Brankostroj Chomutova se nezadrhl

Napsal 04.12.2004 Petr Kubica, Libor Kult
C h o m u t o v - Chomutovským střelcům prach během dvou dnů nezvlhl. Ve dvou duelech nastříleli 19 gólů, a tak i další moravský soupeř odjel s prázdnou. Tentokrát na domácí borce nestačili hráči HC Olomouc. V první třetině začali lépe domácí, ale první branku vstřelili Hanáci. Chomutovští nesložili zbraně a dvěma góly Petra Jíry otočili skóre zápasu. Pojistku znamenaly přesilovkové trefy v druhé polovině prostředního dějství. Na začátku poslední části hry Olomouc snížila a zdramatizovala utkání. Ovšem galapředstavení Michala Jeslínka, který vsítil hattrick během 4 minut a 12 vteřin, rozhodlo o vítězi. Chomutovští kanonýři se i nadále činili a Hanáci si odvezli devítibrankový příděl.
28.kolo so 4.12.2004
9:2(1:1, 3:0, 5:1)
OLO
Horčička - Szakal, Hájek, Plaček, Nosek, Prošek, Trefný, Révay - Jíra, Šíp, Malát - Jeslínek, Charousek, Boušek - Pražák, Buchal, Polona - Luka, Hahn
Olomouc
Tihlář - Paška, Klimeš, Světlík, Dostál, Šafařík, T.Vlček - Smejkal, Ministr, J.Svoboda - L.Vlček, Najdek, Hebar - Žajgla, Karný, Ditrich - Kašparů, Kolář, Martinka

Hokejisté Chomutova se snažili navázat na úspěšnou bilanci vzájemných zápasů se soupeřem z Hané. A začali utkání velice z ostra. Hned v první minutě měl Tihlář co dělat, aby kotouč vyslaný z hole Maláta srazil za branku. Další střelou minul kapitán Šíp klec Kohoutů jen o chlup. Ovšem pořekadlo "Nedáš, dostaneš" opět zaúřadovalo, olomoucký útočník Ladislav Martinka při přečíslení otevřel ve třetí minutě skóre utkání a hosté se ujali vedení 0:1. V deváté minutě obdržel přihrávku na modrou Petr Jíra, bez otálení zápěstím vystřelil, brankář Tihlář si tělem srazil puk za brankovou čáru a bylo vyrovnáno - 1:1. Přišla na řadu série oboustranných vyloučení a v polovině úvodní třetiny bylo na ledě liduprázdno, když se hrálo ve třech proti třem. Na počátku 13.minuty měli hráči Chomutova dvounásobnou početní výhodu, kterou i přes velikou převahu nedokázali využít. Čtyři minuty před koncem třetiny přebruslil domácí Jeslínek celé kluziště, střelou z mezikruží řádně vystrašil olomouckého gólmana, který puk vyrazil a z dorážky měl ještě šanci na obrat skóre Trefný, ale také neuspěl. Dvě minuty nato se opět ocitl v obrovské šanci chomutovský Jeslínek, dostal se do brejku až před olomouckou klec, zamíchal řádně hokejkou, ale z blafáku branku netrefil. Po dvaceti minutách byl tak stav naprosto vyrovnaný 1:1.

Na počátku prostřední části měli hosté další výhodu přesilovky, usadili se v útočném pásmu, ovšem domácí obrana byla nepropustná. Ve 25.minutě, opět v početní výhodě Olomouce, prověřil Ministr domácího brankáře Horčičku, ten se však přelstít nenechal. Ve 29.minutě se řítilo do přečíslení hostující útočné duo Smejkal - Ministr, druhý jmenovaný lehkým dloubáčkem branku přestřelil. O minutu později na druhé straně vyprášil olomouckému strážci betony agilní Jeslínek a neuspěl ani po objetí branky a následné dorážce. Ve 31.minutě ujel Hájek po levém křídle a natlačil se před branku. Volně ležící kotouč zavěsil pod horní tyčku Petr Jíra- 2:1. Další nádherný gól Chomutova. Po přihrávce Jíry, vymetl všechny pavouky v horním rohu Tihlářovy branky Robert Plaček a zvýšil skóre na 3:1. Ve 36.minutě přetavili chomutovští hráči svou herní převahu v přesilové hře v gól. Po sérii přihrávek a střel, propálil Tihláře z pravého křídla Ladislav Boušek, skóre narostlo již na 4:1 pro domácí a vydrželo až do konce druhé třetiny.

V úvodu posledního dějství byly k vidění velké šance na obou stranách. Nejdříve Proškovu dělovku pokryl svým tělem Tihlář, chvíli nato musel Horčička lapit do své rukavice jedovku Ministra. Po následném vhazování ve 43.minutě již hosté snížili zásluhou Jaroslava Svobody, který doklepl do prázdné klece Smejkalovo přikopnutí - 4:2. Po vstřeleném gólu hosté očividně ožili, převzali na chvíli iniciativu a vynutili si přesilovou hru, při které ale hned na začátku mohli sami inkasovat. To hostujícím zadákům ujel rychlonohý Jíra, ale olomoucký strážce byl na svém místě. Sedmá minuta byla ve znamení uklidnění pro modrobílé, když se prosadil forward Michal Jeslínek, našel mezírku mezi betony Tihláře a rozhlasem na chomutovském Duhovém stadionu se rozezněla známá a oblíbená píseň "Pátá". Severočeský tým začal divákům předvádět svou smrtící útočnou zbraň. Před branku si na Charouskovu polostřelu polopřihrávku počkal opět Michal Jeslínek a krásnou tečí poslal puk za záda Tihláře na 6:2. Za několik chvil projel po pravém křídle kdo jiný, než neúnavný rychlonožka Michal Jeslínek, objel branku hostí, dostal se před Tihláře a střelou do olomoucké sítě dovršil svůj čistý hattrick během 4 minut!!! - 7:2. Brankostroj domácích pokračoval. Jaroslav Buchal v 54.minutě vysmejčil pukem horní růžek Tihlářovy branky - 8:2. Poslední hřebíček do olomoucké rakvičky přidal v oslabení Martin Nosek a nadvakrát překonal Tihláře.

KLH Chomutov tak pokračoval v předvánoční nadílce. Tentokrát si devítigólový dáreček odvezli hosté z Olomouce.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Až na první třetinu, kdy jsme dostali ve čtvrté minutě gól, jsme celý zápas hráli aktivně. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí. Nakonec hráči potvrdili střeleckou formu z minulého zápasu. Jsme rádi, že i když nám chybělo osm hráčů, tak jsme zaslouženě vyhráli.“ Karel Suchánek (HC Olomouc): „Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, hráli vynikající technický hokej, je vidět, že mají formu. My jsme jim to mohli ztížit v polovině utkání za stavu 1:1 , když jsme měli asi čtyři příležitosti, které jsme nevyužili a v druhé polovině se utkání zlomilo, dostali jsme branky a byli jsme odevzdaným mužstvem. Hráli jsme jen dopředu, nebránili jsme a domácím jsme to usnadnili. “