Reportáže

Piráti prohráli i v Pardubicích, brankově se prosadil pouze Peter Ölvecký

Napsal 31.01.2016 Marcel Holl
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - V nedělním 42. kole zajížděli Piráti na led Pardubic. Po úvodní bezbrankové třetině zajistil Dynamu náskok o dvě branky Petr Sýkora. Pirátům se podařilo zkorigovat stav v 47. minutě zásluhou Petera Ölveckého, který vstřelil stou branku Pirátů v ročníku. Čtyři minuty před koncem pojistil výhru Pardubic Jakub Orsava.
42.kolo ne 31.1.2016
DPA
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
CHM
Pardubice
Maxwell – Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Šeda, Ščotka, Bokroš, Havlík – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Monja, Nahodil, Orsava – Poulíček, Kaut, Voženílek – Moučka, Beran, Rapáč
Chomutov
Kristan – Jánošík, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa, Pereťagin, Tejnor – Květoň, Červenka, Tomica – Ölvecký, Růžička, Sklenář – Pospíšil, Kämpf, Hřebejk – Kaše, Račuk, Dušek

Branky a nahrávky

Pardubice
32. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 37. Sýkora (Marcinko), 56. Orsava (Gregorc, Beran)
Chomutov
47. Ölvecký (Jánošík)

Statistiky

Vyloučení
9:7
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
15:25
Střely zblokované
16:6
Hity
3:6
Vhazování
16:17
Diváci
7 643
Rozhodčí
Čech, Hribik - Flegl, Polonyi

Shrnutí

Do utkání proti Chomutovu už naskočily i dvě nové posily Dynama – Matěj Beran a Dmitrij Monja. Trenér Potajčuk sledoval zápas z tribuny.

Důrazný boj branku nepřinesl

Hned první střídání duelu bylo pořádně rušné, když se v rohu kluziště strhla šarvátka, po které šli dva hráči z obou týmů na trestnou lavici. A podobný trend pokračoval i nadále, hráči si nic nedarovali, a tak v první třetině rozhodčí rozdali osm trestů. Nebylo tak překvapením, když první větší šanci měl Redenbach v oslabení, když střelou přes beka trochu zaskočil Kristana.

Chomutov odpověděl při své další přesilovce, ve které dokázal utahat bránící čtveřici a Pospíšil se pak dostal do ideální střelecké pozice. Jeho bomba ale skončila jen v Maxwellově lapačce. Oba týmy si ještě dokázaly vypracovat po jednom závaru před brankou soupeře, ale kotouč za čáru nedostaly.

Sýkorovy zásahy dostaly Dynamo do vedení 2:0

Poctivá defenziva dominovala i po pauze. Když už se brankáři dostali k zásahu, tak to bylo po střelách z větší vzdálenosti. Jednu takovou vyslal David Květoň, který zkoušel překvapit Maxwell pokusem na bližší tyč, ale neuspěl. Před pardubickou svatyni se následně tlačil Kämpf a jeho teč mířila jen kousek vedle.

Na první branku čekali diváci více než půl hodiny hry. V přesilové hře dokázalo Dynamo navést kombinaci až na Petra Sýkoru, který měl dostatek času na nápřah a jeho dělovka zapadla o tyč do branky – 1:0.

I Piráti byli při početní výhodě nebezpeční. Nejprve tečovaná střela Jánošíka proletěla centimetry kolem tyče, poté ze strany tvrdě pálil Ölvecký. Jen co se Pardubice vymanily z oslabení, tak slavily druhý góly. Petr Sýkora vypálil z dálky a překvapený Kristan propustil jeho pokus do sítě – 2:0.

Chomutov snížil, jistotu Dynamu vrátil Orsava

Dynamu se ve třetí části dlouho dařilo držet Piráty daleko od Maxwella a chránit dvoubrankové vedení. Domácí přečkali i dvouminutové oslabení, během kterého pardubický brankář ani nemusel zasahovat, naopak Kaut podnikl nebezpečný výlet ke Kristanovi.

Ve 47. minutě se hosté ale přece jen dočkali a snižující brankou dali zápasu napínavější zápletku. Peter Ölvecký dokázal ve vzduchu trefit plachtící kotouč tak přesně, že zapadl za překvapeného Maxwella. Dynamo si mohlo vzít dvoubrankové vedení zpět při přesilovce, ovšem Monja před prázdnou brankou netrefil prudkou přihrávku.

Následně dostali Piráti velkou šanci na vyrovnání v podobě pětatřicetivteřinové přesilovky pět na tři. Více než Valachovu střelou, kterou Maxwell vyrazil nad branku, však nevyprodukovalo. A tak Dynamo v 56. minutě rozhodlo. Gregorc v signalizované výhodě objel branku a předložil kotouč Jakubu Orsavovi, který trefil odkrytou klec – 3:1. Piráti už se na další snížení nezmohli, tři body tak zůstaly v Pardubicích.

Ohlasy trenérů

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Byl to jeden ze zápasů, který rozhodne jeden moment, jedna přesilovka. V jednu chvíli uděláte faul, pak máte přesilovku pět na tři, může se stát cokoliv. Nicméně body jsou body a my si jich vážíme. Hráči dostanou pochvalu za obětavost a vůli, ale je jasné, že ve hře je pořád hodně nedostatků. Čeká nás spousta práce. Musíme být lepší, protože tohle stačit nebude.“

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Celosezónní problém, že nevyhráváme venkovní zápasy, zůstává dál. Chtěli jsme to prokletí zlomit v Boleslavi a pak i tady v Pardubicích, k čemuž jsme zvolili úplně jiný způsob hry. Ten se nám osvědčuje, ale výsledky zatím nepřináší. Hráči každopádně odvedli solidní výkon. Zápas byl hodně na hraně, záleželo, kdo vstřelí jeden gól. Rozhodly přesilové hry, které jsou poslední dobou našim velkým problémem. V klíčových momentech, kdy jsme mohli vyrovnat, jsme je nesehráli dobře.“