This text will be replaced


Reportáže

Okresní derby za plný počet bodů! Piráti porazili partnerskou Kadaň a vedou ligu

Napsal 15.10.2014 Miroslav Kučera, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti v prvním zápase druhé čtvrtiny letošního prvoligového ročníku vyzvali sousední Kadaň. Gólově chudý zápas zahájili lépe právě Chomutovští, kteří se zásluhou Marka Hovorky a šťastného odrazu puku od nohy obránce dostali do vedení. Ve druhé třetině se prosadil aktivní David Kaše, který dorazil střelu Gajovského. Vedení Piráti udrželi a náleží jim tři body, které je společně s porážkou Třebíče posunuli na první místo tabulky.
14.kolo st 15.10.2014
CHM
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
KAD
Chomutov
Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Havel – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa.
Kadaň
Strmeň – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Tejnor, Opalek, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – L. Novák, Charousek, J. Novák – Hammerbauer, Hejcman, Kadlec – Berlev, Škop, Hlava.

Branky a nahrávky

Chomutov
9. Hovorka (Růžička), 29. D. Kaše (Gajovský)
Kadaň

Statistiky

Vyloučení
6:7
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
31:28
Diváci
2784

Shrnutí

Úvod utkání byl z obou stran rozpačitý. O něco aktivnějším dojmem působila Kadaň. Té také pomohla brzká přesilovka, ve které se ale hosté nedokázali prosadit. Po konci trestu se do útočení pustili také Piráti. Velmi aktivní byl David Kaše, který hrál velkou roli při první brance Pirátů.

Na začátku deváté minuty zavezl Růžička kotouč do pásma, kde ho předal Marku Hovorkovi. Ten si popojel a vypálil tvrdou střelu. Dobře číhající Kaše před bránou znemožnil obránci odehrát letící kotouč, který se nakonec od brusle obránce odrazil za záda Strmeně.

Po zbytek třetiny byli Piráti aktivnější. Vybojovali si také dvě přesilové hry, ve kterých se jim ale příliš nedařilo a další branku nepřidali. Kadaňští si ještě na konci první třetiny vytvořili dvě šance, ale branku nevstřelili.

Kadaň měla velikou šanci na vyrovnání na začátku druhé části. Po faulu Růžičky a zbytečného vyhození puku Rutty šli Piráti do tří a hosté hráli minutu a padesát sedm vteřin dvojnásobné přesilovky. V této přesilovce byl velmi aktivní Karel Ton, který několikrát vypálil na Kopřivu, který však všechny projektily lapil.

I nadále byli hosté aktivní, ale nedokázali se prosazovat v útočném pásmu. Naopak Piráti navýšili své vedení. Po střele Gajovského se kotouč dostal před beton ležícího Strmeně a pohotový David Kaše ho dokázal právě pod betonem propasírovat do brány.

Oba týmy si ve druhé části ještě zkusily přesilovou hru, ale nedokázaly ji proměnit. Ve třetí části už se hrál poklidný hokej, ale bohužel bez branek. Hra se často přelévala ze strany na stranu a diváci si hokej zřejmě moc neužívali.

Kadaň ještě chtěla s výsledkem něco udělat šest minut před koncem, kdy byl na trestné lavici Mrázek. Domácí obránci ale byli proti a Piráti tak nakonec dokráčeli k vítězství 2:0, přičemž si brankář Miroslav Kopřiva připsal podruhé za sebou čisté konto.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Kadaň): „V prvních dvou vteřinách jsme nepředvedli nic, co nás zdobilo v předchozích zápasech, tedy důraz, dobrý pohyb, individuální odvahu, střelbu. Hráči byli zakřiknutí, ikdyž jsme měli v přesilovkách pár vyložených šancí. Ve třetí třetině jsme trochu upravili sestavu a vrátili jsme se ke hře, kterou potřebujeme hrát, abychom získávali body. Pro diváky to zřejmě nebylo až tak atraktivní utkání, našei soupeři jsou v tabulce zcela jinde, než tam, kde je Chomutov.“

Aleš Totter (Chomutov): „Hodně důležitý byl první gól. Po tom jsme se uklidnili. Zřejmě rozhodlo dvojnásobné oslabení, které jsme ubránili a potom přidali druhou branku. Musím souhlasit s kolegou v tom, že je to pro oba týmy těžké, když jsme v jedné soutěži. Důležité je, že to proběhlo fair-play. Kadaň má dobrý tým, o čemž svědčí fakt, že za poslední více než dva týdny jsme jí porazili jenom my.“