Reportáže

Tři využité přesilovky na body z Třebíče nestačily

Napsal 20.02.2006 Jan Šindelář, Libor Kult
T ř e b í č, C h o m u t o v - Závěrečné kolo základní části první hokejové ligy rozhodovalo o složení dvojic pro první kolo vyřazovacích bojů. Hokejisté KLH v něm zajížděli na led Horácké Slavie, která se již nacházela v klidných vodách mimo pásmo ohrožení baráží. Na začátku třetí dvacetiminutovky zvýšil svým druhým gólem Petr Jíra na 1:3, ale ani to domácí nepoložilo. Série přesilových her je dostala na koně, což ukázali v 51.minutě, kdy potrestali dvojí vyloučení v krátkém sledu. Nakonec se týmu z Vysočiny povedl dokonalý obrat, jenž odsoudil Severočechy k šestému místu. Ostatní výsledky určily za soupeře pro první kolo play-off „Bruslaře” z města Škody, které si fanoušci v anketě přáli.
51. po 20.2.2006
TRE
4:3(0:0, 1:2, 3:1)
CHM
Třebíč
Šindelář - Lukáč, Ševčík, Ščerban, Šefčík, Lučka, Sláma, Pálka - Fryauf, Oliva, Květoň - Sobotka, Dolníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Látal - Laš, Ludvík, Přibyl
Chomutov
Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Kasík, Revay, Trefný, Kocek - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Malát - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jan Šulc

Shrnutí

Do zápasu vstoupili lépe domácí a v prvních minutách si vytvořili mírný tlak. Pak se ke slovu dostali hosté a po celou první třetinu měli optickou převahu. První brankovou příležitost promrhal v 5.minutě chomutovský Mikšovic, který se hnal sám na Šindeláře, ale ten jeho nájezd zneškodnil. V první polovině úvodní třetiny se hrál rychlý hokej a jeho tempo přibrzdilo až několik vyloučení, které dalo příležitost ke skórování na obou stranách. Zatím však vládli brankáři, a tak se prosadit nedokázal ani Chomutov, ani Třebíč. V 18.minutě vystřelil Filip Šindelář ukázkový semafor proti ráně Stavenského od modré čáry. V poslední minutě pronikl před třebíčského gólmana Charousek, ale jeho bekhend z ostrého úhlu neměl šanci. Do konce první třetiny se již nic podstatného nestalo, a proto se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Druhá třetina byla v režii Chomutovských, a to zejména kvůli třebíčským faulům, které hlavní sudí Polák netoleroval, a tak Horácká Slavia odehrála téměř polovinu druhého dějství v oslabení, což mělo také za následek tři obdržené branky. Třetina však začala pro domácí pozitivně, když už půlminutu po začátku skórovali v početní výhodě dohrávané ještě z předcházející dvacetiminutovky. Od mantinelu našel ideální přihrávkou Lukáč Jiřího Olivu a ten nekompromisně zavěsil puk nad rameno chomutovského gólmana – 1:0. Ve 23.minutě hosté srovnali, to když přesilovou hru, krásnou střelou do horního růžku, zužitkoval Petr Jíra - 1:1. O tři minuty později mohli kontrovat domácí. Ve vlastním oslabení se do brejku dostal třebíčský ostrostřelec Lukáš Květoň, ale pohotovost Horčičkova betonu mu, ani třebíčským fandům, radost neudělala. V polovině utkání měli další příležitost domácí. Ondřej Látal ujel chomutovské obraně, ale z pravé strany chomutovskou jedničku v bráně překonat nedokázal. Další třebíčské provinění proti pravidlům dokázali hosté přetavit v druhou branku a strhnout vedení na svou stranu. Třebíčská defenziva ve 32.minutě nedostatečně pokryla Jakuba Trefného, který se nemýlil a trefil nekryté místo Šindelářovy branky – 1:2. Domácí se museli poslední tři minuty pouze bránit, protože je hlavní arbitr dvakrát poslal do čtyřech. Chomutov si sice vytvořil potřebný tlak, ale Szakalova šance ani bomba Revaye ke kýženému navýšení skóre nevedly.

Do závěrečné části vlétli ve velkém stylu hosté, když využili svou třetí přesilovou hru a Petr Jíra svým druhým gólem posunul hosty blíže k vítězství – 1:3. Hokejisté Horácké Slavie však nesložili zbraně a stupňovaným náporem začali hosty přehrávat a postupně dostávat pod tlak. To způsobilo, že hosté začali chybovat a dopouštět se na domácích nedovolených zákroků. V početní převaze ve 45.minutě spálil dvě gólové příležitosti třebíčský obránce Lukáč, který nejdříve napálil puk od modré do betonů Horčičky, puk se k němu odrazil znovu, ale ačkoliv se třebíčský bek snažil gólmana objet a zakončit, ten s ním vybruslil, zmenšil mu střelecký úhel a příležitost zneškodnil. Třebíč byla i nadále v obrovském tlaku. Hostující obrana nevěděla, kde jim hlava stojí, přesto se Dolníčkovi nepodařilo svou šanci ani nadvakrát využít. Z chyb chomutovských hráčů pramenila další vyloučení a Horčička se ocital v ohni střel, kterými ho třebíčská ofenzivní snaha zasypávala. Chomutovský brankář odolával až do poloviny třetí třetiny, kdy se konečně domácí dočkali a zužitkovali svůj monstrózní nápor. Stalo se tak při dvojnásobné početní výhodě mužů s bílou hvězdou na prsou a zakončovatelem akce byl David Dolníček, kterému asistoval Oliva – 2:3. Slavisté se však s porážkou nechtěli smířit a chtěli využít chvil, kdy byli takříkajíc "na koni". Jejich nátlak neustával a jelikož měli příležitost dohrávat přesilovou hru 5:4, náležitě toho využili. Brilantní akci, po kombinaci s Milanem Přibylem, zakončil na konci 51.minuty svým druhým gólem David Dolníček – 3:3. Druhou asistnci si při tomto srovnávacím gólu připsal i třebíčský brankář Filip Šindelář. Hosté se ze dvou branek těžko vzpamatovávali, ale poté se hra na několik minut zklidnila. Chomutovští však nebyli s to založit konstruktivní akci a hru ovládali, v posledních minutách namlsaní, domácí. Na přístupu Slavistů bylo patrné, že se chtějí s domácím publikem rozloučit vítězstvím, a proto i nadále, v posledních 5 minutách, bušili do rozhozené chomutovské obrany. Odměnou za více než stoprocentní výkon v závěru jim byl gól z hole Milana Přibyla, kterému přihrával kapitán Bedřich Ščerban – 4:3.

Chomutov tak v Třebíči nezvládl závěrečnou část a připravil se tak o body a možnost posunu v tabulce k vyšším pozicím, který by jim zaručoval do play-off relativně slabšího soupeře. Naopak domácí předvedli v posledním zápase před svým publikem, že se jim v poslední době dařilo a mohou jen litovat, že se do současné formy nesehráli dříve, což by jim jistě umožnilo bojovat v play-off. Pro mužstvo mužů Horácké Slavie tak sezóna pro tento rok končí, hráči, podle trenéra Horešovského, ještě absolvují několik tréninků, a poté si budou moci uživat mimosezónní dovolené.

×
Dnes v 15:30 | Dor.
PZ Kladno
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Roudnice nad Labem
Piráti Chomutov