Chomutov i potřetí porazil Kadaň

Napsal 06.12.2006 Jaroslav Poštolka, David Matula
C h o m u t o v - Od úvodních minut bylo k vidění průměrné utkání s minimem šancí na obou stranách. V závěru první třetiny se přeci jen domácí radovali, když se v přesilové hře prosadil po krásné přihrávce Jeslínka Martin Malát. Druhá třetina přinesla mnohem více vzruchu před brankami, ale nepřesná muška střelců a pozorní gólmani změnu skóre nedovolili. Kadaňským hokejistům se podařilo srovnat taktéž v závěru třetiny, když se ve dvojnásobné výhodě prosadil střelou od modré Kloz. Ve třetím dějství se tak začínalo opět od začátku. Hned v úvodu dostali domácí výhody početní převahy a dokázali ji přetavit ve vedoucí gól. Přesnou a tvrdou ranou se prosadil Řezníček. Vítězství domácích pojistil v závěru utkání střelou do prázdné branky Mikšovic. Chomutov tak potřetí v tomto ročníku přehrál svého okresního rivala, tentokrát v poměru 3:1.
27. st 6.12.2006
3:1(1:0, 0:1, 2:0)
KAD
Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Chatrnúch, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Heinisch
Kadaň
Jarina - Pospíšil, Chotaš, Spitzer, Kloz, Hluboček, Hlavatý, Staněk, Krpenský - Stavenský, Stehlík, Metlička - Tvrdek, Derfler, Postl - Polanský, Veverka, Kajer - Žák, Pražák, Hlusička

Do utkání vstoupili domácí hokejisté aktivně, hned od úvodu se tlačili do útočného pásma před hostujícího brankáře Jarinu, kde si vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Poté měli kadaňští hokejisté výhodu už druhé přesilové hry v utkání, ale nepodařilo se jim nic vytěžit. V 17. minutě při oslabení měli chomutovští hokejisté velkou šanci, když jeli Malát s Jírou na jednoho obránce a prvně jmenovaný střílel nad branku. Posléze odešel na trestnou lavici kadaňský Hlusička a domácí hokejisté hráli přesilovku, v níž měl obrovskou šanci Jíra, ale trefil Jarinův beton v poloodkryté brance. Ve 20. minutě v přesilovce si v obranném pásmu převzal puk Jeslínek a projel téměř celým kluzištěm a zpoza branky přihrál Martinu Malátovi a ten v čase 19:51 vstřelil první branku utkání - 1:0. Vyloučení: 3:2.

Do druhé třetiny vstoupili obě družstva bojovně, což se odrazilo na zvýšeném počtu vyloučených hráčů. Ve 25. minutě aktivně hrající Jeslínek projel opět s pukem na své hokejce přes celé kluziště a nebezpečně vypálil na Jarinu. Poté bylo na obou stranách k vidění několik střeleckých možností, ale oba brankáři chytali velice pozorně. Na konci druhého dějství měli výhodu dvojnásobné početní výhody 5 na 3 hostující hráči a dokázali ji využít, když v čase 39:12 od modré čáry prostřelil Horčičku mezi betony obránce Vojtěch Kloz - 1:1 a bylo vyrovnáno. Vyloučení: 5:4.

Do třetí třetiny vstupovali obě družstva za nerozhodného stavu. Hned ve 44. minutě hráli chomutovští přesilovku 5/4 a dokázali ji proměnit,když od modré čáry vypálil obránce Ladislav Řezníček nechytatelnou bombu nad Jarinovu lapačku - 2:1. Poté přišla série vyloučených a navíc Šípův desetiminutový trest. Po šancích Polanského, který jel sám na Horčičku a kombinaci Tauše s Heinischem v útočném pásmu byla hra neurovnaná. Chomutovští hokejisté se snažili vstřelit pojistkový gól a naopak kadaňští se pokoušeli o vyrovnání. V 58. minutě si vzalo hostující družstvo oddechový čas a následně poté měli velkou šanci na vyrovnání, ale Postl před Horčičkou přestřelil. Trenéři Kadaně odvolali brankáře a pokoušeli se o vyrovnání, ale to jim překazil Stanislav Mikšovic vyhozeným pukem z obranného pásma, který skončil v opuštěné brance - 3:1. Vyloučení: 3:3.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Znovu musím zdůraznit první třetinu, kdy jsme při rovnovážném počtu hráčů Kadaň přehrávali, ale z množství šancí jsme dokázali vstřelit jen jednu branku a to ještě v samém závěru. Od druhé třetiny bylo utkání vyrovnané, ale podle mého názoru jsme přeci jen měli navrch. Osobu Kamila Jariny jsme před utkáním příliš neřešili. On nemá moc slabin, takže jsme se na něj nijak zvlášť nepřipravovali.“

Jindřich Setikovský (Kadaň): „V zápase jsme měli spoustu šancí, které se nám ale bohužel nepodařilo proměnit. Naopak Chomutov nám prakticky ze tří šancí vstřelil dva góly a právě tato produktivita asi rozhodla. V závěru při power play jsme měli ještě šance, třeba Standa Stavenský nebo Honza Stehlík, ale nic nám tam nespadlo. Po celý zápas nás držel Kamil Jarina, který je vynikající gólman a my jsme velice rádi, že ho v současné době máme.“