This text will be replaced


Reportáže

Piráti na domácím ledě poprvé nebodovali, Olomouc rozhodla na začátku třetin

Napsal 02.10.2016 Antonín Domanický, David Panuška
C h o m u t o v - V rámci devátého kola Tipsport extraligy přijela do chomutovské SD ARÉNY Olomouc. Hosté vstoupili do utkání svižně a po šesti minutách vedli již o dvě branky. Rychlý nástup nevydržel Ján Laco, kterého v brance nahradil Jan Strmeň. Ani on ale nezabránil třetí brance, které přišla na začátku druhé části. Piráti sice zásluhou Bretta Skinnera snížili, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Skóre utkání uzavřel Jan Knotek.
9.kolo ne 2.10.2016
CHM
1:4(0:2, 1:1, 0:1)
OLO
Chomutov
Laco (od 6. Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, Buchtela, Mrázek – Skokan, Huml, Vondrka (C) – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.
Olomouc
Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Holec, Herman, Burian – Fořt, Matai, Diviš.

Branky a nahrávky

Chomutov
27. Skinner (Vondrka, Rutta).
Olomouc
3. J. Knotek (Vyrůbalík, Ostřížek), 6. J. Mikúš (Vyrůbalík, Houdek), 21. Laš (Vyrůbalík, Konrád), 46. J. Knotek (J. Mikúš, Laš).

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
1:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:20
Střely zblokované
30:8
Hity
16:12
Vhazování
26:31
Diváci
4012
Rozhodčí
Hodek, Krob – Rozlílek, Kokrment.

Shrnutí

V první větší šanci zápasu se objevili domácí. Skinner vyslal dost nebezpečnou střelu, kterou se snažil dorazit Huml. Konrád ale zpevnil betony a puk nepropustil. Olomouc se ale krátce poté dostala do dvojnásobné přesilové hry po faulech Kämpfa a Humla. Přesná střela Vyrůbalíka byla tečována JANEM KNOTKEM, prošla za Lacova záda a hosté se tedy dostali do vedení - 0:1. Po pěti minutách hry se do útočné třetiny dostal JURAJ MIKUŠ, jenž vystřelil od mantinelu a Lacovi propadl kotouč do brány - 0:2. Piráti reagovali vystřídáním gólmanů. Laca nahradil Jan Strmeň.

V polovině třetiny mohl v úniku snížit Růžička. Jeho střelu ale vytěsnil pozorný brankář. Dobrou možnost měl i ve třinácté minutě Huml, jehož zpětnou přihrávkou našel Rutta. Z těsné blízkosti trefil jen rameno gólmana. Za hosty mohl bránu ohrozit Eberle, ale nadějnou střelu z otočky zastavil Kudělka. Zbývaly dvě minuty, když odražený puk mohl poslat do klece Hřebejk. Kus černé gumy ovšem nezasáhl. Domácí si ještě zahráli přesilovou hru, ta však zůstala nevyužita.

V úvodu druhé části navázala Olomouc na dobrý začátek zápasu. MAREK LAŠ si šikovně najel do pásma a střelou podél obránce překonal gólmana - 0:3. Na nepříznivý stav se pokusil reagovat Kämpf, jehož ránu zklidnil Konrád na své hrudi. Další velkou šancí byl únik domácích dva na jednoho. Kaše byl ale Eberlem za cenu faulu zastaven. Následovala přesilová hra a v sedmadvacáté minutě se dělovkou do horního rohu prosadil BRETT SKINNER - 1:3. Ihned po gólu se před bránou zjevil Tomica a jeho střela trefila jen připraveného Konráda. Na druhé straně zachránil Chomutov v krkolomné pozici Strmeň. Fořtovo zakončení bleskově chytl do lapačky.

V jednatřicáté minutě vyslal Ondrušek nebezpečnou střelu, která prošla brankovištěm. Olomouc si ale vykoledovala oslabení a v něm nebezpečně vystřelil Rutta z mezikruží. Konrád bleskově vytasil lapačku. Domácí si zkusili krátce i hru ve dvojnásobné přesilovce. Ani v té ale gólový zásah nepřišel. V závěru druhé periody si střelu na Strmeně zkusil Herman. Domácí gólman šanci zastavil.

Poslední část základní hrací doby započala akcí Knotka, jenž z dobré pozice trefil lapačku brankáře. Následně Piráti těžili z ponechané výhody. Růžička si položil Konráda na led a táhlou střelou trefil tyč. V samotné přesilovce se k šanci dostal Flemming. Jeho dělovou ránu se štěstím vyrazil Konrád. Po emocích provázeném vyloučení Kašeho za vysokou hůl se ale do tlaku dostali Olomoučtí. Po náporu před bránou se nakonec povedlo JANU KNOTKOVI dotlačit kotouč za brankovou čáru - 1:4.

V padesáté minutě zkusil Dlapa dvakrát štěstí od modré. Konrád pokaždé dobře zasáhl betony. Olomouci v této části zápasu stačilo pohodlně bránit vypracované vedení. Chomutovští občas ohrozili bránu. Rutta se sám probil do pásma a jeho střela následně našla jen hruď gólmana. Posléze Poletín přesným zakončením od mantinelu donutil brankáře zakročit lapačkou. Olomoučtí měli k dispozici ještě jednu přesilovou hru, v té ale gól nepadl a hosté si odvezli tři body za výhru 4:1.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany to byl nejhorší výkon v letošní sezoně. Řekneme si v kabině, co budeme chtít hrát a hned ve druhé minutě jdeme oslabení. Následně dostaneme nešťastný gól. Potom už šla psychika hráčů dost dolů a my jsme se poté nezmohli vůbec na nic.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dostali jsme se do vedení 2:0, když jsme využili přesilovku pět na tři a následně padl celkem šťastný gól po střele od mantinelu. Od tohoto momentu se zápas odvíjel. Dokázali jsme odskočit na tři góly a po snížení Chomutova jsme přežili dvě velké šance soupeře. Ve třetí třetině už jsme si výhru pohlídali. Jsme rádi za tři body, Chomutov hrál dobře a bylo to těžké vítězství.“