KLH udělalo z Medvědů medvíďata

Napsal 14.12.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Ve 32. kole zavítali na ČEZ stadion do Chomutova Berounští Medvědi. Tým, který s KLH letos ani jednou nebodoval. Po první třetině, kdy se dvakrát trefil do černého Šíp, mohli ještě hosté uvažovat o zisku nějakých bodů, ale když ve druhém dějství přidali Severočeši další gólový zápis a ve třetí třetině korunovali výbornou střeleckou potenci čtyřmi brankami, museli se Medvědi z body rozloučit. Celé mužstvo dnes podalo vynikající výkon, hosty k ničemu nepustilo a po zásluze se tak vrací na druhé místo v tabulce. Hrdinou zápasu se stál domácí kapitán Radek Šíp, který vsítil čtyři ze sedmi gólů.
32. st 14.12.2005
7:0(2:0, 1:0, 4:0)
BER
L. Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Szakal, Černý, Jakub Šulc - Jánský, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jan Šulc, Koláček, Chyba - Jíra, Mikšovic, Malát
Beroun
Hronek - Filip, Sláma, Vaněček, Pulpán, Míka Kašák, Rýgl - Bakrlík, Šinágl, Vlček - P. Horčička, Klimenta, Borovanský - Buďa, Přeučil, Růžička - Gengel, Křesťan, Tvrzník

Do úvodního dějství vstoupili sice lépe hosté. Ve 2. minutě měli možnost ohrozit Horčičkovu svatyni, ale její strážce byl pozorný a včas vypíchl kotouč z Růžičkovi hokejky. Ve 3. minutě se však skóre již měnilo. Nebyli to ovšem hosté, ale domácí, kdo rozvlnil síť. Jánský nejprve netrefil branku, aby se poté odražený puk mohl dostat k Radku Šípovi a začít tak své „galapředstavení“, 1:0. Během sedmé až sedmnácté minuty obě mužstva pozorně bránila a spíše se po nedovolených zákrocích hrálo v oslabení nebo ve hře čtyř proti čtyřem. Právě ve hře 4 na 4 naservíroval parádní pas domácí Polodna kapitánovi Šípovi a ten zasunul puk do odkryté berounské klece, 2:0. Do konce první třetiny mohl ještě zvýšit náskok domácích Malát, ale nedokázal dorazit Černého střelu. Hosté se v úvodním dějství nedostali k většímu ohrožení branky a tak stav 2:0 byl zcela zasloužený.
Ve druhé třetině pokračovalo KLH v důrazné hře a nepouštělo Středočechy prakticky do žádné vyložené šance. Nebezpečnou střelu na domácího gólmana vyslal ve 29. minutě Buďa, ale Horčička byl pozorný. Druhá třetina příliš hokejové krásy nepřinesla, ale přesto to byli opět domácí, kdo dokázali překonat gólovou čáru. Ve 39. minutě nahrál Kostourek mezi kruhy najíždějícímu Charouskovi a ten krásně zavěsil nad Hronkovu lapačku, 3:0.
V závěrečné třetině předvedli domácí hokejový kolotoč a z hostů z Berouna udělali malá medvíďátka. Střelnici načal ve 46. minutě Šíp a završil tak svůj hattrick - 4:0. Domácí kapitán byl při střelecké chuti i nadále. Čtyři minuty na to přidal v přesilovce 5 na 3 už svůj čtvrtý zásah. Hodně mu k tomu napomohl brankář Hronek, který vyjel k mantinelu rozehtát, o puk ho ale obral Polodna a po jeho přihrávce trefil Šíp úplně prázdnou bránu. V čase 56:00 ujeli chomutovští do přečíslení, Malát našel volného Mikšovice, a ten našel mezírku mezi Hronkovýmy betony - 6:0. Definitivní tečku za utkáním udělal třináct vteřin před koncem opět ve dvojnásobné početní výhodě Jíra - 7:0.
Chomutov se tak po výborném výkonu a díky zaváhání Havířova opět probojoval na druhé místo v tabulce.

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): „Po nešťastné porážce v Ústí jsme se dnes chtěli vyvarovat zbytečných chyb. Hráči do puntíku splnili vše, co jsme si řekli a já jim můžu za předvedený výkon jenom pochválit. Opět nás podržel Luboš Horčička, zejména v úvodu utkání měl několik výborných zákroků.“

Trenéra Berouna se nepodařilo zastihnout.