Chomutov na úvod moravské mise podlehl Hanákům až po nájezdech

Napsal 08.11.2008 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova mají za sebou úvodní utkání víkendového dvojzápasu. Na ledě Hanáků z Olomouce jim nevyšla úvodní třetina obdobně jako v severočeském derby a prohráli ji 2:0. Úplný opak potom nastal v prostředním dějství, kdy svěřenci Martina Pešouta třemi brankami nejen že dokázali utkání srovnat, ale také po zásluze otočit. Ve třetí části se opět většinu času hrálo před Lundellem, který během celého utkání dokazoval svou kvalitu a svůj tým několikrát podržel. Zápas po šedesáti minutách hry skončil 3:3 a rozhodnout se tak muselo v prodloužení, popřípadě až v samostatných nájezdech. Na ty nakonec také došlo, jelikož největší příležitost v prodloužení spálil Skořepa. V první sérii uspěli na domácí straně Ministr a za chomutovské Míka. Rozhodnutí tak přinesla až šestá série, kdy svůj pokus proměnil Smejkal a rozhodl o bonusovém bodu pro Kohouty.