Piráti přetlačili Mladou Boleslav, první výhru sezóny vydřeli v závěru utkání

Napsal 13.09.2015 Michal Luxa, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Ve druhém kole Tipsport extraligy porazili Piráti Mladou Boleslav 2:1. Vyrovnanému utkání vládli oba brankáři, kteří dlouho vyčnívali. Ovšem ve třetí části otevřel stav duelu David Květoň, ale na jeho branku odpověděl Lukáš Pabiška. Jenže dvě minuty před koncem základní hrací doby ukázal šikovné ruce Jakub Sklenář, jehož pokus zařídil Chomutovu tři body.
2.kolo ne 13.9.2015
2:1(0:0, 0:0, 2:1)
MBL
Kopřiva – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Kranjc, Szathmáry, Drtina, Bláha – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Vl. Růžička, D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň.
Ml.Boleslav
Rittich – Trončinský, Holub, Stříteský, Voráček, Kočí, Robar, Kučný – Látal, Hruška, Lenc – Žejdl, Výborný, Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Jarůšek, Pabiška, Kotala.

46. D. Květoň (Vondrka, Růžička), 58. Sklenář (Kämpf)

Pešina, Lacina – Bláha, Špůr

V první větší šanci zápasu se objevili Piráti. Na konci první minuty nahodil Rýgl kotouč na Růžičku. Útočník nezvládl puk zasáhnout a tak se ohrožení brány nekonalo. Uplynuly čtyři minuty a Růžička se zjevil sám před bránou, byl však hákován a proto nezakončil ideálně. V následné přesilovce ohrozil Ritticha Pospíšil svojí táhlou střelou. Boleslavský gólman podržel puk ve své výstroji. Domácí dostali možnost další přesilové hry. Zajímavou akci připravil kapitán Vondrka. Sám se dostal s kotoučem do pásma a tvrdou ranou rozvlnil boční síť boleslavské branky.

V polovině třetiny měli početní výhodu také hosté. Z kruhu pro vhazování ohrozil bránu Hyka, brankář Kopřiva jeho pokus s přehledem vyrazil. Probíhala čtrnáctá minuta, když Rutta našel skvělou přihrávkou Pospíšila v mezikruží. Letošní posila Chomutova ale nedokázala prostřelit Ritticha. Zbývali tři minuty do konce a Piráti si vybojovali největší šanci třetiny. Od mantinelu se dostal puk na hokejku Kašeho, brankář hostů ale famózně zasáhl.

V úvodu druhé třetiny si připravili Piráti zajímavou šanci. Růžičkův pokus vyrazil Rittich před sebe a dojíždějící Květoň nestihl vyražený puk zasáhnout. Chvíli poté se hra přiostřila a po střetu s Hovorkou zůstal na ledě ležet Pacovský. Útočník Boleslavských nakonec odjel na ošetření do nemocnice. Ve dvacáté čtvrté minutě utkání pak poslal Bárta tečovanou střelu do náruče Kopřivy, který v této fázi hry likvidoval již nejeden zákrok. Následně se ujali otěží hry Piráti. Pokusy Vondrky, Kašeho či Kranjce si ale cestu do brány nenašly.

I po polovině zápasu jsme viděli zajímavé šance. Kranjc chyboval a Bruslaři unikali dva na jednoho. Situaci vyřešil přesným zákrokem Kopřiva. Zbývali tři minuty do konce třetiny, když z trestné vyletěl jako raketa Kämpf a těsně před zakončením byl faulován, boleslavský obránce mu skočil pod nohy. Rozhodčí ovšem nereagovali. V závěru dvacetiminutovky hrála Mladá Boleslav přesilovou hru, kterou nevyužila i přes obrovský závar v Kopřivově brance. Skóre tak zůstávalo neotevřeno.

Ze třetí třetiny uplynuly tři minuty, když v přesilové hře našel pozici ke střelbě Hyka, a donutil brankáře zasáhnout vyrážečkou. Museli jsme si ještě pár chvil počkat. Ve čtyřicáté šesté minutě předvedli nádhernou výměnu kotouče Růžička s Vondrka. Puk se dostal k volnému DAVIDOVI KVĚTOŇOVI, jenž ho dopravil za brankovou čáru – 1:0. Pirátské radost vydržela jen do poloviny třetiny. LUKÁŠ PABIŠKA si počíhal před bránou a trefil se nad rameno Kopřivy – 1:1.

Boleslavští ohrozili Kopřivu i později. Látalův pokus mířil jen do betonu. Za Piráty se chtěl prosadit Hovorka, trefil jen náruč Ritticha. Tomica se posléze trefil do ramene gólmana, ale gólu se naplněná SD ARÉNA nedočkala. Až přesně dvě minuty před konce se po krásné akci prosadil JAKUB SKLENÁŘ - 2:1. Boleslavští se ještě snažili zvrátit výsledek, což se jim ani v šesti hráčích nepovedlo. Piráti si tak připsali první tři body v sezóně.

Vladimír Růžička st. (Piráti Chomutov): „Myslím, že zápas byl hodně vyrovnaný. Boleslav hrála hodně nepříjemný hokej, hodně bruslili. Mají rychlý přechod do útoku a hodně riskují, což nám dělalo problémy. Stejně jako jsme prohráli v Třinci, není to vždy o tom, jak týmy hrají, ale roli hraje štěstí. To se dnes přiklonilo k nám. Chtěl bych hráčům poděkovat za vynikající a bojovný výkon. Díky tomu se nám podařilo urvat první tři body.“

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Nezačali jsme dobře, soupeř byl jednoznačně lepší. Za první třetinu musíme poděkovat našemu gólmanovi. Nebýt jeho, tak by to skončilo asi 3:0. Ve druhé třetině jsme Piráty dorovnali, v závěru jsme ztratili jeden hypotetický bod. Soupeř hrál celý zápas dobře ve středním pásmu a my jsme si s tím nevěděli rady. Ztráceli jsme hodně kotoučů a byli jsme celkem bezradní v přechodu ve střední třetině.“