Reportáže

Piráti získali z třineckého ledu bod za prohru v nájezdové loterii

Napsal 11.12.2015 Marcel Holl
T ř i n e c / C h o m u t o v - Piráti započali druhou polovinu základní části Tipsport extraligy na třineckém ledě. Oceláři si díky dvěma brankám Kopeckého vypracovali vedení 2:0. To ale dokázali Chomutovští do konce druhé periody smazat a otočit na stav zápasu. Třinečtí dokázali pár vteřin do konce řádné hrací doby srovnat a v nájezdové loterii získat druhý bod díky Vladimíru Lukovi.
27.kolo pá 11.12.2015
TRI
4:3sn(1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
CHM
Třinec
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, M. Doudera, Hrabal, Slovák – Adamský, Plíhal, Rákos – Dravecký, Kopecký, Irgl – Žejdl, Polanský, Jašek – Matuš, Káňa, Luka
Chomutov
Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Růžička, Květoň – Sklenář, Račuk, Chlouba – Hřebejk, Dušek, Veselý

Branky a nahrávky

Třinec
4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl, Roth), 60. Dravecký (Adamský, Kopecký), rozh. náj. Luka
Chomutov
24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (Růžička, Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta)

Statistiky

Vyloučení
3:2
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
26:18
Střely zblokované
13:16
Hity
28:18
Vhazování
47:36
Diváci
3 989
Vyšší tresty
Roman Červenka (Chomutov) na deset minut plus trest do konce zápasu za nesportovní chování

Shrnutí

Domácí do zápasu vstoupili aktivněji, než jejich soupeř. Oceláři od úvodních minut bušili do chomutovských vrat, odměnou jim byla první branka duelu. Vladimír Dravecký vybojoval za hostující brankou kotouč pro Tomáše Kopeckého, který si vybruslil před Kopřivu a zasunul kotouč mezi jeho betony.

Chomutovští se do první větší šance dostali po uplynutí poloviny první periody v přesilové hře po faulu Irgla. Oceláři se místy dostávali pod velký tlak, Hrubec ale všechny chomutovské střely dokázal zneškodnit. Nejbezpečnější šanci nerovnovážného stavu hráčů na ledě však měli domácí, jmenovitě Doudera s Rákosem. Ti se po chybě Červenky dostali do přečíslení dvou proti nikomu, první jmenovaný ale vše řešil individuálně a na Kopřivu si nepřišel.

Piráti mohli srovnat v minutě sedmnácté, kotouč se po Tomicově ráně odrazil od břevna pozorný Hrubec jej pak ukryl v lapačce. Ke slovu se tak opět přihlásili Slezané, a to přesilovkou v úvodu druhé části. Luka sice napálil jen tyč Kopřivovy brány, za dalších čtyřicet vteřin už Oceláři slavili. Irgl posouval kotouč před branku, tam se k němu dostal Tomáš Kopecký, který si jej stáhl na forhend a zavěsil pod horní tyč – 2:0.

Hosté ale složit zbraně nehodlali. Za dvě minuty tečoval Štěpán Hřebejk Ruttovu střelu mimo Hrubcův dosah, po dalších dvou minutách už bylo srovnáno. Vondrka s Růžičkou rozebrali třineckou obranu, David Květoň pálil z bezprostřední blízkosti do odkryté klece – 2:2.

Piráti byli aktivnějším týmem také v dalším průběhu hry, dvojnásobnou početní výhodu ale zužitkoval nedokázali. To však hostující tým nemuselo mrzet, neboť v třiatřicáté minutě šel do vedení. Červenka zpoza brány namazal na modré stojícímu Michalu Vondrkovi, jenž odrazem o horní tyč poslal kotouč za Hrubcova záda – 2:3.

Oceláři se ale s nepříznivým stavem nehodlali smířit a ještě do druhé přestávky mohli srovnat. Rákosovo nahození se od Červenkových bruslí odrazil směrem na branku, kousek černý pryže ale nakonec doskákal mimo tři tyče. Úvod poslední periody se poté nesl v duchu velkého tlaku domácího týmu, Polanský, Luka, Žejdl, Hrabal ani Doudera ale Kopřivu překonat nedokázali.

Další velkou příležitost ke srovnání měl v čtyřiapadesáté minutě Zbyněk Irgl, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefil branku. Za další minutu se před Kopřivu natlačil Adamský, ani on ale na hostujícího brankáře vyzrát nedokázal.

Oceláři se ještě v závěrečných minutách hry pokoušeli o srovnání stavu, překonat Kopřivu potřetí už se jim ale nepovedlo. Hráči s dráčkem na hrudi se v závěrečných dvou minutách pokusili o srovnání při hře bez brankáře, to se jim nakonec povedlo čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou. Ve skrumáži před Kopřivovou brankou se nejlépe orientoval Vladimír Dravecký, kterému sice střela nesedla, kotouč si ale přesto našel cestu do sítě mezi betony hostujícího brankáře.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, WERK ARENA tak viděla samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži byli lepší hráči Třince, Vladimír Luka dvěma trefami zařídil domácím bonusový bod. Oceláři - Chomutov 4:3 sn.

Ohlasy trenérů

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Musím poděkovat celému týmu, dnes podal výkon, ve kterém ukázal srdíčko a chuť vyhrát. Průběh utkání nebyl lehký, dalo by se říct, že z chvíli pohodového výsledku 2:0 během pár minut jsme opět ukázali, že stále máme problémy odehrát systémovou hru po celý zápas. V závěrečné třetině jsme za tou remízou šli a zasloužili si jí. Nájezdy jsou dovednost, dnes štěstí stálo na naší straně. Doufejme, že to bude odraz k lepším výkonům."

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): "Z výsledku jsem zklamaný, k výhře jsme měli opravdu blízko. Musím ale uznat, že Třinec odvedl dobrou práci, naši hráči byli místy pod velkým tlakem. Tým musím pochválit za třetí třetinu, tu jsme sehráli poměrně dobře a nepouštěli domácí do tolika šancí, jako v předchozím průběhu. Z výsledku jsem zklamaný, čtrnáct vteřin před koncem si nesmíme dovolit inkasovat. Nájezdy se pak obrátily proti nám, to bylo jasné. Když takhle selžete, tak to je špatně. Třinci gratuluji, vložil do toho hodně úsilí."