Reportáže

Tomicův gól na body z třineckého ledu nestačil, Piráti poprvé padli v základní hrací době

Napsal 30.09.2016 Marcel Holl
T ř i n e c / C h o m u t o v - V rámci osmého kola Tipsport extraligy cestovali chomutovští Piráti na třinecký led. Po první bezbrankové periodě se domácí dostali ve druhé dvacetiminutovce do dvoubrankového vedení. Na počátku třetí periody snížil tečí Valachovy střely Marek Tomica. To ale bylo z pirátského pohledu vše, ve zbývajících minutách skórovali už pouze Třinečtí, kteří si připsali výhru 5:1.
8.kolo pá 30.9.2016
TRI
5:1(0:0, 2:0, 3:1)
CHM
Třinec
Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek – Adamský (A), Polanský, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Chmielewski, Marosz, Hrňa.
Chomutov
Laco – Skinner, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.

Branky a nahrávky

Třinec
32. Hrabal (Martin Růžička, Petružálek), 38. Hrňa (Kreps, Rákos), 50. Adamský (Irgl), 52. Dravecký (Rákos, Kreps), 54. Martin Růžička (Petružálek, Kane)
Chomutov
46. Tomica (Valach, V. Růžička)

Statistiky

Vyloučení
8:5
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
27:30
Střely zblokované
6:15
Hity
16:13
Vhazování
31:42
Diváci
4 854
Rozhodčí
Lacina, Horák – Hlavatý, Tošenovjan

Shrnutí

Šlágr osmého kola začal ve vyrovnaném stylu, aktivita byla patrná na obou stranách. Piráti se ve čtvrté minutě po chybné rozehrávce Hrubce dostali do početní výhody, tu ale Chomutovští zužitkovat nedokázali. Další zajímavé momenty přinesla až jedenáctá minuta, hosté opět hráli početní výhodu. Hrubec ale nemusel řešit žádnou velkou šanci Chomutova, Piráti se navíc faulem o přesilovku připravili.

Ocelářům zkrácená výhoda nevyšla dle představ, podobně se také vedlo týmu ze severu Česka v dalších dvou hrát pěti proti čtyřem. Obrana Ocelářů v čele s pozorným Hrubcem odolala všem útokům. Největší šanci první třetiny tak na své holi měl Lukáš Galvas, který trefil tyč.

Druhou dvacetiminutovku zahájili aktivněji domácí hokejisté. Hráči s drakem na hrudi si hned ve druhé minutě prostředního dějství zahráli přesilovku, Laca v chomutovské brance ale nijak neohrozili. Podobně se vedlo také hostům v minutě devětadvacáté, ani v tomto případě nebyla poskytnutá výhoda využita.

Na první branku utkání si tak WERK ARENA musela počkat do druhé poloviny zápasu. Martin Růžička ve dvaatřicáté minutě zatáhl kotouč do útočné třetiny, zbrzdil celou akci a našel z druhé vlny najíždějícího Josefa Hrabala. Bek Ocelářů si položil Laca a zavěsil pod horní tyč.

Piráti mohli rychle dorovnat krok, neboť za další dvě minuty hráli v početní výhodě, Hrubec ale práci neměl. Výhoda jednoho muže v poli tak své ovoce přinesla až v třicáté osmé minutě. Kamil Kreps parádní přihrávkou vyzval k zakončení Erika Hrňu, útočník Ocelářů se nemýlil.

Dvoubrankový náskok dodal Ocelářům v úvodu poslední periody klid na hokejky. Slezané byli aktivnějším týmem, svým dobrým pohybem si vypracovali další přesilovou hru. Laco musel čelit několika nebezpečným střelám z hokejek domácích, skóre se však neměnilo.

Chomutovští v šestačtyřicáté minutě hráli svou v pořadí sedmou přesilovou hru, Hrubce šikovnou tečí Valachovy střely překonal Marek Tomica. Jednobranková ztráta Chomutova ale brzy nebyla pravdou. Zbyněk Irgl zatáhl kotouč do útočné třetiny, počkal na najíždějícího Martina Adamského, jemuž předložil kotouč na stříbrném podnose. Adamský pálil do prázdné branky.

Za dalších jednasedmdesát vteřin WERK ARENA slavila čtvrtý gól Ocelářů. Vladimír Dravecký parádně tečoval nabídku Daniela Rákose, Laco byl v tuto chvíli bezmocný. A aby toho nebylo málo, tak se za další tři minuty Slezané radovali popáté. Martin Růžička si po pravé straně nabruslil do kruhu pro vhazování a přesnou ranou na vzdálenější tyč vsítil pátou branku Ocelářů.

Zbývající minuty utkání byly spíše formalitou. Oceláři hráli ve velké pohodě, nikam se bezhlavě nepouštěli a drželi svého soka daleko od Hrubcovy branky. Laco ještě musel řešit pokusy Krepse a Galvase, k další změně skóre již ale nedošlo. Oceláři – Piráti 5:1!

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): „Diváci se museli bavit, viděli dobrý hokej z obou stran. První třetina byla opatrná, my se dopustili několika faulů. Musím kluky pochválit za dobře odehraná oslabení. My věděli, že Chomutov je v početních výhodách silný, má dobré procento využití. Dobře jsme se na to připravili a inkasovali jen jeden gól. Je to práce všech kluků a především Šimona Hrubce. Ve druhé třetině jsme z minima vytěžili maximum, povedla se nám jedna přesilovka. To nás trochu uklidnilo. Inkasovaná branka ve třetí třetině se na mužstvu nijak nepodepsala. Hráli jsme dál svou hru a dali další branky. Musím pochválit celý tým za dnešní zápas, především tedy Šimona Hrubce. Podává velmi kvalitní výkony, proto je jeho procento úspěšnosti tak vysoké.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): “Chtěli jsme eliminovat úvodní tlak domácích, víme, že jsou v obrovském laufu. Začátek se nám povedl, byly tam přesilové hry. Ty jsme ale nevyužili a to nás stálo dnešní zápas. Ve druhé třetině soupeř ukázal kvalitu a vyškolil nás v efektivitě. My tam také měli pár šancí, kdybychom je proměnili, tak utkání by vypadalo jinak. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit s tím, že se pokusíme dát kontaktní gól, aby soupeř znejistil. To se povedlo, pak ale domácí potrestali naše dvě chyby. My pak jen zápas dohrávali, ze strany Třince to byla exhibice. Zasloužené vítězství domácích.“