vytasil svůj pravý beton. I přes to, že oba celky měly přesilové hry, další branka nepřišla. V posledních minutách to zkoušel Poletín s Vondrkou. První jmenovaný ale v oslabení chomutovského kapitána nevyzval ke skórování.

Třinci se povedlo srovnat stav utkání na začátku čtvrté minuty třetí části. Oceláři se aktivně a hlavně důrazně dostali do brankoviště, Ján Laco puk sice zalehl, ale Tyler Redenbach jej stále viděl a dopravil za záda slovenského brankáře. Piráti ovšem chtěli tři body a byli aktivní. Na začátku poslední desetiminutovky musel řešit Šimon Hrubec dvě jedovaté rány Juraje Valacha. Hostující brankář ale držel naděje svého celku na body.

Třinec následně nevyužil ani přesilovou hru v poslední pětiminutovce, a tak se šlo do prodloužení. Po necelé minutě mohl rozhodnout Ivan Huml, v úniku ale Šimona Hrubce neprostřelil. Gól mohl dát i Jakub Petružálek, jeho střela z levého kruhu ale skončila v lapačce Jána Laca. Utkání tak došlo až do samostatných nájezdů.

Jako jediný proměnil Michal Vondrka, jenž rozhodl utkání Forsbergovou kličkou. Za Třinec neuspěl ani jeden střelec, jeli Zbyněk Irgl, Martin Adamský a Kamil Kreps. Ján Laco ani jednou neinkasoval.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Chomutov): „Připravili jsme se na kvalitního a silného soupeře, což Třinec jednoznačně potvrdil. Začátek utkání jsme neměli dobrý, neměli jsme pohyb a po deseti minutách jsme nabádali hráče, aby více bruslili a napadali. Z pohybu jsme si vytvořili šance, z kterých pramenila vyloučení. Přesilovku jsme okamžitě využili a šli do vedení. Věděli jsem, že to bude ještě těžké. Ve druhé části jsme měli ještě několik šancí, kterými jsme mohli odskočit, což se nám bohužel nepodařilo. Ve třetí třetině přišel trest, zaspali jsme v obranném pásmu, dvakrát ztratili kotouč a soupeř to potrestal. Od té doby bylo jasné, že zbytek zápasu bude o jedné chybě. Nájezdy jsou loterie, Michal Vondrka si dovolil, co si dovolil. Chci poděkovat všem klukům a rozdílovému hráči Jánku Lacovi.“

René Mucha (Třinec): „Po zápase jsme tým pochválili, protože jsme předvedli dobrý výkon. Dobře jsme do utkání vstoupili a byli aktivnější. I když to tak na střely nevypadá, tak jsme měli ze hry více. Měli jsme hodně šancí, dařilo se nám napadání, jenže pak jsme v závěru dostali gól. V dalším průběhu jsme se tlačili do brány, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Uprostřed utkání jsme udělali velký kus práce, když jsme ubránili dvounásobné oslabení. V prodloužení měly oba celky po jedné šanci, kterou nevyužily. V dovednostní disciplíně byli úspěšnější domácí.“