KLH Chomutov vyloupil Hanou a odváží si tři body po vítězství 4:2

Napsal 03.02.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se dostali do vedení hosté, které jim zajistil svou trefou v přesilovce Jakub Grof v 8. Minutě. Za domácí vyrovnal také v početní výhodě Lubomír Korhoň v minutě dvanácté. Do vedení mohli jít domácí v 18. minutě, to by ale museli proměnit trestné střílení. V něm se zaskvěl Hanuljak a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině měli domácí několik přesilovek, ve kterých však nedokázali vstřelit branku a tak největší příležitost měli hosté při nařízeném trestném střílení. K jeho exekuci se postavil Radek Duda, ale ke smůle hostů na Hyláka nevyzrál. Vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, které po 2. minutách poslal do vedení David Hájek. Hosté ale dokázali bleskově vyrovnat po střele Michala Černého. Do vedení šli potřetí hosté v 56. minutě po střele Standy Mikšovice. V závěru domácí odvolali brankáře, ale do prázdné branky inkasovali čtvrtý gól z hole Milana Procházky, který uzavřel skóre utkání na 4:2 pro hosty.
45.kolo st 3.2.2010
OLO
2:4(1:1, 0:0, 1:3)
Olomouc
Hylák (Žigárdy), Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Nedbálek, Korhoň, Venkrbec, Tomajko, Bartoň, Lhotský, Haluza, Staněk, Kucharczyk
Hanuljak (Závorka), Pulpán, Bombic, Hájek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Posmyk, Duda, Kraft, Hruška, Eiselt, Trochta, Procházka, Hašek, Mikšovic, Jíra, Polanský, Skořepa, Jeslínek

Utkání začalo docela svižně a hned ve 2. minutě trefil hostující Eiselt tyč Hylákovi branky. Poté ale zahrozili dvakrát domácí, nejprve Zbořil a po něm Kucharzyk prověřili Hanuljakovu pozornost v brance hostí. V 5. Minutě se zapotil Hylák, když si poradil s nájezdem Procházky a poté zlikvidoval i dělovku Brňáka od modré. O minutu později zahrozil i Jeslínek. V 7. Minutě byl po faulu na Dudu vyloučen domácí Janáček a hosté přesilovku využili zásluhou JAKUBA GROFA, který vymetl dělovkou šibenici domácí branky. V 10. Minutě byl vyloučen hostující Polanský a domácí dostali možnost k vyrovnání. Domácí přesilovku těsně před jejím koncem dokázali využít a vyrovnali zásluhouLUBOMÍRA KORHONĚ, který zůstal nepokrytý u tyče Hanuljakovi branky a nebyl pro něj problém vyrovnat. Hra měla i nadále rychlý spád a byla plná osobních soubojů, naštěstí férových. V 18. Minutě vychytal Hylák v samostatném nájezdu hostujícího Jíru. Z následného protiútoku bylo proti chomutovským nařízeno trestné střílení ve kterém si ale Hanuljak poradil s nájezdem Kucharczyka. Minutu před koncem třetiny oslabil domácí Brančík, ale hosté se prosadit nedokázali.

Na začátku 2. třetiny měli hosté dohrávanou přesilovku, ale ta se jim nevedla a domácí neměli problém se ubránit. Ve 25. minutě trefil Duda Hylákovo rameno, poté měli šance domácí Korhoˇs Kucharczykem, ale Hanuljak byl pozorný. V polovině utkání oslabil hosty Bombic, ale oslabení zahráli chomutovští v poklidu a nedovolili se domácím střelecky prosadit. Ve 34. minutě oslabil hosty tentokrát Trochta za vysokou hůl. V přesilovce si domácí vytvořili obrovskou šanci, ale ani Ministr, Mikel i Zbořil však na Hanuljaka nevyzráli. Osm vteřin před návratem trochty byl vyloučen další chomutovák, tentokráte Kraft a domácí tak dostali další možnost přesilovky. Tuto přesilovku však domácí sehráli mizerně a vůbec v ní nevystřelili. Ve 38. minutě bylo nařízeno dnes již druhé trestné střílení, na rozdíl od prvního to bylo proti domácím. K puku se postavil Radek Duda, ale na Hyláka nevyzrál. Přesně 2 minuty před koncem 2. třetiny byl vyloučen domácí Staněk a hosté dostali možnost ke vstřelení druhé branky. Přesilovku sehráli hosté dobře, ale všechyn jejich šance pochytal Hylák a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako uragán a svou snahu korunovali ve 42. minutě, kdy je poslal do vedení DAVID HÁJEK po přihrávce Trochty s Procházkou. Domácí ale nesložili zbraně a za 3 minuty vyrovnali. Po přihrávce Brančíka se prosadil nikým nehlídaný MICHAL ČERNÝ. Hosté se ale s tímto stavem nehodlali smířit a neustále se tlačili před domácí branku. Poté tempo hry poněkud upadlo i zásluhou nepřesností na obou stranách. Ve 49. minutě vystrašil Hanuljaka dělovkou Ondroušek, jeho střela šla však těsně vedle. V 51. minutě byl vyloučen hostující Kraft a domácí měli velkou šanci jít poprvé do vedení. Vyloučení také za vzájemnou potyčku byli Duda s Mikelem a chvilku po nich i Posmyk se Zbořilem. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla a hosté se v poklidu ubránili. V 54. minutě měli po dlouhé době i hosté možnost zahrát si přesilovku po vyloučení domácího Venkrbce. V té musel Hylák likvidovat dělovku Dudy, ale to bylo ze strany hostů vše. Co se nepovedlo v přesilovce, podařilo se hostům 9 vteřin po návratu vyloučeného Venkrbce. Jejich třetí branku vstřelil po přihrávce Tribuncovse střelou mezi betony STANISLAV MIKŠOVIC. Domácí vrhli všechen zbytek svých sil do útoku s jasnou snahou vyrovnat. Staněk tvrdě vystřelil, ale Hanuljak byl pozorný. 47 vteřin před koncem třetí třetiny si vzali domácí oddechový čas a odvolali Hyláka z branky. To se jim ale nevyplatilo, jelikož hosté střelou do prázdné branky rozhodli definitivně o svém dnešním vítězství v poměru 4:2. Úspěšným střelcem byl 13. vteřin před koncem po přihrávce Eiselta MILAN PROCHÁZKA.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): “Jsme spokojení, získali jsme tři body a vyhráli je v Olomouci. O to víc nás to těší. Výkon z naší strany i ze strany domácích byl vynikající. Obě mužstva hrála výborný hokej, plný pohybu a nasazení. Bylo vidět, že hrají kluby ze špice tabulky. Jen mě mrzí, že se k tomu nepřipojili i rozhodčí, protože tam byla řada zákroků, které byly nebezpečné a nepříjemné. Tím pádem byla obě mužstva už v závěru hodně podrážděná.“

Petr Vlk (HC Olomouc): “Soupeř vyhrál, takže určitě nemůžeme skákat do stropu. Ale co se týče výkonu, zápas byl nahoru – dolů. Šance byly na obou stranách. V kádru Chomutova je spousta šikovných hráčů, kteří navíc chtějí hrát hokej, což se nedá říct o všech týmech v I.lize. I pro diváky muselo být utkání zážitkem. Na konci jsme přečkali přesilovku, pak ale zaspali beci, ještě to musíme rozebrat u videa, jak a kdo zaspal a odkud tam hráč soupeře vletěl. Hosté šli do vedení a to, že dali nakonec ještě gól do prázdné, to už je jen otázkou štěstí. Nejsme však z výkonu zklamaní, ale je na čem dělat. Jdeme dál, je před náma zápas v Šumperku, který chceme vyhrát a pak se dobře připravit na play-off.“