Reportáže

Piráti porazili v brankové přestřelce Spartu 7:5 a mají první výhru na domácím ledě

Napsal 21.09.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve třetím kole Tipsport Extraligy zavítali na chomutovský led hráči pražské Sparty. Piráti v přípravě Spartu dvakrát porazili a všichni byli zvědaví, jak zápas dopadne tentokrát. Ve vyhroceném zápase, se nakonec radovali Piráti, když Spartu porazili 7:5. David Hruška se dvěma góly zapsal do Klubu hokejových střelců.
3.kolo pá 21.9.2012
CHM
7:5(3:1, 2:2, 2:2)
SPA
Chomutov
Řehoř (Kostúr) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - Hruška, Polák, Procházka - Duda, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Haffenrichter - Jíra
Sparta
Schwarz (20. Sedláček) - Hanzlík, Milam, Vallin, Philipp, Kočí, Gawryletz, Sobotka, Luňák - Rachůnek, Broš, Ton - Pacovský, Hlinka, Tenkrát - Bahenský, Simon, Jánský - Treille Sacha, Foster, Treille Yorick

Branky a nahrávky

Chomutov
11. Hřebejk (Kraft), 14. Polák (Duda, Hruška), 19. Kraft (Palin), 29. Lušňák (Haffenrichter), 30. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (Mrázek), 60. Hruška (Duda)
Sparta
6. Pacovský (Hlinka, Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, Hlinka), 39. Broš (Rachůnek, Philipp), 44. Ton (Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, Hlinka)

Statistiky

Vyloučení
10:11
Využití
3:2
V oslabení
0:0
Diváci
4815

Shrnutí

Domácí Chomutov začal zápas opatrně a první minuty utkání tak opanovala pražská Sparta. První přesilovku zápasu Sparťané sice nevyužili, do vedení šli ale už v 6. minutě, když Dominik Pacovský přesnou a tvrdou střelou z mezikruží propálil Řehoře.

Vyrovnat se Chomutovu podařilo v 11. minutě. Štěpán Hřebejk zachytil Schwarzem vyražený puk, objel branku a zavěsil pod víko. O dvě minuty později pak zužitkoval Vojtěch Polák přesilovku 4 na 3 a poslal Chomutov do vedení 2:1. Domácí byli po vstřelení vedoucí branky lepší a Sparta se spíše bránila. Herní převahu v závěru třetiny pečetil v 19. minutě na 3:1 kapitán Milan Kraft, když po sólu okolo sparťanské branky zasunul puk k tyčce.

Po první třetině zůstal Schwarz na střídačce a do branky Sparty se postavil Sedláček. Spartě se navíc hned v úvodu druhé dvacetiminutovky zranil obránce Hanzlík. Vynucená přestávka na ošetření ale sedla Spartě líp. Jen chvíli po ní snížil na 2:3 Petr Tenkrát. Chomutov ale dokázal odpovědět hned ve 29. minutě – na 4:2 zvyšoval Patrik Lušňák. A ještě o minutu později přidal pátou branku David Hruška.

Další střelecké manévry Chomutova zbrzdila častá vyloučení po polovině zápasu. Sparta v nich držela útočné pásmo, Pirátům se nedařilo vyhodit, gól ale padl až těsně po skončení dvojnásobné přesilovky Sparty ve 39. minutě – na 3:5 z pohledu Sparty snižoval kapitán Michal Broš.

O druhé přestávce se sparťané v kabině nejspíš polévali živou vodou. Po střele Broše zvonila tyčka, ve 44. minutě už Petr Ton mířil přesně. Po učebnicové individuální akci, kdy si obhodil obránce a tvrdě vystřelil, snižoval na 4:5. Pacovský následně trefil znovu tyčku.

V 51. minutě neproměnil Štěpán Hřebejk nařízené trestné střílení a Petr Tenkrát dvě minuty na to vyrovnal na 5:5. Divoké utkání ale v 56. minutě rozhodl pro Chomutov rozdílovou brankou na 6:5 Miroslav Zálešák. Šest vteřin před koncem pak pečetil výhru Chomutova do prázdné branky David Hruška, pro kterého to byla jubilejní 250. trefa v kariéře.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): "První třetina nám vyšla, vedli jsme 3:1, ale ve druhé jsme hráli dost v oslabení a Sparta nás zmáčkla. Podařilo se nám dostat do vedení 5:2, ale poté nám to haprovalo v středním pásmu. Sparta se dostávala hrozně jednoduše přes střední pásmo a vytvářela si tlak do brány. Hostům se podařilo srovnat, ale my jsme stále věřili, že ten rozdílový gól dáme. Nakonec se nám to podařilo strhnout na naši stranu."

Trenéři hostů nebyli k dispozici, odjeli se zraněným hráčem do nemocnice.