This text will be replaced


Reportáže

Piráti v baráži poprvé bodovali, v samostatných nájezdech přetlačili Olomouc

Napsal 27.03.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci druhého barážového kola přijela do Chomutova Olomouc. Utkání prolínací soutěže o Tipsport extraligu bylo již od začátku velice vyrovnané a opatrné. V první třetině diváci branku neviděli. Góly začaly za záda brankářů padat až ve druhé třetině. Jako první se prosadil Vladimír Růžička, ale ještě do konce prostřední periody vyrovnal Radek Dlouhý. I po třetí třetině byl stav nerozhodný, a tak se šlo do prodloužení, kde branka nepadla. V nájezdech byl úspěšnější chomutovský celek, jenž proměnil oba pokusy zásluhou McGregora a Ondřeje Kašeho. Celek z Hané Kopřivu nepřekonal, a tak si domácí připsali dva body.
BAR2 pá 27.3.2015
CHM
3:2sn(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
OLO
Chomutov
Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Sikora – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – McGregor, Dušek, L. Květoň
Olomouc
Trvaj – Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský – Buc, Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Jergl, Patera, Dlouhý

Branky a nahrávky

Chomutov
29. Růžička (Rýgl), 51. Dušek (L. Květoň), rozh. náj. McGregor
Olomouc
33. Dlouhý (Patera), 55. Řípa (Ondrušek, Škůrek)

Statistiky

Vyloučení
6:7
Využití
1:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
19:17
Diváci
4791

Shrnutí

Repríza baráže nezačala pro oko diváka nikterak velkolepě. Obě mužstva měla velké problémy s rozehrávkou i útočnou kombinací. Milan Toman byl hned dvakrát během krátké doby vyloučen a Piráti se museli bránit. Přesilové hry Olomouce však nepředstavovaly pro domácí brankoviště žádnou hrozbu.

Očekávání chomutovských fanoušků zaskočit hosty nebylo vyslyšeno ani v početní výhodě Pirátů. První třetina byla vzájemně velice nervózní a ustrašená.

Ledy se hnuly až v průběhu druhé periody, ačkoliv to chvíli trvalo. Ve velice opatrném pojetí hry pokračovali Piráti i Kohouti. Dokud se však v přesilové hře nenapřáhl VLADIMÍR RŮŽIČKA. Puk sice trefil výstroj Jiřího Trvaje, ale tak nešťastným způsobem, že zapadl až do branky.

To však hosty nabudilo a Miroslav Kopřiva se musel začít ohánět, protože i Hanáci získali početní výhodu. Konečně kloudně vypadající kombinaci zakončil RADEK DLOUHÝ, který zblízka nadvakrát překonal chomutovského brankáře.

Piráti ale měli ve druhé třetině více ze hry, jenže slibné šance v dalších přesilovkách druhý gól nepřinesly.

Vyrovnání hostů však neznamenalo nic jiného, než obnovení defenzivního pojetí hry na obou stranách. Chomutovští hokejisté byli sice stále aktivnější, ale vyloženou gólovou šanci si nevytvořili.

Přihrávat puk až do kuchyně ale potřeba nebylo. Stačilo jen často střílet, o čemž se přesvědčil ANTONÍN DUŠEK. Jeho jinak nenápadná, avšak přesná střela z pravého kruhu skončila v brance. Krušnohorci si své vedení vzali zpět.

Tento stav však netrval dlouho. JIŘÍ ŘÍPA totiž dorazil kotouč poskakující před brankou a využil tím přesilovou hru Hanáků. /p>

Vyrovnaný stav vydržel až do konce třetí třetiny, ačkoliv domácí hokejisté dokázali ještě v závěru zahrozit nahozením od modré, které si Trvaj jen tak tak pohlídal.

Kohouti na sebe v úvodu prodloužení výrazně upozornili. Po chybě domácí obrany se k teči dostal úplně nehlídaný Kucharczyk, ale Kopřiva byl na svém místě. Jednalo se o velikou šanci, která mohla určit vítěze. Nicméně se tak nestalo, takže vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

Sérii odstartoval hostující Jakub Matai, který však kličkou do forhendu Kopřivu nepřekonal. BRYAN MCGREGOR na neúspěšný pokus soupeře dokázal odpovědět přesnou střelou. Ani hostující Rostislav Marosz na domácího gólmana nevyzrál a výhru poté pečetil Ondřej Kaše.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Olomouc hrála aktivně, takže jsme za dva body rádi. Je to kvalitní tým, což potvrzoval v první polovině zápasu. V té druhé jsme se zvedli, dvakrát jsme vedli, bohužel jsme náskok neubránili. Důležité však bylo, že jsme i v prodloužení zůstali aktivní. V nájezdech jsme pak zvítězili. Jsme rádi za vítězství, protože jsme se po dvou zápasech baráže ujistili, že můžeme být vyrovnaným soupeřem, ba i extraligové celky porážet. Těšíme se na další zápasy a jsme hodně rádi, že se nám do sestavy vrátí Štěpán Hřebejk, který nám první dva zápasy chyběl.“

Petr Fiala (HC Olomouc): „Bylo to zasloužené vítězství domácích. Zejména ve druhé třetině měli několik dobrých příležitostí a naše obrana měla velké potíže. První a třetí třetinu jsme však dle mého odehráli zodpovědně. Na šance měl soupeř určitě navrch, takže remíza je pro nás velice dobrá. V prodloužení jsme sice měli tu největší šanci my, ale neproměnili jsme ji. Nájezdy jsou už vabank.“