33
Lukáš Cikánek

33
Lukáš Cikánek

brankář
Narozen: 9.1.1988
Výška: 185cm
Váha: 89 kg
Hůl: levá

Aktuální statistiky

SezónaZápMinStřInkZásPrůÚspČKTMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

UtkáníMinStřInkZásÚspAsisTMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky
Statut: Hostování z HC Kladno

Dvacetiletý brankář hokejově vyrůstal na Kladně, kde také stále působí v roli třetího gólmana a kryje tak záda zkušenému Zdeňkovi Orctovi a talentovanému Miroslavovi Kopřivovi. V dresu kladenského KEBU pravidelně nastupoval za extraligový dorost a následně i za extraligové juniory. V sezóně 2005/2006 si připsal dosavadní největší úspěch kariéry, to když spolu se svými spoluhráči v juniorském týmu pozvedl nad hlavu pohár pro juniorského mistra republiky. Kladenští tehdy poskládali výborný tým, který táhl za jeden provaz a svým soupeřům příliš šancí nedal. V týmu bychom našli hráče jako jsou Jakub Voráček, Michael Frolík či Jiří Tlustý, kteří dobře vědí, jaké to je hrát v nejslavnější lize světa NHL.

Talentovaný brankář pochopitelně neunikl pozornosti reprezentačních trenérů. Postupně oblékl dres výběrů do šestnácti, sedmnácti a dvaceti let. Za reprezentační „šestnáctku“ odchytal šest utkání a jeho tým odcházel poražen pouze jedinkrát. Za výběr do sedmnácti let dostal příležitost pouze v jediném utkání, ve kterém český výběr prohrál a Lukáš Cikánek třikrát inkasoval. Za mládežnický výběr do dvaceti let naskočil celkem sedmkrát, ale z vítězství se radoval pouze jedinkrát. Ve zbylých střetnutích se musel sklonit před umem soupeřů.

V Chomutově je talentovaný brankáře od začátku této sezóny a s týmem absolvoval i celou letní přípravu. Na severu Čech je dvacetiletý brankář prozatím jen na hostování z Kladna, za které v letošním ročníku O2 extraligy již několikrát naskočil. V bílomodrém dresu si odbyl premiéru v úvodním utkání přípravy proti ruskému Orenburgu a za polovinu utkání, kterou odchytal než přepustil místo Štěrbovi, neinkasoval. Prvoligovou premiéru v chomutovském dresu si potom odbyl v domácím duelu proti Kadani a spolu se svými spoluhráči mohl slavit vítězství 4:3.

×
Dnes v 15:30 | Dor.
PZ Kladno
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Roudnice nad Labem
Piráti Chomutov