This text will be replaced


Reportáže

Piráti zažili úspěšný vstup do nové sezóny, v SD ARÉNĚ zdolali Stadion Litoměřice

Napsal 10.09.2014 Michal Luxa, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti vstoupili do nové sezóny první ligy výhrou, když zdolali Litoměřice poměrem 3:1. Za Chomutov se postupně prosadili Greg Moore, Antonín Dušek a David Kämpf, jenž pečetil stav utkání. O jediný zásah hostů se postaral Jíří Rys. Domácí si tak připisují do prvoligové tabulky první tři body.
2.kolo st 10.9.2014
CHM
3:1(2:1, 1:0, 0:0)
LTM
Chomutov
Kopřiva – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Skinner, Rýgl, Šulák – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, McGregor.
Litoměřice
Přikryl – D. Bílek, Krstev, Plášil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda – Rys, Kalla, V. Bílek – Novák, Chlapík, Ondráček – Procházka, Schwamberger, Dvořáček – Z. Doležal, Antončík, Švagrovský.

Branky a nahrávky

Chomutov
10. Moore (Dušek), 16. Dušek (Hovorka), 34. Kämpf
Litoměřice
11. Rys (Kalla, Bílek)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
25:20
Diváci
2613

Shrnutí

Na začátek zápasu připravil první šanci David Kaše, který po křídle pronikl do útočné třetiny a prověřil Přikryla střelou do jeho náruče. Posléze zahrozil otočkou zpoza brány Hřebejk, brankář Stadionu byl však připraven a puk vytečoval. Šanci měl i Scalzo, ale ani on nadvakrát neprostřelil gólmana. Na první branku letošního prvoligového ročníku si musela slušně zaplněná SD ARÉNA počkat až do 10. minuty, kdy puk za záda Přikryla dostal GREG MOORE – 1:0. Jenže odpověď Stadionu přišla záhy. V přesilovce se u tyčky zjevil JIŘÍ RYS a poslal puk do horního růžku branky – 1:1.

Hra pokračovala po krátké pauze, kterou zapříčinili hostující fanoušky, po jejichž oslavách zůstali konfety na ledě. Šanci si poté, co byl zápas opět v plném proudu, vypracoval Rutta. Sám před bránou poslal puk nad bránu. Na druhé straně zahrozil střelou Dvořáček, Kopřiva vyrážel. Gólovou radost si chvíli poté zopakovali domácí. ANTONÍN DUŠEK ujel obraně a prostřelil Přikryla – 2:1. Navýšit se vzápětí pokusil Hřebejk, brankář ale podržel kotouč. Za Stadion zahrozil Chlapík, avšak na Kopřivu rychlou střelou nevyzrál. Skóre se do konce třetiny tedy nezměnilo.

Do druhé třetiny si Piráti přenesli přesilovku a v ní potrápili soupeře, ovšem své vedení nenavýšili. Hra dostála navýšení tempa. Příliš se nepřerušovalo a do útoku se odvažovali i hosté. Rys po jedné z rychlých rozehrávek nastřelil tyč. Ostrou střelu Plašila poté musel pokrýt Kopřiva. Kýženého vyrovnání se Litoměřice nedočkali ani v přesilovce, kterou Chomutov srdnatě ubránil. V polovině třetiny se pak ke střele z mezikruží dopracoval Hřebejk. Puk po odrazu dorazil k Přikrylovi, který s klidem zasáhl.

Velkou šanci měl Ondřej Kaše. Po jeho střele poskakoval puk na brankové čáře, ale litoměřický obránce zakročil na poslední chvíli. Z chomutovských hokejových „dvojčat“ byl úspěšnější DAVID KÄMPF. Po chybné rozehrávce Litoměřic se rozjel na bránu, položil si Přikryla a poslal kotouč do odkryté sítě – 3:1. Litoměřice se nevzdávali a Antončík mohl snížit, ale trefil opačnou stranu síťoviny. Vzápětí na druhé straně trefil tyč Ondřej Kaše. V oslabení se poté zjevil před bránou Květoň, mířil doprostřed brány, tedy do náruče brankáře.

Třetí třetinu střelecky zahájil Procházka, jehož pokus prolétl podél chomutovské klece. Střelu zkusil i mladý David Kaše, tu však zblokovala obrana. Hru poté přiostřil nevybíravý zákrok Procházky na Sinisala. Rozhodčí vše vyhodnotili jako zásah do oblasti hlavy a krku a provinilec obdržel dvě minuty a deset minut osobního trestu. Přesilovou hru ale Piráti nechali nevyužitou.

Kvalitní hrou se prezentovala první formace domácích. David Kaše našel Růžičku a ten tvrdou střelou doprostřed brány nechal vyniknout Přikryla. Poté si Sinisalo dovolil hokejovou parádu alá Forsberg a jen beton brankáře jej připravil o gólovou radost. Posléze se do zajímavých situací dostávaly oba týmy, jenže koncovka obou celků postrádala přesnost. Litoměřice měli i možnost snížit během přesilovky. S tou však nenaložili nejlépe. Zápas se tak dohrál v nezměněném stavu a tři body zůstali Pirátům.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Zvládli jsme úvodní utkání, ze kterého jsem původně měl obavy a to hlavně z důvodu, že jsme nehráli první kolo. Mužstvo potřebuje ihned na úvod soutěže chytiti rytmus a poznat soupeře. Myslím, že na nás byla vidět chybějící lehkost. Vše nebylo dle představ. Osobně se mi líbila třetí třetina, ve které hráči z hlediska defenzívy předvedli slušný výkon. Góly dáváme ovšem velice těžko, což se opět projevilo. Jakmile získáme bruslařskou rychlost, tak by mělo být vše lepší.“

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): „Domácí měli výborný vstup do utkání. Měli lepší pohyb a my jsme se dostali pod velký tlak, ze kterého jsme se velmi těžko dostávali. Piráti měli velkou chuť a odhodlání, což nám dělalo problémy. Posléze rozhodla druhá třetina po chybě, kdy jsme špatně střídali, nastřelili jsme hráče a následně inkasovali. Nemohu říct, že bych byl úplně nespokojený, ale chvílemi jsme byli pod opravdu velkým tlakem.“