KLH Chomutov porazil HC Vrchlabí 4:2 a udržel si tak neporazitelnost

Napsal 26.09.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině poslal do vedení domácí v 17. minutě v přesilové hře Milan Procházka, a jelikož hosté žádnou ze svých čtyř využít nedokázali skončila 1. třetina 1:0. Ve druhé třetině se hostům povedl obrat, když nejprve ve 21. minutě vyrovnal Jan Bendík a ve 33. minutě poslal hosty do vedení David Zíma. Dokonalý obrat se povedl domácím ve třetí třetině a třemi brankami rozhodli o svém dnešním a celkovém pátém vítězství v poměru 4:2. Postupně se prosadili Milan Procházka, Václav Eiselt a Radek Duda.
5.kolo so 26.9.2009
4:2(1:0, 0:2, 3:0)
VCH
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Jíra - Hašek, Fiala, Jeslínek - Eiselt, Domin, Míka
Vrchlabí
Ševčík (Biegl) - Chatrnúch, Pácal, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Matějíček - Kubeš, Potuček, Filip, Beck, Konečný, Hubáček, Mikšovský, Andres, Čaloun, Gengel, Urban, Zíma, Rusnák

V úvodu utkání byli v permanenci oba brankáři, o něco více práce přeci jen měl domácí Hanuljak, když hosté několikrát zahrozili ve dvojnásobné přesilové hře, avšak bez úspěchu. Chomutovští se ubránili a začali sypat spršku střel na Ševčíka v hostující brance, který dostal přednost před zkušeným Radovanem Bieglem. První branku měl na své holi Zdeněk Skořepa, který u levé tyče ale kotouč za Ševčíka nepropasíroval. V polovině utkání putovali na trestnou lavici hned tři hráči, z čehož resultovala přesilová hra pro domácí. V ní se krásně uvolnil Petr Domin, ale hosty opět podržel Ševčík. V čase 14:14 putoval za katr hostující Matějíček a o minutu a půl později jej následoval Gengel a domácí si stejně jako hosté v úvodu zahráli dvojnásobnou početní výhodu. Když už byli Východočeši ve čtyřech, našel Kraft mezi kruhy postaveného Milana Procházku, který svým první gólem v sezóně přivedl domácí do vedení - 1:0. Minutu po vstřelené brance inkasoval dvě minuty domácí Pavlas, hosté však ani tentokrát nebyli úspěšní, a tak první třetina skončila výsledkem 1:0 pro chomutovské.

V první minutě druhé třetiny bylo srovnáno. Hned po buly se dostal kotouč na modrou čáru, kde jej poslal směr branka Jan Bendík a ten k překvapení všech skončil v brance. Hanuljak měl naprosto zakrytý výhled a na střelu nedokázal reagovat - 1:1. Následoval trest pro hostujícího Zímu, který se hned při návratu z trestné lavice dostal do úniku spolu se dvěma spoluhráči, domácí však podržel Hanuljak a skóre se neměnilo. V polovině zápasu se dostali k dobrému zakončení Domin a Grof, avšak Ševčík byl na místě. O chvíli později se hrálo ve čtyřech na obou stranách a krásný pas dostal před branku Ondřej Fiala, avšak Ševčík vytáhl skvělý zákrok, když kotouč ve skluzu vykopl. Když se hrálo již v plném počtu na obou stranách propracovali se hráči Elektromontu k druhé brance. Hanuljak ještě stačil vytěsnil tečovaný pokus, avšak pouze na hůl Davida Zímy, který propálil kotouč přes padajícího obránce do branky - 1:2. V závěru druhé třetiny se bílomodří ještě snažili o steč hostující svatyně, avšak bez výsledně, a tak se v Chomutově skóre utkání po čtyřiceti minutách hry otočilo a vedli hosté.

Do třetí třetiny vstoupili Krušnohorci odhodláni zvrátit nepříznivý stav utkání a za 35 vteřin bylo srovnáno. Duda obral za brankou o kotouč Pácala, předložil jej Milanovi Procházkovi, který střelou k bližší tyči srovnal - 2:2. Chomutovští viditelně ožili a za pár chvil se domácí elitní formace prosadilo opět. Radek Duda si vyměnil kotouč s Václavem Eiseltem, který následně zakončoval do prázdné branky - 3:2. Uběhly další tři minuty a první formace dokončila dokonalý obrat. Radek Duda opět vybojoval kotouč, našel Milana Procházku, který mu kousek gumy rychle vrátil a domácí útočník z prostoru mezi kruhy mířil přesně - 4:2. Vrchlabí si poté vzalo oddechový čas, avšak z těžkého direktu se již oklepat nedokázalo. Ačkoliv se Východočeši snažili, více jak dvě branky vstřelit nedokázali a domů putovali s prázdnou.