KLH Chomutov přestřílel havířovské Pantery

Napsal 01.12.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - V rámci programu 26. kola první hokejové ligy přivítal KLH Chomutov na svém zimním stadionu čtvrtý celek moravské skupiny HC Havířov Panthers. Chomutovští hokejisté vstoupili do utkání rozpačitě a po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 1:3, když v závěru prvního dějství snížil Jíra. Do druhé třetiny bílomodří vlítli s nadějí na vyrovnání, vytvořili si velký tlak a třemi brankami otočili vývoj zápasu, ale Panteři do druhé přestávky stihli vyrovnat. V závěrečné části hry Severočeši vsítili tři góly a definitivně strhli vítězství na svou stranu. V poslední minutě havířovští hokejisté kosmeticky upravili stav utkání využitou přesilovkou na dvoubrankový rozdíl.
26.kolo so 1.12.2007
7:5(1:3, 3:1, 3:1)
HAV
Horčička (Podolka) - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Malinský - Polodna, Jíra, Kostourek - Havlůj, Šíp, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Mikšovic - Hašek, Boušek, Charousek
Havířov
Novotný (Valent) - Novák, Klimeš, Lašek, Huhto, Staněk, Varga, Peštuka - Škoda, Zdráhal, Mikšan - Velecký, Hulva, Seman - Daneček, Sochorek, Rozum - Niec, Sikora, Giesel

Ve 26. kole první hokejové ligy přivítal KLH Chomutov na svém zimním stadionu čtvrtý celek moravské skupiny HC Havířov Panthers s cílem rozšířit svou neporazitelnost na 15 utkání v řadě. Na začátku utkání však nevyužili nabídnutou výhodu přesilové hry a přišel trest. Na začátku 5. minuty vystřelil hostující Zdráhal, brankář Horčička puk vyrazil přímo na hokejku nekrytého DAVIDA MIKŠANA a ten poslal puk pod horní tyč 0:1 . Ve12. minutě dostali domácí na 1:21 min. výhodu dvou mužů v poli, když se po sobě nechali vyloučit Huhto a Varga. Při této přesilovce však dokázali domácí hráči ohrozit hostujícího gólmana jen střelami od modré čáry z kterými si však brankář Novotný poradil. V 15.minutě byl vyloučen domácí Bombic a hosté se po 14 vteřinách dokázali prosadit DALIBOR SOCHOREK využívá početní výhodu, když po přihrávce Danečka propasíroval puk zblízka mezi Horčičkovy betony. 0:2 . O necelou minutu na to šel pykat za nedovolené bránění domácí Jíra a přesně v 16. minutě hosté potřetí trestali, když po přesné přihrávce od Danečka propálil domácího gólmana do levého horního rohu PETR ROZUM - 0:3 . To byl pro domácí hráče i fanoušky docela šok, ale chomutovští se rozhodli nesložit zbraně a ve zbytku první třetiny si vytvořili tlak, který v 18. minutě vyvrcholil zaslouženým gólem, když se po krásné Polodnově přihrávce trefil do odkryté brány PETR JÍRA a uzavřel tak účet 1. třetiny na 1:3 .

Do druhé třetiny vstoupili domácí s odhodláním co nejdříve smazat náskok hostujících panterů. S plněním svého cíle začali ve 24. minutě. To z levé strany přihrál Charousek puk LADISLAVU BOUŠKOVI a ten z pravého kruhu prostřelil hostujícího gólmana 2:3 . Domácí povzbuzeni snížením na rozdíl jedné branky zatlačili havířovské hokejisty do jejich obraného pásma a po velkém závaru ve 28. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, když dorazil puk za Novotného záda ONDŘEJ MALINSKÝ po přihrávce Polodny. 3:3 Hosté si po tomto gólu vybrali oddechový čas, ale místo uklidnění předvedl ostrý zákrok hostující Varga, který byl vyloučen na 5 min.plus do konce utkání a když byl o chvilku později vyloučen i Klimeš, domácí tentokráte přesilovou hru dvou mužů v poli již nedokázali odmítnou a v 31. minutě zakončil ukázkovou akci do poloprázdné branky LADISLAV BOUŠEK , po přihrávce Charouska a Ťupy. 4:3 . Poté měli domácí ještě jednu krátkou přesilovku 5 na 3, ale tu již nedokázali využit. Naopak to byli hosté, kteří svou přesilovou hru využili, když se ve 36. minutě dostal k odraženému kotouči TOMÁŠ KLIMEŠ a z pravé strany nedal Horčičkovi střelou nad lapačku šanci. 4:4 . Na konci třetiny měli ještě hosté výhodu přesilové hry, ale tu nedokázali využít, neboť domácí hráli pozorně a k ničemu hosty nepustili.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hokejisté stejně jako do druhé a ve 43. minutě dokázali využit přesilovou hru, když na Novotného branku nahodil puk Bombic, který před brankovištěm zachytil STANISLAV MIKŠOVIC a z otočky překonal hostujícího gólmana. 5:4 . Tomu se, ale uznání branky nelíbilo, protestoval u hlavního rozhodčího tak vehementně až si vykoledoval osobní trest 10 minut. Ještě v téže minutě dostali i hosté výhodu jednoho muže v poli, ale nedokázali si vytvořit žádnou střeleckou příležitost. A tak přišel zase trest z holí domácích borců, kteří nabídnutou další přesilovou hru dokonale využili a to ve 48. minutě. MARTIN HEINISCH ze střední vzdálenosti prostřelil hostujícího gólmana a zvýšil na 6:4 . Asistence Tauš a Mikšovic. Když v 51. minutě unikl po pravém křídle Heinisch, a našel milimetrovou přihrávkou před brankou STANISLAVA MIKŠOVICE , který se z první trefil do skulinky mezi Novotného betony a upravil již na 7:4 , bylo u výsledku utkání rozhodnuto. Ke konci třetí třetiny měli možnost havířovští ke zkorigování pro ně nepříznivého stavu. Dostali 4x výhodu přesilové hry, z toho dvakrát 5 na 3, ale dokázali využít až tu v pořadí poslední když měli výhodu dvou mužů v poli. V poslední minutě utkání dostal na modré DALIBOR SOCHOREK přihrávku od Mikšana a propálil vše co mu stálo v cestě 7:5 . Zbytek třetiny se již v poklidu dohrál.

Vladimír Petrovka (Chomutov) : „Úvod utkání pro nás vyzněl hodně špatně, přestože jsem začali dobře, měli jsme dostatek brankových příležitostí, což se potvrdilo v dalším průběhu utkání. Za odvedený výkon musíme klukům poděkovat, přeci jen otáčet utkání 0:3 není vůbec jednoduchý.“

Petr Folta (Havířov): „Vstoupili jsme do utkání dobře, zejména co se týče produktivity, kdy jsme dali rychle tři branky, bohužel jsme se potom dostali pod velký tlak díky častému oslabení, což tak silný tým jako Chomutov využije. Můžeme poděkovat jen brankáři Novotnému díky němuž nebylo skóre ještě vyšší. O výsledku rozhodly početní výhody, kdy jsme byli hodně ve čtyřech, dlouho i ve třech a domácím se podařilo otočit zápas. I když se nám podařilo ještě vyrovnat, tak nás průběh prvních dvou třetin stál tolik sil, že jsme v poslední třetině již nestačili domácím vzdorovat. Chomutov má silný tým, zejména v ofenzívě a my už nestačili odolávat.“