Chomutovští hokejisté vezou tři body i z Třebíče

Napsal 05.12.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Po domácí přestřelce s Havířovem, která znamenala již patnácté vítězné utkání v řadě cestovali Severočeši k dalšímu venkovnímu zápasu na kluziště SK Horácká Slavia Třebíč. Chomutovští hokejisté v zahajovací třetině otevřeli skóre zápasu, když se potřetí v sezoně prosadil po úniku Tauš. Domácí Slavia ve druhém dějství otočila vývoj utkání dvěma brankami třetí útočné formace, ale jejich vedení netrvalo dlouho a za necelou minutu modrobílí vyrovnali v přesilové hře. V 51. minutě se Severočeši dostali do vedení, když dokázali vstřelit gól ve vlastním dokonce dvojnásobném oslabení, avšak na tuto branku třebíčští hráči brzy odpověděli vyrovnávací trefou v početní výhodě. V závěru zápasu necelé tři minuty před konečnou sirénou strhl Michal Jeslínek vítězství na stranu Chomutova a zaokrouhlil vítěznou zápasovou sérii na venkovních stadionech na deset utkání.
27.kolo st 5.12.2007
TRE
3:4(0:1, 2:1, 1:2)
Třebíč
Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb, V. Burian, Vlašín - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Obdržálek - Šúrek, Zahradník, Nahodil - Čech, Krätzer, Látal
Horčička - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Březina, Ťupa, Černý - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek

První střelu zápasu vyslal na Horčičku domácí Michal Oliverius, jehož ostrá rána minula bránu Chomutova jen o centimetry. Oliverius byl také prvním vyloučeným hráčem zápasu. Ve druhé minutě musel za katr za podražení, domácí ale první oslabení ubránili vcelku v pohodě. Hosté jakoby vyčkávali, s čím na ně domácí vyrukují a nikam se v prvních minutách zápasu nehnali. Toho využil Jakub Matušík a v páté minutě se pokusil nadvakrát protlačit puk za Horčičku, ten byl ale proti. První gólovku zápasu promarnil v sedmé minutě Ladislav Boušek, jehož bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti dokázal Michal Nedvídek tečovat mimo. Vzájemné vyloučení v osmé minutě a následný trest pro hostujícího Černého přinesly domácím přesilovku čtyř na tři. V ní si Třebíčští počínali velmi nebezpečně, ale Horčička v brance Seveřanů byl jistý a neprůstřelný. V jeho lapačce skončila i tvrdá střela Lukáše Slámy. Už při hře v pěti na obou stranách předvedl slalom mezi hráči v bílých dresech šikovný Michal Jeslínek, ale závěrečná fáze akce, tedy přihrávka na volného hráče svého adresáta nenašla. V této části zápasu se hosté tlačili před branku Třebíče a snažili se otevřít skóre, obrany Slavistů v čele s výborným Michalem Nedvídkem odolávala. Domácí brankář musel předvést velkou porci svého umění ve čtrnácté minutě, kdy nejprve pokryl tvrdou střelu Heinische a následně na brankové čáře zastavil i dorážku z hole Havlůjovy. O půl minuty později už ani domácí čaroděj nestačil na Zdeňka Tauše, který po Černého asistenci otevřel střelecký účet zápasu - 0:1. Odpovědět se za domácí tým snažila dvojice Hrbáček-Přibyl, ale druhý jmenovaný před brankou netrefil přesně nabízený kotouč. Devatenáctá minuta přinesla velmi pohlednou kombinaci Chomutovských Charouska s Bouškem, ale Nedvídek byl opět stoprocentní. Do konce první třetiny se již skóre nezměnilo, i když Třebíčský Obdržálek stihl ohrozit svatytni hostů, dorážka mu už ale dovolena nebyla a tak po první třetině vedli favorizovaní hosté 1:0.

Hned na začátku druhé třetiny musel na trestnou aktivně hrající Petr Obdržálek. Hosté v této přesilovce zle zatápěli, ale třebíčský obranný val se jim překonat nepovedlo. Sedmá minuta druhé třetiny přinesla pěknou akci domácího celku, ale Lukáš Nahodil v dobré pozici minul bránu. V polovině utkání se branky konečně dočkala více jak tisícovka přítomných diváků. Utěšenou střelou je zahřál Petr Zahradník, který vyrovnal na 1:1. Hráči Horácké Slavie po vstřelení branky viditelně ožili a byli aktivnější. Jejich aktivitu ale zbrzdilo přísné Kolafovo vyloučení, které však Slavisté s přehledem ubránili. V pětatřicáté minutě musel na trestnou také hráč hostů, konkrétně Boušek za držení. V oslabení ale hosté dokázali zahrozit, když Kolda narýsoval příhru až na vzdálenou modrou za záda domácí obrany, kde číhal ukrytý Polodna. Protože ale přihrávku nepřebíral v pohybu, byl obráncem dostihnut a odzbrojen. Druhý a vedoucí gól domácího celku přišel v čase 35:28. To aktivně hrající Petr Zahradník našel přesnou přihrávkou Michala Šúrka, jenž chytře poslal svůj tým do vedení 2:1. Tato část utkání se musela divákům líbit, hrál se hokej plný šancí na obou stranách, příliš se nebránilo a brankáři předváděli, že jsou muži na svých místech. Čas 36:18 a branka Jaroslava Haška po přihrávce Ťupově toho byla důkazem - 2:2. V přesilové hře, když na trestné odpočíval Michal Jeslínek měli domácí další dobrou příležitost, ale Petr Zahradník po Nahodilově přihrávce přestřelil. Také proto po druhé třetině svítil na kostce nad ledem zaslouženě remízový stav 2:2.

Vstup do poslední třetiny vyšel lépe domácím, kteří ostřelovali Luboše Horčičku, ten byl ale pozorný a rychlý. Chomutovští se nechtěli nechat zahanbit a ve třetí minutě předvedli slušný závar v brankovišti Nedvídkově. Puk poskakující v blízkosti brankové čáry však stačili obránci včas odpálit do bezpečí. Akce Chomutova jsou velice nebezpečné a prakticky každé jejich ohrožení brány je cítit gólem, avšak obránci Třebíče svému brankáři pomáhali blokováním střel, co prošlo s tím si i s trochou štěstí Michal Nedvídek poradil. Co se hostům nepovedlo v pěti hráčích, povedlo se paradoxně v oslabení pět na tři. Třebíčští nezvládli buly u obranné modré čáry Chomutova, nerozebrali si po buly správně své hráče a byli za to potrestáni brankou na 2:3 z pohledu hostů, kterou po výborně vyřešeném přečíslení dva na jednoho nekompromisně do horní části branky vstřelil Jiří Charousek, přihrávku si připsal Hašek.
Hodně studená sprcha! Ale stejnou mincí dokázali Třebíčští hned vzápětí odpovědět a opět u toho byla dvojice Petr Zahradník – Lukáš Nahodil. Druhý jmenovaný využil chytrou přihrávku střelou do pravého horního růžku Horčičkovy branky 3:3. To už na časomíře běžela dvaapadesátá minuta utkání a diváci, kteří si i na Mikuláše našli cestu na Zimní stadion Města Třebíče, se dobře bavili. Nerozhodný stav, jakoby vyhovoval oběma soupeřům, možná už čekali na prodloužení, či samostatné nájezdy. Tyto plány ale zhatil Michal Jeslínek, který po závaru před brankou dotlačil kotouč za záda smutného Michala Nedvídka - 3:4 Tato opět hodně studená sprcha pro domácí tým přišla v čase 57:36. Hosté už zbytek zápasu odehráli zkušeně a domácí tým nepustili ani k power-play. Chomutov tedy v Třebíči v divácky atraktivním utkání vyválčil další vítězství a další tři body po výhře 3:4.

Vladimír Petrovka – KLH Chomutov: „ Přečkali jsme úvodní tlak a oslabení pět na tři, což bylo velmi důležité. Následně jsme dali branku, ale myslím, že to v nás vyvolalo dojem, že to bude jednoduché utkání, navíc jsme měli řadu situací dva na jednoho, tři na jednoho, které jsme řešili hodně špatně a bohužel domácí dali ve druhé třetině dvě branky v přesilových hrách a dostali se tak do zápasu. Třetí třetina byla hodně kuriózní, šli jsme do vedení ve dvojnásobném oslabení, hosté okamžitě vyrovnali a ten závěr byl z naší strany šťastný. Vzhledem k tomu, že jsme si vypracovali těch příležitostí o něco víc, než domácí, tak myslím, že naše vítězství je zasloužené.“

Josef Horešovský – SK Horácká Slavia Třebíč: „My se několik zápasů snažíme hrát trošku aktivnější obranu už v útočném pásmu, kde napadáme dvěma hráči. Přitom je ale velká odpovědnost na té trojici vzadu, protože jakmile se udělá chyba, tak je z toho nebezpečná situace. My jsme měli tlak už v úvodní části a z toho se několik těchto nebezpečných situací vytvořilo. Jak někdo udělá chybu, je z toho přečíslení. V dalším průběhu jsme sehráli s nejlepším mužstvem soutěže dobrý zápas, což samo o sobě dává předpoklad toho, že utkání bude na výši. Myslím, že jsme ses tím vyrovnali dobře a je pro nás trošku kruté, že po gólu inkasovaném ve dvojnásobné přesilovce, kdy jsme dokázali rychle vyrovnat, jsme si utkání prohráli podobnou chybou, kterou jsme udělali v průběhu zápasu několikrát. Ale to je zvláštnost a krutost sportu, že tyto chyby se trestají a někdy je ten trest hodně nepříjemný, což bylo i v tomto dnešním zápase.“