Piráti otočili vývoj utkání se sousední Kadaní a v tabulce si upevnili první příčku

Napsal 22.11.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve dvacátém sedmém kole první hokejové ligy zajížděli Piráti na led partnerské Kadaně. Domácí v utkání sice dvakrát vedli, Chomutovští ale nakonec dokázali otočit skóre a berou tak tři body. Díky zaváhání Třebíče v Havířově mají Piráti náskok na čele tabulky pět bodů.
27.kolo so 22.11.2014
KAD
2:3(1:0, 0:1, 1:2)
Kadaň
Hanuljak – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Chlouba, Ton – Račuk, Kůs, Hlava – J. Novák , Hejcman,L. Novák – Kadlec, Hammerbauer, Lehnert
Strmeň – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Koma – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše

Kadaň
18. Hlava (Kůs, Pavlas), 43. Hlava (J.Novák, Trefný)
28. Kämpf (TS), 46. Rýgl (Hovorka, Gajovský), 55. Dušek

5:6
2:2
0:0
36:29
1290

Do utkání vstoupili lépe hosté a byli aktivnějším celkem. Ve 4. minutě se po McGregorově střele zapotil Hanuljak, jeho beton však byl na svém místě. V 7. minutě dostali Piráti výhodu přesilové hry. V té nebezpečně pálil Hovorka, ale Hanuljak byl i tentokrát připraven. V 10. minutě si přesilovou hru zahráli i domácí. Hostující obrana obětavě blokovala střely a co prošlo přes obranu, to zlikvidoval Strmeň. Ve 14. minutě se ke střele dostal Račuk, jeho střela však prosvištěla pouze kolem pravé tyče chomutovské svatyně. V 16. minutě dostali domácí výhodu druhé přesilové hry. Už to vypadalo, že Kadaňští nevyužijí ani druhou přesilovou hru, když od modré čáry napřáhl Pavlas a jeho střelu těsně před Strmeněm tečoval Nicolas Hlava a hostující brankář nedokázal na změnu směru střely zareagovat. Hosté zůstali po brance jako opaření, domácí však svou převahu nevyužili.

Piráti se v kabině uklidnili a do druhé části vstoupili s jasným cílem: vyrovnat. Aktivita jim sice přinesla další přesilovou hru, byli to však domácí, kdo mohl skórovat. Ve vlastním oslabení ujel Chlouba, byl však přibrzděn obránci a jeho střela nakonec skončila v náručí Strmeně. Ve 28. minutě ujel do brejku Kämpf a Mazancovi, který v souboji předtím přišel o hůl, nezbylo nic jiného než faulovat a rozhodčí nařídil trestné střílení. David Kämpf se postavil i k exekuci a přesnou střelou mezi betony vyrovnal. Domácí se snažili zvrátit vedení na svou stranu, nenašli však recept na Strmeně. Na ledě viditelně zhoustla atmosféra a hráči na obou stranách předvedli několik velmi tvrdých zákroků na hranici pravidel. Rozhodčí však nechával hru plynout. Ve 35. minutě se dostal k puku Hlava, objel branku a snažil se zasunout puk k tyči. Strmeň však roztáhl nohy a vytěsnil jeho střelu. O pár minut později se k dorážce Chloubovy střely dostal Jíra, nadvakrát ale nedokázal zasunout puk za ležícího brankáře hostí.

Třetí třetina přinesla tvrdý hokej od samého začátku a rozhodčí začal více vylučovat. Nejdříve domácí využili přesilovou hru po Tomanově faulu. Po sedmi vteřinách trestu se k odraženému puku dostal Nicolas Hlava a druhou brankou vrátil domácím vedení. O dvě minuty později byl vyloučen Kůs. V oslabení nejdříve ujeli Chlouba s Tonem, první jmenovaný však trefil pouze boční síť. A hosté z protiútoku udeřili. Po kompletním rozebrání domácí obrany střílel Hovorka, Hanuljak vyrazil puk pouze na hůl Martina Rýgla, který zakončil do odkryté branky.

Oba celky předváděly i nadále velmi tvrdou hru a přístup rozhodčího zlobil střídavě domácího a hostujícího kapitána, oba hráči trávili konzultacemi spoustu času. V 52. minutě vypálil Račuk, Strmeň však měl lapačku na správném místě. V 54. minutě byl vyloučen domácí Szathmáry a hosté nabídnutou příležitost využili. Po tlačenici před brankou puk skončil v síti zásluhou Antonína Duška, jehož branka otočila stav zápasu. Domácí mohli odpovědět, Chlouba ujížděl sám na branku, byl však nedovoleně zastaven Rýglem. Domácí tlačili v přesilové hře, nedokázali se ale však dostat ke střele. Minutu před koncem si domácí vyžádali oddechový čas a po skončení přesilové hry zkoušeli hrát v šesti, Piráti však výhru uhájili.

Jaroslav Beck (Kadaň): „Byl to výborný zápas, výborný hokej. Myslím si, že jsme si zasloužili nějaký bod. Určitě jsme nebyli horším týmem. Dali jsme si vlastní gól v oslabení a prohráli jsme. Bod nemáme, bohužel. Myslím si, že jsme si ho určitě zasloužili a děkuji klukům za výkon. Když budeme takto pokračovat, tak body přijdou.“

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili překvapivě velmi dobře. Já jsem překvapen, jak jsme výborně bruslili, a čekal jsem, že dáme branku. Bohužel se to nestalo a soupeř začal být postupně aktivní a začali jsme mít ve druhé třetině problémy. Myslím si, že se to tam začalo lámat, štěstí, že nám nedali branku na 2:1. Poté naši kluci začali hrát a myslím si, že se hra srovnala a vyhráli jsme. Nechci tvrdit, že po zásluze, ale kluci to vydřeli a jsme za ty body rádi. Jen nás mrzí, že to někteří lidé neunesli.“