This text will be replaced


Reportáže

Piráti po vyrovnaném utkání zdolali PSG Zlín, Vondrka rozhodl samostatné nájezdy

Napsal 25.09.2015 David Panuška, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V pátém kole Tipsport extraligy přivítali Piráti na svém ledě tým ze Zlína. Utkání nebylo příliš útočné, důkazem je i to, že první branka padla až ve 29. minutě z hole Romana Červenky. Zlínští dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Utkání tak dospělo poprvé do prodloužení a nakonec i k samostatným nájezdům. Jediným úspěšným střelcem byl Michal Vondrka, který tak přidal pátou branku v pátém zápase. Díky dvěma bodům se Piráti posunuli na druhé místo.
5.kolo pá 25.9.2015
CHM
2:1sn(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
ZLN
Chomutov
Kopřiva – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Drtina, Kranjc, Blaha, Šidlík – Hřebejk, D. Květoň, Hovorka – Vondrka, Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň
Zlín
Kašík – Urbanec, A. Holík, Žižka, Matějíček, Řezníček, Kotvan – Kubiš, Cibák, Sýkora – Veselý, P. Holík, Ondráček – Říčka, Vlach, Okál – Čech, Sedláček, Šťastný

Branky a nahrávky

Chomutov
29. Červenka (Růžička, Rýgl), rozhodující nájezd Vondrka
Zlín
43. Kubiš (Vlach)

Statistiky

Vyloučení
2:3
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
25:19
Střely zblokované
4:7
Hity
29:14
Vhazování
32:36
Diváci
5044
Rozhodčí
R. Svoboda, Šindler – Kajínek, Zavřel

Shrnutí

Do utkání vstoupili lépe Chomutovští, kteří byli aktivnějším celkem. Na větší šanci si ale fanoušci počkali až do dvanácté minuty, kdy bekhendem zakončoval do tyčky hostující David Šťastný. Následovaly i šance Růžičky a Vondrky, ale ani jedna ze střel neskončila za zády připraveného Kašíka. První dvacetiminutovka tak skončila bezbrankovým stavem.

Do vedení mohli jít na začátku druhé třetiny hosté. Petr Šidlík špatně rozehrál a sám na Kopřivu se řítil Zdeněk Okál. Zlínský útočník ale branku přestřelil. Následně byla aktivní druhá lajna Chomutovských. Do šance se dostával Vondrka, ale tomu se nepovedlo přidat pátý gól v sezóně. Následoval obrovský tlak čtvrté formace Pirátů, která naprosto zamkla soupeře. Ze série střel ovšem nebyla ani jedna úspěšná. Pár chvilek na to se ovšem domácí radovali. Z bezprostřední blízkosti se trestuhodně neprosadili hosté, a tak přišla odplata. Vladimír Růžička poslal puk najíždějícímu Romanu Červenkovi, jenž bekhendem překonal Kašíka poprvé.

Piráti na začátku třetí třetiny nevyužili přesilovku a dostavil se trest. Pavel Kubiš obkroužil branku a bekhendem poslal puk do odkryté branky. Další tlak domácích mohl být zakončen druhou brankou Romana Červenky, ale ten Kašíka nadvakrát nepřekonal. Pět minut před koncem třetí třetiny byla na obou stranách vidět snaha rozhodnout zápas, ale nikomu se nedařilo dát rozdílovou branku. Šlo se tedy do prodloužení.

Po minutě a půl střílel hodně nebezpečně Martin Rýgl, ale jeho ránu skvěle chytil Kašík. Zlín měl k dispozici přesilovku, ale tu se mu nepovedlo využít. Na řadu tedy přišly nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil Michal Vondrka.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Chomutov): „Já potvrdím slova trenéra hostů. Připravovali jsme se na silného protivníka, který hraje velmi dobře ve středním pásmu. Do utkání jsme chtěli vstoupit ze zabezpečené obrany a čekat na chyby. To se nám povedlo a šli jsme do vedení. Mrzí nás inkasovaná branka po naší individuální chybě. V prodloužení nás nakoplo skvěle odbráněné oslabení. Jsme rádi, že se nám povedlo ten bod navíc uhrát. Samozřejmě je to loterie, ale já musím poděkovat našemu mužstvu, jak k utkání přistoupili. Kluci bojují a hrají to, co po nich chceme.“

Rostislav Vlach (Zlín): „Bylo to vyrovnané utkání. Myslím si, že chytali skvěle oba brankáři. Jsme rádi za cenný bod.“