Reportáže

Orlí bárka dostala první zásah, koráb Belladonna úspěšný v poměru 10:1

Napsal 21.02.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První čtvrtfinále začalo pro domácí skvěle, když se jim v 5. minutě podařilo dvěma brankami zlomit odpor hostů ze Znojma. Když ve 13. a 15. minutě zvyšovali na 4:0, vyhnali Horčičku z branky hostů na střídačku. Hostům se v 18. minutě z ojedinělého protiútoku podařilo snížit na 1:4. I ve 2. třetině pokračovali domácí v koncertu a přidali postupně další 4 branky, když hosty vůbec k ničemu nepustili. Také ve 3. třetině pokračovali domácí v nastoleném tempu a podařilo se jim vstřelit diváky vyžádanou DESÍTKU a připisují si tak první zářez do Orlí bárky v poměru 10:1
ČF1 ne 21.2.2010
CHM
10:1(4:1, 4:0, 2:0)
ZNO
Chomutov
Chábera(Hanuljak) - Pulpán, Bombic - Hájek, Grof - Brňák, Tribuncovs - Trefný, Posmyk - Duda, Kraft, Hruška - Eiselt, Trochta,Procházka - Hašek, Mikšovic, Jíra - Polanský, Skořepa, Jeslínek
Znojmo
Horčička(od 15. min.Panec) - Hořava, Morava, Štach, Kolafa, David, Barus, Jarůšek, Plášek, Svoboda, Hradecký, Meindl, Beroun, Vyletelka, Havlík, Haman, Říha, Staněk, Lattner

Shrnutí

Produktivita:
Petr Jíra (2+1)
Radek Duda (0+3)
Milan Procházka (0+3)
Milan Kraft (2+0)
Zdeněk Skořepa (1+1)
Martin Trochta (1+1)
Čas strávený na ledě:
Radek Duda – 21 min.
David Hruška – 21 min.
Milan Kraft – 18 min.
Zdeněk Skořepa – 18 min.
Stanislav Mikšovic – 17 min.
Jakub Grof – 17 min.
Lukáš Pulpán – 16 min.
František Bombic – 16 min.
David Hájek – 16 min.
Vhazování (vyhrané/prohrané):
Milan Kraft    9/9
Martin Trochta  10/8
Stanislav Mikšovic  8/5
Zdeněk Skořepa 3/5

Zápas začal z obou stran trochu opatrněji, ale hned po pár minutách se rozjel domácí kolotoč. V přesilové hře se v páté minutě prosadil přesnou tečí Václav Eiselt. Ještě v téže minutě se z bezprostřední blízkosti prosadil matador Stanislav Mikšovic a stav byl rázem 2:0. Hosté měli k dispozici i přes minutu trvající přesilovku 5 proti 3, ale nedokázali se protlačit až před domácí branku. Po skončení oslabení se vydali Chomutovští k Horčičkovo bráně, Hruška předložil kotouč před zcela odkrytou klec Milanu Kraftovi a ten zavěsil. Domácí piráti byli opravdu při chuti. V patnácté minutě vyšachovali hostující obranu Duda, Trefný a Tomáš Polanský a poslední jmenovaný uklidil kotouč za Horčičkova záda. Čtyři góly během patnácti minut byly na Luboše Horčičku moc a přenechal své místo v Orlí svatyni Michaelu Pancovi. Hosté se přecejenom prosadili. Pár minut před koncem první třetiny ujel Petr Hořava a ač faulovaný, propasíroval kotouč do branky Chábery. První třetina skončila tedy 4:1 pro domácí mořeplavce.

I druhá třetina patřila domácím borcům. Hned na začátku přidal pátou branku Krušnohorců v přesilové hře Petr Jíra a hosté byli jako opaření. Hosté občas také předvedli útočnou akci, ale jejich pokusy šly buď mimo bránu nebo ztroskotaly na výborném Cháberovi. Domácí byli však ve svých snahách o mnoho úspěšnější. Třetí přesilovkovou trefu a zároveň svojí druhou se blýskl Milan Kraft a poslal Krušnohorce do pětibrankového vedení. Ve 38. minutě byl stav již 7:1, to když se také podruhé prosadil zkušený Petr Jíra. Domácí příděl však ještě neskončil. Pár vteřin před koncem druhé třetiny vybídl Procházka ke skórování Martina Trochtu a ten příležitostí nepohrdnul.

Ve třetí třetině bylo již o vítězi prakticky rozhodnuto, a tak se žádný z týmů nevrhal bezhlavě do útoku. Ve veliké šanci se ocitl hostující Barus, ale poslal kotouč jen těsně vedle domácí branky. To byla asi nejvážnější šance hostů za celý zápas. To na druhé straně byli Chomutovští opět úspěšnější. V přesilovce 5 proti 3 se na modré čáře dostal ke kotouči Jakub Grof a nekompromisně propálil vše před ním. Domácí se již vehementně hlásili a požadovali desetigólový příděl ve znojemské kleci. Nakonec se přecejenom dočkali. Dvě minuty před koncem zápasu přidal desátý chomutovský gól Martin Trochta, který tak dokonale oslavil svoje 31. narozeniny. První čtvrtfinálové utkání tedy skončilo 10:1 pro domácí KLH Chomutov.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (KLH Chomutov): "O zápase rozhodly první dvě třetiny - to jsme se dostali do takového náskoku, že bylo jasné, že Znojmo už se v té třetí třetině nemůže vrátit do zápasu. Byl tu po dvou třetinách sedmigólový rozdíl - a to rozhodlo. Do utkání jsme dobře vstoupili - byli jsme aktivní, vytvořili si dostatek šancí, které se nám podařilo proměnit. Před zápasem jsme si řekli, že si pohlídáme jejich případné brejky, protože jsme si říkali, že na ně určitě budou hrát - z jednoho nám pak dali góla, takže se to potvrdilo. Nečekal jsem, že vyhrajeme takovým rozdílem, ale už se mi to v play off stalo, takže vím, že se to může stát. Taková výhra zvedne sebevědomí celému mužstvu, ale vážně nechci předbíhat - zítra je nový den, nový zápas, začínáme od nuly a my se musíme připravit."

Milan Kastner (Znojmo): "Hodnocení je velmi jednoduché, dnes jsme propadli ve všech činnostech. Nemám k tomu co říci. Hráčům jsme neustále vytýkali spoustu věcí. Budeme se snažit nastoupit zítra v plné síle a nechceme, aby se opakoval dnešní zápas."